Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po teisėjo Jono Furmanavičiaus klaidos kalėjime mirusio Jono Gramausko šeimai – 50 000 litų

Ieškovės Renata Gramauskaitė ir Aldona Gramauskienė teisme
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Ieškovės Renata Gramauskaitė ir Aldona Gramauskienė teisme
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus apygardos teismas paskelbė sprendimą išskirtinėje civilinėje byloje dėl neturtinės žalos atlyginimo.

12 metų trunkantis teisybės ieškojimas vyro ir tėvo netekusioms kaunietėms davė 20 kartų prastesnį rezultatą nei motina su dukra vylėsi.

Ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismo teisėjas Andrius Ignotas paskelbė, kad ieškovėms Aldonai Gramauskienei ir Renatai Gramauskaitei iš Lietuvos valstybės iš viso priteisia 50 000 litų neturtinei žalai atgyginti. Tačiau ieškovės reikalavo milijono, todėl tokią teismo nustatytą sumą A.Gramauskienė iškart įvertino kaip pasityčiojimą.

Neseniai 15min.lt išsamiai pasakojo apie šios kauniečių šeimos dramą. Dėl amžiną atilsį teisėjo Jono Furmanavičiaus klaidos Jonas Gramauskas buvo pasodintas į kalėjimą, kur netrukus mirė. Ieškovės įsitikinusios, kad mirtį lėmė dėl neteisėto įkalinimo patirtas stresas ir sekinamos nelaisvės sąlygos.

Atsakovės Lietuvos valstybės, kuriai šioje byloje atstovavo Vidaus reikalų ir Teisingumo ministerijų bei Generalinės prokuratūros teisininkai, pozicija buvo vienareikšmė: našlės ir jos dukters ieškinys visiškai nepagrįstas.

Gramauskų šeimos ieškinį išnagrinėjęs teismas pripažino, kad dėl neteisėtų valstybės pareigūnų veiksmų kauniečiai patyrė žalą. Tačiau prašytas priteisti milijonas neatitinka nei bylos aplinkybių, nei Lietuvos teismų praktikos dėl moralinės žalos atlyginimo.

Našlei A.Gramauskienei teismas skyrė 30 000 litų neturtinės žalos kompensaciją. Dar 3 500 litų jai priteista kaip turtinės žalos atlyginimas. Be to, valstybė įpareigota A.Gramauskienei atlyginti per tūkstantį litų siekiančias bylinėjimosi išlaidas.

Tėvo prieš 12 metų netekusiai, dabar jau pilnametei R.Gramauskaitei iš valstybės priteista 20 000 litų neturtinės žalos kompensacija.

Šiandienį teismo sprendimą abi ginčo šalys gali per mėnesį apskųsti aukštesnės instancijos Lietuvos apeliaciniam teismui.

A.Gramauskienė ketvirtadienį iškart po posėdžio žurnalistams žadėjo tartis su advokatu ir svarstyti galimybę skųsti sprendimą (žr. filmuotą medžiagą apačioje). Moteris teigia, kad vyro ir tėvo netektis jos šeimai kainavo kur kas daugiau, nei priteista žalai atlyginti.

Nė vienas iš atsakovais šioje byloje patrauktų valstybinių institucijų atstovų išklausyti sprendimo į teismą neatvyko.

VIDEO: 15min.lt - Aldonos Gramauskienės komentaras dėl nepriteisto milijono

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min