TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per plauką nuo tragedijos: „Aro“ vado V.Grabausko ir Kauno policijos vadovo pavaduotojo D.Žukausko parversto Sauliaus Karosevičiaus turėta granata galėjo sprogti bet kurią akimirką

Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ vadas Viktoras Grabauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ vadas Viktoras Grabauskas (viduryje) ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Darius Žukauskas (dešinėje).
Šaltinis: 15min
0
A A

Rokiškio rajone, Antanašės kaime, sekmadienį vykusi susisprogdinti grasinusio kauniečio S.Karosevičiaus gelbėjimo operacija vos nevirto tragedija, per kurią galėjo žūti „Aro“ policijos rinktinės vadas Viktoras Grabauskas bei Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Darius Žukauskas, kiti pareigūnai. Ant žemės parverstas S.Karosevičiaus rankoje spaudė granatą su ištrauktu žiedu. Ji galėjo sprogti bet kurią akimirką.

Pirmadienį Policijos departamente surengta spaudos konferencija, kurioje pareigūnai atskleidė, kuo galėjo baigtis balandžio 6 d., sekmadienio, operacija Rokiškio r., Antanašės kaime, kuomet ginkluotas įtariamasis S.Karosevičius grasino susisprogdinti.

Konferencijoje dalyvavo Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ vadas V.Grabauskas ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininko pavaduotojas D.Žukauskas – abu vyrai dalyvavo S.Karosevičiaus, grasinusio susisprogdinti, sulaikymo operacijoje.

Derėjosi visą naktį

Šeštadienį „Aras“ gavo pranešimą, kad Kauno kriminalinės policijos pareigūnai mėgino sulaikyti narkotikų platintoją S.Karosevičių, tačiau šis kratos metu užsibarikadavo savo patalpose, kur buvo įrengta kanapių auginimo laboratorija. Vyras teigė, kad gyvas nepasiduos, parodė granatą, taip pat pareigūnai pastebėjo pistoletą, kuris vėliau buvo atimtas. Tai buvo dujinis pistoletas.

Buvo pasitelkta „Aro“ rinktinė. Pirmiausia išvažiavo „Aro“ budinti kovinė grupė ir derybininkas. Pirminį kontaktą su vyru užmezgė Kauno AVPK atstovas, todėl „Aro“ derybininkas tapo konsultantu. Kauno AVPK atstovas buvo įtrauktas į derybininkų grupę.

Galimybė jį neutralizuoti išties buvo, tačiau pagrindinė užduotis buvo išsaugoti gyvybę, nesvarbu, kad tai yra nusikaltėlis, tačiau tai yra žmogus“, – teigė V.Grabauskas.

„Pirminė užduotis – taikiai išspręsti šitą situaciją, kad nereikėtų panaudoti jėgos. Galimybė jį neutralizuoti išties buvo, tačiau pagrindinė užduotis buvo išsaugoti gyvybę, nesvarbu, kad tai yra nusikaltėlis, tačiau tai yra žmogus. Be to, ten buvo balionai su dujomis, todėl įvykus sprogimui, galėjo būti padaryta nemažai žalos“ – teigė V.Grabauskas.

„Derybos vyko visą naktį. Buvo jau aišku, kad derybos, ko gero, nepavyks. Iš ryto atvažiavo D.Žukauskas, kuris buvo susipažinęs su ta byla, kurioje Saulius K. buvo įtariamas. D.Žukauskas žinojo tam tikrus duomenis. Jis buvo įvestas į derybininkų grupę, stengiantis išspręsti situaciją taikiai“, – pridūrė V.Grabauskas.

S.Karosevičius savo šeimai buvo parašęs atsisveikinimo laišką, kuriame atsiprašė artimųjų. Taip pat jis telefonu bendravo su artimaisiais, tačiau tai nepadėjo perkalbėti vyro.

S.Karosevičius patalpose turėjo naminės, jis ją gėrė, ir, pasak pareigūnų, buvo vis sunkiau su juo derėtis. Pastebėjus, kad derybos naudos neduos, buvo pradėta ruoštis šturmui.

Grumtynių tikslas – išlaikyti granatą

Pareigūnams pavyko tam tikrais slaptais takais per barikadas iš kitos pusės prieiti gana arti. Jie buvo pasiruošę šturmuoti namą po 5-10 min.

„Deja, viskas pakrypo kitaip ir nusikaltėlis su granata išsiveržė į lauką, gal norėjo viešai susisprogdinti, su savimi pasiimti ir pareigūnų gyvybes“, – svarstė pašnekovai.

Išminuotojai konstatavo, kad granata buvo su sprogstamosiomis medžiagomis, su detonatoriumi ir galėjo bet kuriuo momentu sprogti.

Kadangi D.Žukauskas su juo derėjosi ir buvo šalia, jis iš karto griebė už rankos, prasidėjo apsistumdymas, nes reikėjo išlaikyti granatą, kuri buvo be žiedo. Po akimirkos pribėgo kiti pareigūnai, parvertė S.Karosevičių ant žemės ir atlaužę pirštus ištraukė granatą. Granata buvo atiduota išminuotojams. Išminuotojai konstatavo, kad granata buvo su sprogstamosiomis medžiagomis, su detonatoriumi ir galėjo bet kuriuo momentu sprogti.

Jei granata būtų sprogusi, visi pareigūnai, kurie dalyvavo operacijoje, būtų nukentėję.

Nenorėjo sėsti į kalėjimą

S.Karosevičiaus motyvas nusižudyti buvo tas, kad jis nenorėjo sėsti į kalėjimą dėl narkotikų platinimo. Rasta narkotikų, aptikta net kanapių laboratorija. 

Praeityje vyras buvo 4 ar 5 kartus teistas dėl narkotikų, buvo taip pat teistas užsienyje.

„Vyras kaltinamas disponavimu sprogstamosiosmis medžiagomis, o Kauno apskrities VPK pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl narkotikų platinimo. Aš manau, tuos tyrimus mes sujungsim“, – teigė D. Žukauskas.

S.Karosevičius šiuo metu yra sulaikytas, pirmadienį Panevėžyje bus sprendžiama dėl jo suėmimo. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min