Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 30d. 10:21

Pavojingas recidyvistas Laisvis Latvėnas už prieš 9 metus apiplėštą parduotuvę gavo trejus metus kalėjimo

Teismo nuosprendis
Photos.com nuotr. / Teismo nuosprendis

Už prieš devynerius metus su grupe bendrų apiplėštą Kupiškio rajono Šepetos miestelio parduotuvę 43 metų panevėžiečiui Laisviui Latvėnui buvo paskirta trejų metų ir aštuonių mėnesių laisvės atėmimo bausmė – tokį sprendimą trečiadienį priėmė Kupiškio rajono apylinkės teismas, baigęs nagrinėti Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų perduotą nusikaltimų nuosavybei baudžiamąją bylą.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikęs Panevėžio apygardos prokuratūros ONKT skyriaus prokuroras Audrius Leonavičius anksčiau septynis kartus teistam ir pavojingu recidyvistu pripažintam L.Latvėnui siūlė skirti trejų metų ir devynerių mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Taip pat priteista atlyginti proceso išlaidas dėl ekstradicijos – 3 238 litus.

2002 metais pažeidęs kardomąją priemonę – namų areštą ir užsienyje pasislėpęs L.Latvėnas pagal Europos arešto orderį šių metų spalio 14 d iš Olandijos buvo pargabentas į Lietuvą.

Prieš devynerius metus vasario pradžioje Kupiškio rajono Šepetos miestelyje L.Latvėnas kartu su bendrininku grupe pro nerakintas duris įsiveržė į uždaros akcinės bendrovės „Rokana“ parduotuvę. Penki kaukėti plėšikai, grasindami revolveriu „Kora“ puolė prie pardavėjos, įrėmė ginklą į smilkinį, užklijavo jai lipnia juosta burną, liepė nejudėti ir ėmė tuštinti lentynas. Buvo pagrobti 39 buteliai įvairių alkoholinių gėrimų, 229 pakeliai cigarečių, kurių vertė 1490 litų. Taip pat iš kasos buvo pagrobti 400 litų.

Per penkias minutes apšvarinę parduotuvę plėšikai tikėjosi, kad žygis buvo sėkmingas. Tačiau vienas jų pastebėjo, kad sprunkant iš parduotuvės tarpduryje teko prasilenkti su kažkokiu vyriškiu. Vėliau, plėšikai važiuodami link Kupiškio, pastebėjo, kad paskui juos sekantį automobilį vairuoja tas pats vyriškis. Prie viaduko plėšikų BMW buvo užblokuotas, policijos pareigūnai sulaikė visus apiplėšime dalyvavusius asmenis. tada ir paaiškėjo, kad tarpduryje plėšikai buvo susitikę tuometinį rajono policijos komisariato viršininką Anatolijų Krestovą.

Kiti parduotuvę apiplėšusios bendrininkų grupės trys nariai prieš penkerius metus Šiaulių apygardos teismo nuosprendžiu buvo pripažinti kaltais dėl svetimo turto grobimo, vienam jų, kaip asmeniui, padėjusiam atskleisti nusikalstamo susivienijimo veiklą, Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroro nutarimu baudžiamoji byla buvo nutraukta.

Neseniai Panevėžio miesto apylinkės teisme buvo išnagrinėta dar viena nusikaltimų nuosavybei baudžiamoji byla, perduota Panevėžio miesto apylinkės prokuratūros prokurorų, kurioje L.Latvėnui už svetimo turto pagrobimą buvo paskirta aštuonių mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Pritaikius LR Konstitucijos dešimtmečiui paskelbtą amnestiją bausmė buvo sumažinta dviem mėnesiais.

Šios bausmės L.L. sulaukė už prieš aštuonerius metus birželio 27 d.  Panevėžyje, alaus bare Tulpių 52, pagrobęs du mobiliuosius telefonus Nokia 5110 su SIM kortelėmis.

Tačiau su tokiu pernelyg švelniu nuosprendžiu nesutiko Panevėžio miesto apylinkės prokuratūros prokurorai, nes pavojingam recidyvistui nebuvo galima taikyti amnestijos, todėl buvo parašytas apeliacinis skundas apygardos teismui dėl netinkamai pritaikyto baudžiamojo įstatymo.

Panevėžio miesto apylinkės prokuratūros prokurorų teigimu, teismas nepagrįstai paskyrė pernelyg švelnią bausmę prieš 16 metų itin pavojingu recidyvistu pripažintam kaltinamajam, todėl apeliaciniame skunde prašoma paskirti nuteistajam naują – vienerių metų ir 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Įstatymas tam, kas apiplėšė įsibrovęs į patalpą arba panaudojęs nešaunamąjį ginklą, peilį ar kitą specialiai žmogui pritaikytą sužaloti daiktą, numato laisvės atėmimo bausmę iki septynerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min