Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per bombos neutralizavimo operaciją Tauragėje policija sulaikė kelis neblaivius asmenis ir vieną nepaklusnią moterį

Bombos neutralizavimo operacija Tauragėje
Tauragės policijos nuotr. / Bombos neutralizavimo operacija Tauragėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Tauragės policija informuoja, kad vykstant pavojingo sprogmens neutralizavimo operacijai Tauragės centre, pareigūnai sulaikė kelis neblaivius asmenis ir vieną nepaklusnią moterį.

Tauragės policijos nuotr./Bombos neutralizavimo operacija Tauragėje
Tauragės policijos nuotr./Bombos neutralizavimo operacija Tauragėje

Kaip rašoma Tauragės policijos pranešime, ketvirtadienį apie 10 valandą Tauragėje rekonstruojamoje Vytauto gatvėje vykdant grunto kasimo darbus buvo rastas karo laikų sprogmuo.

Dar prieš pietus policija atitvėrė įvykio vietą, o į rekonstruojamą Vytauto gatvės ruožą nebuvo įleidžiami žmonės. Atvykę Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus Inžinerijos bataliono išminuotojai apžiūrėję radinį nustatė, kad apie 100 kilogramų sveriantis sprogmuo yra aviacinė karo laikų bomba.

Pranešimų apie Tauragės krašte randamus nedidelius karo laikų sprogmenis pareigūnai sulaukia reguliariai, jų ypač padaugėja pavasarį prasidėjus žemės ūkio darbams. Paprastai tai būna nuo Antrojo pasaulinio karo laikų dirvožemyje likę sprogmenys, kuriuos sunaikinimui išsigabena kariškiai. Šįkart Tauragėje rastas sprogmuo daugelį nustebino savo dydžiu, tokio tipo aviacinėse bombose karo metais buvo naudojama dviejų sprogdiklių sistema.

Tauragės policijos nuotr./Bombos neutralizavimo operacija Tauragėje
Tauragės policijos nuotr./Bombos neutralizavimo operacija Tauragėje

Kariuomenės sprogmenų neutralizavimo specialistai galėjo nustatyti tik vieno iš dviejų sprogdiklių tipą ir veikimo principą, antrasis dėl prastos būklės neidentifikuotas, dėl šios priežasties sprogmeniui buvo priskirta aukščiausio pavojingumo kategorija. Nusprendus sprogmenį neutralizuoti vietoje, apie 17 val. policijos pareigūnai pradėjo aplinkinių namų gyventojų evakuaciją.

Siekiant užtikrinti žmonių saugumą, buvo paprašyta savo būstus palikti šešių namų gyventojams, keletui valandų pareigūnai uždarė eismą magistralinio Tauragės miesto centrą kertančio kelio Ryga-Kaliningradas ruože.

Sustiprintos policijos pajėgos įvykio vietoje ir gretimose teritorijose gyventojų saugumu rūpinosi kol kariškiai baigė sprogmens nukenksminimo darbus. Per šį laiką didesnių pažeidimų, susijusių su trukdymu specialiųjų tarnybų darbui ar bandymu pasinaudoti gyventojų evakuacija, nebuvo užfiksuota. Į komisariatą pareigūnai pristatė keletą neblaivių asmenų, pernelyg įkyriai smalsavusių, kaip vyksta bombos neutralizavimo darbai.

Dar vienas administracinių teisės pažeidimų protokolas buvo surašytas moteriai, kuri nepaisydama atitvarų ir draudimų piktybiškai bandė patekti į saugomą zoną.

Apie 21 val. tauragiškiams jau buvo leista grįžti į savo namus, dar po valandos kariškiai pajudėjo link Sungailiškių karjero, kur sprogmuo buvo sunaikintas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min