Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 liepos 21d. 15:17

Pareigūno žūties Birbiliškėje revizija: žinant, koks S.Brasas pavojingas, jį tramdyti reikėjo kitaip

Baigtas tarnybinis patikrinimas dėl Mažeikių rajone žuvusio pareigūno, antradienį praneša Policijos departamentas. Esminė tikrintojų išvada: informacija apie įtariamojo pavojingumą buvo žinoma, todėl komisariato vadovybė turėjo iš anksto siųsti į Stasio Braso sulaikymo vietą galingesnes pajėgas.

Policijos departamento Imuniteto valdyba baigė tarnybinį patikrinimą, kurio metu buvo vertinti į įvykį reagavusių pareigūnų veiksmai.

Atlikus tarnybinį patikrinimą, konstatuota, kad Telšių aps. vyriausiojo policijos komisariato (toliau – VPK) pareigūnams iš pirminės surinktos medžiagos buvo žinoma, kad įtariamasis S.Brasas gali disponuoti šaunamuoju ginklu. Telšių aps. VPK pareigūnai, 2020 m. gegužės 28–29 dienomis, reaguodami į pranešimą apie smurtą artimoje aplinkoje ir dalyvavę S.Braso paieškoje, nors ir padarė tam tikrų smulkių taktinių klaidų, tačiau savo pareigas atliko tinkamai, t.y. vykdami į S.Braso gyvenamąją vietą, turėjo visas susiklosčiusiai situacijai reikalingas technines priemones ir informaciją, būtiną psichologiškai pasiruošti ir užtikrinti, kad įtariamasis nepasišalintų ir nepasislėptų nuo tyrimo, kol atvyks specialiosios pajėgos.

įtariamasis S.Brasas atitiko didelę grėsmę keliančio asmens sąvoką, o kilęs įvykis atitiko didesnio pavojingumo įvykio sąvoką. Vadovybė to neįvertino.

Patikrinimo metu nustatyta, kad įtariamasis S.Brasas atitiko didelę grėsmę keliančio asmens sąvoką, o kilęs įvykis atitiko didesnio pavojingumo įvykio sąvoką. Todėl, vadovaujantis galiojančiais reikalavimais, Telšių aps. VPK ir Mažeikių r. policijos komisariato vadovybė privalėjo spręsti klausimą dėl specialiųjų pajėgų pasitelkimo įtariamajam sulaikyti.

Tarnybinio patikrinimo metu buvo įvertinti ir tiesioginių pareigūnų vadovų veiksmai. Buvusio Telšių aps. VPK viršininko pavaduotojo Roberto Jagmino atžvilgiu tarnybinis patikrinimas nutrauktinas, kadangi pastarasis atleistas iš vidaus tarnybos ir yra netekęs pareigūno statuso.

Tuo tarpu vertinant buvusio Mažeikių r. policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininko Arūno Bubliausko veiksmus nesurinkta pakankamai objektyvių ir neginčijamų duomenų, leidžiančių konstatuoti jo veiksmuose tarnybinio nusižengimo sudėtį.

Siekiant ateityje išvengti tokių įvykių arba juos minimalizuoti, tarnybinio patikrinimo išvados kopija perduotina Lietuvos policijos mokyklai išanalizuoti esamą situaciją ir teikti siūlymus dėl policijos pareigūnų profesinio taktinio parengimo įgūdžių formavimo ar šių įgūdžių tobulinimo bei šios veiklos kontrolės mechanizmo tobulinimo.

Dėl šio įvykio toliau atliekamas ikiteisminis tyrimas, kuris atsakys į visus likusius klausimus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

03:07
16:08
01:00

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Receptas
Parašykite atsiliepimą apie 15min