Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pedofilija Viešvilės vaikų namuose: ekspertų prašo žodžiu patvirtinti, kad A.Liaudaitis pakaltinamas

Pedofilija Viešvilės vaikų namuose: pagrindinis įtariamasis – direktorius Algimantas Liaudaitis
Viesvilesvaikai.lt nuotr. / Pedofilija Viešvilės vaikų namuose: pagrindinis įtariamasis – buvęs direktorius Algimantas Liaudaitis
Šaltinis: BNS
2
A A

Bylą dėl galimo Viešvilės vaikų globos namų auklėtinių seksualinio išnaudojimo nagrinėjantis teismas nusprendė apklausti ekspertus, tyrusius kaltinamąjį – buvusį įstaigos vadovą Algimantą Liaudaitį.

Buvusio Viešvilės globos namų vadovo A.Liaudaičio byloje laukiama ekspertų apklausos.

Byla teismą pasiekė dar 2015 birželį, tačiau iki šiol nepavyko išnagrinėti – teismo posėdžiai vyksta su didelėmis pertraukomis.

Kaltinamajam buvo skirtos dvi psichiatrinės ekspertizės – ambulatorinė ir stacionari, abi yra atliktos. Ekspertai nustatė, kad vyras gali stoti prieš teismą ir atsakyti už savo veiksmus.

Ketvirtadienį vykusio proceso metu A.Liaudaičio gynyba paprašė apklausti kaltinamąjį tyrusius du ekspertus.

„Reikia ištirti viską iki galo“

Prokuroras Artūras Bartusevičius BNS sakė, kad šiam prašymui neprieštaravo.

„Aš sutikau, kad būtų apklausti. Vis tik reikia ištirti viską iki galo, kad neliktų kažkokių neaiškumų. Specialistų pareiga išaiškinti savo duotą išvadą“, – BNS sakė A.Bartusevičius.

Ekspertai bus apklausiami kitame posėdyje, kuris vyks kovo pabaigoje.

Nukentėję jaunuoliai posėdyje nedalyvauja, teisme jiems atstovauja advokatai.

2015 metų birželį prokuratūra teismui perdavė bylą, siūlydama ją baigti baudžiamuoju įsakymu, tačiau bylą gavusi teisėja nusprendė surengti bylos nagrinėjimą.

A.Liaudaičiui pripažinus kaltę, Kauno prokurorė pasiūlė jį nubausti paprastesne, baudžiamojo įsakymo tvarka. Kaltę pripažinusiam vyrui buvo siūloma 5 650 eurų piniginė bauda ir neatlygintini darbai globos įstaigose.

Dabar A.Liaudatis savo kaltę neigia.

Šeši nukentėję paaugliai

Byloje dėl seksualinio išnaudojimo yra šeši nukentėjusieji. Nukentėję paaugliai buvo apklausti dalyvaujant psichologui. Globos namų auklėtiniai, kuriuos galėjo seksualiai išnaudoti buvęs vadovas, byloje pareiškė 50 tūkst. eurų civilinį ieškinį.

2015 m. tuometinė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Viešvilės vaikų globos namų laikinajai direktorei J.Bastienei skyrė pastabą, nes ji neinformavo ministerijos apie galimą nepilnamečio asmens tvirkinimą globos namuose ir neužtikrino vaikams psichologinės pagalbos.

Jurbarko rajono apylinkės teismas nagrinėja baudžiamąją bylą, kurioje A.Liaudaičiui pateikti kaltinimai dėl jaunesnio negu 16 metų asmens tvirkinimo, seksualinio priekabiavimo, vaiko įtraukimo girtauti bei disponavimo pornografinio turinio dalykais.

Nukentėjusiems buvo skirta specialistų pagalba bei valstybės advokatai.

Globos namai turi naują vadovą

59 metų A.Liaudaitis kurį laiką buvo nušalintas nuo pareigų, jam skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, paimti dokumentai. Vėliau jis atleistas.

2015 metų balandžio viduryje tuometinė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė Viešvilės vaikų globos namų laikinajai direktorei Jūratei Bastienei skyrė pastabą, nes ji neinformavo ministerijos apie galimą nepilnamečio asmens tvirkinimą globos namuose ir neužtikrino, kad vaikams būtų laiku suteikta psichologinė pagalba.

J.Bastienė šiuo metu eina direktorės pavaduotojos pareigas socialiniams reikalams, o globos namams nuo 2015 metų rugsėjo 29 dienos vadovauja Nerijus Jarilinas, skelbiama įstaigos tinklapyje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min