Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 14d. 14:30

Po verdikto kaip narkodileriams teistiems jaunuoliams – džiaugsmo ašaros

Teisėjas Audrius Cininas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Teisėjas Audrius Cininas
Kraupi nežinia dėl savo ateities grupelei jaunų vilniečių baigėsi. Draugų kompanija įkliuvo su narkotikais, kai kurie juos platino tarpusavy, todėl sulaukė baudžiamosios atsakomybės. Bet viena mergina buvo išteisinta, nes absurdiškai mažas narkotikų kiekis, teisėjo nuomone, neturi užtraukti baudžiamosios atsakomybės.

15min primena, kad nuo šių metų sausio 1 d. narkotikų vartojimas buvo kriminalizuotas. Įkliuvus net su mažiausiu kiekiu narkotikų laukia baudžiamoji atsakomybė.

Todėl į tokią situaciją įkliuvusiai Viltei G. ir Edgarui M. grėsė teistumas ir grėsmingos sankcijos. Vilniaus apygardos teismo teisėjas Audrius Cininas penktadienį paskelbė savo nuosprendį.

Edgaras M. sulaukė 376 eurų baudos, o verdiktą išgirdusi Viltė G. netramdė džiaugsmo ašarų.

„Teismo nuomone, rastas itin mažas narkotinių medžiagų kiekis – 0,075 g. Tai narkotikų pėdsakai. Analogiškai ir su sintetine medžiaga – rasta 10 kartų mažesnis kiekis nei laikomas mažas kiekis. Jūsų veiklos mastas nėra toks, kuris užtrauktų baudžiamąją atsakomybę“, – sakė teisėjas Audrius Cininas.

Vilniaus apygardos teismo teisėjas pažymėjo, kad iki šių metų sausio 1 d. merginą būtų buvę galima patraukti administracinėn atsakomybėn. O Seimo liberalų Aušrinės Armonaitės ir Vitalijaus Gailiaus kovo pabaigoje teiktas įstatymo projektas dekriminalizuoti nedidelį kiekį kanapių laikymo nesulaukė palaikymo. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga yra pareiškęs, kad šią Seimo kadenciją tikriausiai prie šio klausimo jau nebus grįžtama.

Tuo tarpu kaip narkotikų platintojams teisiamiems Dominykui Kuizinui, Daliui Trumpeliui ir Pavelui Mackevičiui grėsė kur kas rimtesnė atsakomybė – laisvės atėmimas nuo dvejų iki aštuonerių metų. Vis dėlto kalėjimo jiems išvengti pavyko.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Dominykas Kuizinas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Dominykas Kuizinas

P.Mackevičiui ir D.Kuizinui buvo paskirtos atitinkamai 2-ejų metų ir 2-ejų metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmės, jų vykdymą atidedant. Vaikinams taip pat teks pasirašyti pasižadėjimą neišvykti, daugiau nevartoti narkotikų. „Jūsų elgesį kontroliuos Probacijos tarnyba, jei nepadarysite naujų nusižengimų, bausmės atlikti jums nereikės“, – sakė teisėjas.

Rimčiausių kaltinimų šešėlis buvo kritęs ant D.Trumpelio. A.Cinino teigimu, vienintelė Baudžiamajame kodekse numatyta bausmė už jo nusikaltimus yra reali laisvės atėmimo bausmė. „Teismas atsižvelgė į jūsų jauną amžių ir padarė išimtį“, – sakė teisėjas.

D.Trumpeliui paskirta 3-ejų metų laisvės atėmimo bausmė, tačiau, kaip ir jo draugams, kalėjime jam sėdėti neteks. Bausmės vykdymas taip pat buvo atidėtas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Asociatyvi iliustracija
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Asociatyvi iliustracija

15min jau rašė, kad grupei draugų nemalonumai prasidėjo praėjusių metų sausio 10 d. Pagiriuose įkliuvo tuomet dar nepilnametis Edgaras M. Pareigūnų dėmesį vaikinas patraukė dėl menkniekio – eidamas tamsoje jis nedėvėjo atšvaito, tačiau vėliau pareigūnai pas jį rado hašišo.

Iš pradžių moksleivis aiškino, kad narkotikus pirko „bendrabutyje Pagiriuose“. Vėliau, paaiškėjo, jog hašišą įsigyti iš P.Mackevičiaus jam padėjo D.Trumpelis.

Edgaras M. pripažino, kad D.Trumpelis įsigyti narkotikų jam padėjo ne kartą. Vaikinai mokėsi vienoje gimnazijoje, kartu lankė krepšinio mokyklą, o Edgaras M. dar ir yra baigęs muzikos mokyklą. Tiesa, pas jį buvo rasta ir ekstazi tabletės likučių.

Viltė G. pareigūnams atvirai sakė, kad kanapes iki tol rūkė keletą metų, o aptiktus narkotikus jai parūpino D.Kuizinas. Su juo mergina kartu buvo apsigyvenusi Didžiojoje gatvėje.

D.Kuizinas taip pat neslėpė, kad narkotikus pradėjo vartoti dar mokykloje, tačiau teigė, kad kanapes po 10 eurų už gramą pirkdavo sau arba dalindavosi su draugais – Vilte G. ir D.Trumpeliu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min