Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Per aplinkosaugininkų reidą ištraukti keli šimtai metrų tinklų

Brakonierių negąsdina nei prarandami tinklai, nei šimtus eurų siekiančios baudos. Dalis jų aprūpina žuvimi giminaičius ir kaimynus, kiti bando iš to gyventi gaudydami žuvis dideliais kiekiais. Kai kurie asmenys aplinkosaugininkams yra žinomi, tačiau juos sučiupti – sudėtinga, pasakoja į reidą pakvietę Alytaus gyvosios gamtos inspektoriai.
Brakonierių tinklai
Brakonierių tinklai / Alytausgidas.lt nuotr.

Šiuo metų laikotarpiu didelį dėmesį aplinkosaugininkai skiria žvejams, mat dabar padaugėja taip vadinamų „kabliavimo“ atvejų, kai meškeriotojai patobulinę įprastus voblerius ir blizges didesniu kiekiu kablių bando užkabinti migracijos metu pailsėti susirinkusias ar duobėse susispietusias žuvis.

VIDEO: Per aplinkosaugininkų reidą ištraukti keli šimtai metrų tinklų

Darbą gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai pradėjo šalia Alytaus Tūkstantmečio tilto čia – mėgstama žvejų vieta. Žvejoję vyrai turėjo reikiamus leidimus, tik skundėsi prastu laimikiu. Tuo metu reide dalyvavęs Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Saulius Kadžma gavo pranešimą, jog Metelio ežere užmesti tinklai. Apie tai informavo žvejai, kurie neretai patys praneša aplinkosaugininkams apie neteisėtą žvejybą.

Sugauti brakonierius – sudėtinga, sako Alytaus gyvosios gamtos inspekcijos viršininkas Jonas Jarmalavičius, mat šie turi ir informatorių, ir patys stebi ar netoliese nėra pareigūnų. Todėl aplinkosaugininkai dažniausiai ištraukia tinklus, kad kuo mažiau žuvų į juos įkliūtų.

Šįsyk rasti tinklus inspektoriams nebuvo sudėtinga. Jie žinojo GPS koordinates, savo arsenale turėjo taip vadinamą „katiną“, kuriuo užkabino 250 metrų tinklą. Aplinkosaugininkai sako, jog tinklai užmesti neseniai. įkliuvo dvi žuvys. Abi paleistos atgal į ežerą.

Tinklai bus sutvarkyti, kaip reikalauja teisės aktai. Jeigu būtų nustatytas savininkas – jam grėstų administracinė bauda nuo 120 iki 300 eurų.

Dar vienas reidas buvo vykdomas Varėnos rajone. Sodyboje šalia ežero rasti šeši tinklai, tačiau savininkas neprisipažino tokiu būdu žvejojęs.

Įprastai tokiu metų laiku gyvosios gamtos inspektoriai tikrina ir medžiotojus, bet dėl karantino varovinių medžioklių šie kol kas nevykdo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius