Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 16d. 16:24

Paskelbtas nuosprendis žmoną lovoje benzinu apipylusiam ir gyvą sudeginusiam vyrui

Kanistras
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Kanistras

Gegužių kaimo (Šiaulių r.) gyventojas Petras Dapkus už žiaurų nusikaltimą nuteistas 15 metų nelaisvės.

Birželio 16 dieną Šiaulių apygardos teisme paskelbtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje 1961 m. gimęs Šiaulių rajono, Gegužių kaimo gyventojas Petras Dapkus buvo kaltinamas itin žiauriu savo žmonos nužudymu. Nusikaltimas padarytas kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu. Vyras kaltę neigė, tačiau bylą išnagrinėjusį teisėjų kolegija konstatavo, jog P. Dapkaus kaltė yra įrodyta.

Šis itin žiaurus nusikaltimas padarytas 2010 metų rugsėjo 9 dieną apie 14 val. Šiaulių rajone, Gegužių kaime Dapkų namuose. Tą dieną tarp neblaivaus namo šeimininko ir jo žmonos kilo konfliktas, įsikarščiavęs vyras lovoje gulėjusią moterį apipylė benzinu ir įžiebė liepsną. Moteris ir visas kambarys akimirksniu buvo apimti ugnies, nuo susikaupusių benzino garų įvyko sprogimas, apie duslų sprogimą vėliau paliudijo ir sutuoktinių kaimynai.

Deganti moteris puolė prie lango, bet taip ir nepajėgusi jo atidaryti, vietoje sukniubo. Kaip vėliau konstatavo ekspertai, aukštoje temperatūroje apdegė apie 50 procentų moters kūno. Nuo liepsnos nukentėjo ir pats P.Dapkus.

Vyras savo kaltę neigė ir ikiteisminio metu, ir teisme. Jis sakė, kad su žmona sugyveno gerai, santuokoje užaugino du vaikus. Susikivirčydavę su sutuoktine dažniausiai tada, kai jis būdavęs išgėręs. P.Dapkus neneigė, kad kivirčo namuose būta ir rugsėjo 9-ąją. Vyras sakė, kad tądien žmonai jis ėmęs priekaištauti už tai, kad ji nebuvusi jo pusėje tuo metu, kai šis susikivirčijęs su kaimynu.

P.Dapkus teigė, jog liepsna pliūptelėjusi tuo metu, kai žmona gulėjusi lovoje. Kodėl taip atsitikę, jis paaiškinti negalėjo. Teismas vyro argumentais nepatikėjo.Sutuoktinių vaikai sakė netikį, kad jų mama galėjo susideginti, negalėjo jie patikėti ir tuo, kad liepsną įžiebė jų tėvas.

Sutuoktinių vaikai sakė netikį, kad jų mama galėjo susideginti, negalėjo jie patikėti ir tuo, kad liepsną įžiebė jų tėvas. Šią baudžiamąją bylą išnagrinėjusi teisėjų kolegija konstatavo, kad P.Dapkaus padarytas nusikaltimas yra įrodytas byloje surinkta medžiaga, ekspertų išvadomis, liudytojų parodymais. Liudytojai sakė matę, kaip nusikaltimo padarymo dieną P.Dapkus ėjęs į sandėliuką, į namą nešęs kažkokias talpas.

Už padarytą nusikaltimą teismas P.Dapkų pripažino kaltu ir nuteisė jį kalėti 15 metų, bausmę jis turės atlikti pataisos namuose. Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, pažymima ketvirtadienį Šiaulių apygardos teismo atstovų ketvirtadienį paviešintame pranešime.

15min.lt primena, jog iškart po dramatiškų įvykių Gegužių kaime kaip realiausia buvo tiriama dujų nuotėkio ir sprogimo versija. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min