2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
01 13 /23:54

Dujotiekio sprogimas Pasvalio rajone: liepsna nuslopinta, gyventojai gali grįžti namo

Penktadienį, sausio 13-osios pavakarę, ties Pasvaliu sprogo magistralinis dujotiekis. Kilo didžiulis gaisras. Sprogimas sudrebino ir sujaudino šimtus aplinkinių gyventojų: griausmas drebino namus, liepsnos pašvaistė apšvietė apylinkes. Uždaryta kelio Šiauliai–Pasvalys atkarpa. Incidentui likviduoti pasitelktos didžiulės kelių sričių specialistų pajėgos. Savo ruožtu kompanija „Amber Grid“ apie situaciją skubiai informavo Vyriausybę. Pasvalio savivaldybė paragino gyventojus užsidaryti langus ir likti namuose.

„Amber Grid“ pranešė, kad incidento metu užsidegusios dujos po maždaug 4 valandų nustojo degti.

„Dujų tiekimas pažeistu dujotiekiu buvo nedelsiant nutrauktas, ugnis degė kol išdegė vamzdyno atkarpoje buvusios dujos“, – rašoma bendrovės pranešime.

Gelbėjimo darbų vadovo sprendimu evakuoti gyventojai gali grįžti į gyvenamąją vietą, skelbia Pasvalio rajono savivaldybė.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo poskyrio vyriausiasis specialistas Saulius Žilinskas BNS sakė, kad, pirminiais duomenimis, buvo evakuota apie 80 žmonių.

„Šiuo metu dalis pajėgų grįžta į tarnybos vietas, bet bus budima kurį laiką“, – BNS sakė jis.

Į įvykio vietą buvo atvykusios aštuonios autocisternos, jos tiesioginių gesinimo darbų neatliko.

Departamento atstovai taip pat patvirtino, kad nei sprogimo, nei kilusio gaisro metu žmonės nenukentėjo.

Dujų tiekimas užtikrinamas

Pasvalio rajono ir kitiems Šiaurės Lietuvos vartotojams dujų tiekimas užtikrinamas lygiagrečiai įrengtu dujotiekiu. Tą patį vakarą buvo atnaujintas ir dujų tiekimas į Latviją.

Dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Amber Grid“ generalinio direktoriaus Nemuno Bikniaus teigimu, incidento metu pažeistą dujotiekio atkarpą planuojama atstatyti per keletą dienų.

„Teisėsaugos institucijos bei „Amber Grid“ specialistai šiuo metu tiria galimas incidento priežastis, kol kas neturime informacijos apie tyčinę trečiųjų šalių padarytą žalą dujotiekio infrastruktūrai“, – komentavo N.Biknius.

Ragina užsidaryti langus ir neiti iš namų

„Gyventojai kviečiami išlikti ramūs, užsiliepsnojęs dujotiekis ties Valakėliais tvarkomas. Kviečiame užsidaryti langus ir pasistengti išvengti ėjimo į lauką, kol gaisras bus suvaldytas“, – paskelbė savivaldybė.

Suprasti akimirksniu

  • Dujotiekis, kuriame kilo gaisras, naudojamas dujų tiekimui šiaurinėje Lietuvos dalyje bei dujų transportavimui į Latviją.
  • Pagal viešai skelbiamus duomenis, maždaug pustrečio šimto gyventojų turintis Valakėlių kaimas yra įsikūręs už 4 kilometrų į vakarus nuo Pasvalio, prie plento Šiauliai–Pakruojis–Pasvalys, veikia biblioteka ir parduotuvė.

Savivaldybė teigia, kad dėl vyraujančio pietų krypties vėjo pavojaus Pasvalio miestui nėra.

Ugniagesiai anksčiau informavo, kad Pasvalio rajone esančio dujotiekio sklendės užsuktos, incidentas lokalizuotas.

Po sprogimo – ugnies stulpas

Pasvalio rajone sprogus dujotiekio vamzdžiui, į įvykio vietą suskubo vykti gausios gelbėjimo pajėgos. Policijos departamento budėtojų duomenimis, sausio 13 d. apie 16 val. 57 min. Panevėžio apskrities VPK gautas pranešimas apie techninę nelaimę Pasvalio rajone.

Liudininkės nuotrauka iš „Facebook“ profilio/Dujotiekio sprogimo padariniai
Liudininkės nuotrauka iš „Facebook“ profilio/Dujotiekio sprogimo padariniai

Pasvalio Vienkiemių kaime, Joniškėlio gatvėje, sprogo dujotiekio vamzdis, dega atvira liepsna (apie 50 metrų aukščio).

Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas 15min teigė, kad sprogimas įvyko netoli Valakėlių kaimo (maždaug 1 km atstumu).

„Nuo kelio maždaug 50-100 metrų. Arti gyvenamųjų namų kaip ir nėra, bet specialiosios tarnybos atvykusios, padarytas apvažiavimas – reikia vykti per Valakėlius, kitu keliu. Pats esu netoli tos vietos, dar daugiau tarnybų suka netoli tos vietos“, – kalbėjo meras.

Feisbuke – ir informacija, ir įspūdžiai

G.Gegužinskas suskubo informuoti bendruomenę apie įvykį per „Facebook“, prie mero įrašo socialiniame tinkle pasipylė ir aplinkinių gyventojų komentarai.

„Pusė Pasvalio apšvietė“, – rašo Rita.

„Toks garsas, kad kambaryje girdisi“, – baisisi Danutė.

„Pas mus namas jaučiasi, kaip dreba“, – antrina ir Rasa.

Atvaizdas iš „Waze“ programėlės/Uždaryta kelio Šiauliai–Pakruojis–Pasvalys atkarpa ties Valakėlių gyvenviete
Atvaizdas iš „Waze“ programėlės/Uždaryta kelio Šiauliai–Pakruojis–Pasvalys atkarpa ties Valakėlių gyvenviete

Kaip BNS buvo nurodžiusi Panevėžio policijos atstovė O.Jukniūtė, sprogo magistralinis dujotiekis. Dėl šios priežasties uždaryta kelio Šiauliai–Pakruojis–Pasvalys atkarpa, eismas nukreipiamas žvyrkeliu.

Trys policijos ekipažai prižiūri perimetrą.

Pirminiais duomenimis, nukentėjusiųjų nėra.

„Vietiniai sako, kad ten prieš tai vyko remonto darbai. Tai gali būti remonto darbų pasekmės“, – sakė ji.

Policijos teigimu, įvykio vietoje dirba gausios ugniagesių pajėgos bei trys policijos ekipažai prižiūri perimetrą.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja O.Jukniūtė vakare išplatino pranešimą: „Šiandien (sausio 13 d.) 16 val. 57 min. gautas pranešimas, kad ties Pasvaliu sprogo magistralinis dujotiekis.

Pirminiais duomenimis, nukentėjusių nėra.

Uždarytas kelias ties Valakėlių k. (kelias Šiauliai–Pakruojis–Pasvalys), eismas nukreipiamas keliu padengtu žvyro danga (žvyrkeliu). Gyvenamųjų namų 800 m. spinduliu nėra.“

Aplinkybės aiškinamos.

„Amber Grid“ vadovas: nedelsdami informavome Vyriausybę

Pirminiais „Amber Grid“ duomenimis, įvykio metu žmonės nenukentėjo.

Sprogimas įvyko toliau nuo gyvenamųjų pastatų. Gaisrą gesina į įvykio vietą nedelsiant atvykusios ugniagesių komandos.

Dujų tiekimas pažeistu dujotiekiu buvo iš karto nutrauktas.

„Šioje vietoje dujų perdavimo sistemą sudaro du lygiagrečiai einantys dujotiekiai, pirminiais duomenimis sprogimas įvyko viename iš jų. Kitas dujotiekis nebuvo pažeistas. Dujų tiekimas pažeistu dujotiekiu buvo iš karto nutrauktas, tačiau Pasvalio rajono vartotojams jau užtikrinamas dujų tiekimas greta einančiu dujotiekiu“, – pažymima „Amber Grid“ atstovų pranešime.

Jame cituojamas dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Amber Grid“ generalinis direktorius Nemunas Biknius: „Apgailestaujame dėl šio įvykio dujotiekio sistemoje. Nedelsdami ėmėmės aiškintis įvykio aplinkybes ir užtikrinti dujų tiekimą vartotojams.

„Amber Grid“ nuotr./Nemunas Biknius
„Amber Grid“ nuotr./Nemunas Biknius

Šiuo metu visos mūsų ir atsakingų tarnybų pastangos nukreiptos į gaisro padarinių suvaldymą ir saugumo užtikrinimą.

Apie susidariusią situaciją nedelsdami informavome Vyriausybės atstovus, Energijos skirstymo operatorių (ESO) ir Pasvalio miesto tarnybas. Detaliau apie įvykio aplinkybes informuosime turėdami daugiau įvykio detalių.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min