Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pogrindiniuose sostinės ir Vilniaus rajono mėsos perdirbimo cechuose – kratos

Nelegalus mėsos perdirbimo cechas
LKPB nuotr. / Nelegalus mėsos perdirbimo cechas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pareigūnai praneša apie dar vieną smūgį šešėliniam verslui. Lietuvos kriminalinės policijos biuro (toliau - LKPB) pareigūnai bendradarbiaudami su Vilniaus apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojais, Vilniaus mieste ir rajone, nelegaliuose mėsos perdirbimo cechuose, įsikūrusiuose juridinių ir fizinių asmenų patalpose, atliko virš 10 kratų.

Netikėtų patikrinimų metu surasta virš 5 tonų neteisėtai, antisanitarinėmis sąlygomis pagamintos mėsos gaminių, neapskaitytos produkcijos „juodosios buhalterijos“ dokumentai, kompiuterinės laikmenos, nusikalstamu būdu įgyti (neapskaityti) virš 100 000 grynųjų pinigų įvairia valiuta bei kiti suklastoti ir svarbūs, neteisėtą veiklą įrodantys, dokumentai.

Nesumokėtų mokesčių suma gali viršyti 1,5 milijono litų.

Kriminogeninių šešėlinio verslo procesų stebėsena ir analizė Lietuvoje yra viena iš prioritetinių LKPB pareigūnų veiklos sričių. Praeitą savaitę atliktos kratos yra tęstiniai procesiniai veiksmai, kurių pradžia siejama su 2013 m. gruodį Vilniuje ir Vilniaus rajone prekyvietėse realizuojančiose mėsą, jos gaminius ir kitus produktus, atliktomis 60–čia kratų, kurių metu buvo paimti „juodosios buhalterijos“ dokumentai ir sulaikyti atsakingi 25 asmenys, kurie įtarti nesumokėję mokesčių ir padarę apie 8 mln. litų žalą valstybės biudžetui.

Praėjusios savaitės pabaigoje atlikus kratas aptikta produkcija, kurios platinimas pavojingas žmonių sveikatai, pasakojama LKPB atstovų pirmadienį paviešintame pranešime. Mėsos produktai bei jų gaminiai buvo tvarkomi nesilaikant nustatytų tvarkos taisyklių  t. y. antisanitarinėmis sąlygomis, nepatvirtintoje gyvūninio maisto tvarkymo vietoje, į rinką produkcija buvo tiekiama su gedimo požymiais, be tinkamumo vartoti terminų, be ženklinimo etikečių, neaiškios kilmės bei be galimybės atsekti tiekėją.

Prekyba mėsa, jos gaminiais ir kitais maisto produktais buvo vykdoma apgaulingai tvarkant buhalterinę apskaitą, klastojant dokumentus, versliškai, stambiu mastu ir neturint licencijos (leidimo) veiklai, nesumokant privalomųjų valstybei mokesčių, t. y. pridėtinės vertės, pelno ir kitų mokesčių.

Turimais duomenis, toks neteisėtas verslas vyko jau kelerius metus, todėl juridinio ir fizinių asmenų veikla bus tikrinama už 5-erius metus. Neapskaitytos produkcijos ir nesumokėtų mokesčių mastas bus tikslinamas atlikus ikiteisminį tyrimą bei paimtų dokumentų specialistų tyrimus, tačiau jau dabar galima įtarti, kad neapskaitytos produkcijos ir nesumokėtų mokesčių suma gali viršyti 1,5 milijono litų.

Įtariamųjų atžvilgiu priimti sprendimai dėl įtariamųjų asmenų laikinojo nuosavybės teisės apribojimo virš 300 000 litų sumai, o kai kuriems įtariamiesiems reikės pasiaiškinti dėl rastų piniginių lėšų kilmės.

Tyrimui vadovauja ir jį organizuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min