Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po pažinties per „Facebook“ Vilniuje išžagintos ir nužudytos 13-metės byla perduota teismui

Naudojant manekeną įtariamasis pareigūnams pasakojo apie tragiškos nakties įvykius
LNK nuotr. / Žmogžudystės vietoje įtariamasis dalyvavo jo parodymų patikrinime.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Mažametę iš Alytaus Vilniuje po pažinties per „Facebook“, kaip įtariama, nužudęs 14-metis vilnietis prieš tai, pasirodo, savo auką dar ir seksualiai prievartavo bei žagino. Įtariamasis laikomas suimtas, jam gresia iki 10 metų nelaisvės. Savo ruožtu aukos šeima žada teisme reikalauti per 0,4 milijono litų kompensacijos.

Vilniaus apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl šių metų pradžioje visuomenę sukrėtusio įvykio − mažametės mergaitės išžaginimo (Baudžiamojo kodekso 149 str. 4 d), seksualinio prievartavimo (BK 150 str. 4 d), jos nužudymo (BK 129 str. 2 d. 1, 2, 9, 11 p.) ir apiplėšimo (BK 180 str. 1 d.).

Kaltinimai šių žiaurių nusikaltimų padarymu pareikšti nepilnamečiui K.Č.

Ketvirtadienį baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro Liutauro Rudzevičiaus, labai sunkus, Lietuvos žmones šokiravęs nusikaltimas buvo padarytas š. m. sausio 15 d. netoli Vilniaus, šalia Nemenčinės plento esančiame miške.

Žiauriam nusikaltimui išaiškinti buvo pasitelktos visos teisėsaugininkų pajėgos.

Jau kitą dieną, sausio 16 d., Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sulaikė netoli nusikaltimo vietos gyvenantį įtariamąjį.

Tragedija įvyko po nepilnamečių pažinties socialiniame tinkle „Facebook“.

Tyrimo duomenimis, kaltinamasis pasinaudojo mažametės patiklumu ir bejėgiška jos būkle. Siekdamas nuslėpti jau padarytą nusikaltimą K.Č. iš mergaitės pagrobė ir jos daiktus, t. y. mobiliuosius telefonus, piniginę, akinius ir t. t.

Pavogtų daiktų vertė siekia beveik 1 tūkst. Lt.

Ikiteisminio tyrimo metu įtariamajam buvo atlikta ambulatorinė, o vėliau – ir stacionarinė teismo psichologinė psichiatrinė ekspertizė.

Šioje baudžiamojoje byloje nukentėjusiais pripažintais mergaitės tėvai, sesuo ir brolis pateikė virš 400 tūkst. Lt vertės civilinį ieškinį neturtinei ir turtinei žalai atlyginti.

Kaltinamajam taikoma kardomoji priemonė – suėmimas.

Už šiuos nusikaltimus įstatymas nepilnamečiui numato laisvės atėmimą iki 10 metų.

Ketvirtadienio popietę prokuratūroje surengta speciali spaudos konferencija dėl šios šiandien teismui perduotos rezonansinės baudžiamosios bylos, vaizdo įrašą galite pamatyti čia.

VIDEO: 15min.lt - prokuroras apie 13-metės nužudymą po jos pažinties su 14-mečiu per FACEBOOK

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min