Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 3d. 18:13

Policija: nors prieš kelis mėnesius buvo sutriuškintos dvi litų klastotojų gaujos, jų pagamintų netikrų litų vis dar gali pasitaikyti

Pinigai
Šarūno Mažeikos nuotr. / Pinigai
Pareigūnai tvirtina, kad apyvartoje vis dar gali pasitaikyti netikrų litų, kuriuos į apyvartą paleido prieš kelis mėnesius sutriuškintos dvi pinigų klastotojų gaujos.

Antradienį redakciją gavo skaitytojo Vytauto P. laišką, kuriame jis klausia ar tiesa, jog Lietuvoje masiškai platinamos padirbtos 100 litų nominalo kupiūros. Klausimas skaitytojui kilo gavus internete vis dar klaidžiojantį laišką apie netikrus pinigus.

„Pinigai labai aukštos kokybės, šviečia po lempa. Pagaminimo metai 2000. Kodai prasideda AF. Aptiktos kupiūros AF 9759255 / AF 9959299 / AF 5752272 ir t.t. Klaipėdoje jų surinkta jau šimtai tūkstančių. Būkite atsargūs“, - rašoma po internetą klaidžiojančiame laiške.

Policijos departamento atstovė Lina Nemeikaitė redakciją patikino, kad klaidžiojamame laiške rašoma apie senus įvykius.

„Apie šimtus tūkstančių kalbėti tikrai neverta. Gali pasitaikyti viena kita padirbta kupiūra, kurią į apyvartą paleido dar 2011 m. rudenį sulaikyti dviejų gaujų nariai. Gali būti, kad tuo metu gavę netikrą pinigą, žmonės neskubėjo jo išleisti. Nežinodami, kad turi klastotę, žmonės vis dar gali bandyti iškeisti vieną kitą banknotą“, - sakė L.Nemeikaitė.

Pernai spalį 15min.lt jau skelbė, kad policija sutriuškino dvi pinigų klastotojų gaujas. Tąkart skelbėme, kad spalio 13 d. buvo demaskuotas vienas iš netikrų litų gamybos taškų, sulaikyta 7 asmenų grupė, veikusi visoje Lietuvoje.

Rugsėjo viduryje pareigūnai sulaikė kitą 7 asmenų grupę, kuri klastojo litus Vilniaus regione. Įtariama, kad nemažai šios grupuotės pagamintų netikrų litų galėjo patekti į užsienio valstybes.

Litų klastotės buvo realizuojamos parduotuvėse, turgavietėse, degalinėse ir pan. Platinamos klastotės - gana aukštos kokybės, su imituotais apsaugos požymiais. Buvo klastojamos 10, 20, 50, 100 ir 200 litų nominalo kupiūros. Sulaikytieji kaskart tobulino netikrų litų kokybę.

Populiariausios tarp platinamų buvo 100 ir 200 litų nominalo kupiūros.

Policijos pareigūnai atliko dešimtis kratų, sulaikė 14 įtariamųjų, kuriems pareikšti įtarimai dėl didelio kiekio netikrų litų gaminimo bei platinimo ir paskirtos skirtingos kardomosios priemonės. Vienas įtariamųjų yra Vilniaus dailės akademijos absolventas.

Gerai parengtų policijos operacijų metu pareigūnai aptiko tūkstančius suklastotų litų, įvairių ruošinių jiems gaminti, cheminių medžiagų, dažų, kompiuterinę, programinę bei kitą įrangą, skirtą netikrų litų klastojimui. Darant kratas rasta ir paimta vogtų daiktų. Įtariamieji planavo pagaminti ir išgabenti į kaimynines šalis, kuriose turi paklausą kitų šalių valiuta, didelį kiekį netikrų litų.

Už tokio pobūdžio sunkaus nusikaltimo padarymą numatytas laisvės atėmimas nuo trejų iki dešimties metų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min