Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Policija paneigė, kad prie Seimo civiliais rūbais dirbęs pareigūnas – riaušių provokatorius

Socialiniame tinkle šiomis dienomis pasklido nuotraukomis iliustruoti pranešimai, neva vienas užsimaskavęs policininkas atliko provokatoriaus rolę, kurstė riaušininkus. Vilniaus apskrities policija patvirtina, kad užfiksuotas asmuo iš tiesų yra pareigūnas, tačiau jo misija įtampos kupiname renginyje buvo priešinga: „policijos dialogo“ grupės narys stengėsi neformaliu bendravimu su potencialiais riaušininkais užkirsti kelią smurtui, neramumams, bet kokiems teisės pažeidimams.
Policijos dialogo grupėje dirbęs pareigūnas vėliau renginyje pastebėtas be šio raiščio ir imtas viešai kaltinti dėl riaušių provokavimo.
Policijos dialogo grupėje dirbęs pareigūnas vėliau renginyje pastebėtas be šio raiščio ir imtas viešai kaltinti dėl riaušių provokavimo. / Nuotrauka iš „Facebook“ profilio

Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas penktadienio vakarą suskubo išplatinti paneigimą „dėl socialiniuose tinkluose pasirodžiusios visuomenę klaidinančios informacijos.“

Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas, reaguodamas į socialiniuose tinkluose pasirodžiusią ir visuomenę klaidinančią informaciją, pažymi, kad paviešintose nuotraukose užfiksuotas policijos pareigūnas. Riaušių prie Seimo metu jis dalyvavo kaip dialogo grupės narys, pažymima paneigime.

„Facebook“ tinkle pasklidus teorijai apie minėto pareigūno tariamą prisidėjimą prie riaušių kurstymo, virtualioje erdvėje prasidėjo šio policininko „medžioklė“.

Dialogo grupės nariai, tai ‒ civiliais rūbais vilkėję pareigūnai, ant rankų ryšėję juosteles su užrašu „Dialogo grupė“. Viena iš pagrindinių policijos dialogo grupės funkcijų yra nustatyti masiniame renginyje konfliktuojančius asmenis, su jais bendrauti bei užkardyti galimus pažeidimus.

Socialiniuose tinkluose klaidingai nurodoma, kad užfiksuotas pareigūnas yra riaušių dalyvis, tačiau nei viename vaizdo įraše ar nuotraukose nėra fiksuoti jo veiksmai, nukreipti prieš pareigūnus ar riaušių dalyvius.

Teigiama, kad pirminis šios insinuacijos šaltinis buvo kažkoks anoniminis „Facebook“ profilis, tačiau atsakomybę už skleidžiamą informaciją ryžosi prisiimti paskyrą „Knygnešys Gyvai“ valdantis aktyvistas Antanas Kontrodas-Celofanas. Prieštaringai vertinamas verslininkas tiesioginės transliacijos metu papasakojo būtent tokį siužetą – kad šis pareigūnas galėjo būti riaušių provokatorius.

Atvaizdas iš „Facebook“/Pareigūno nuotraukos, platintos socialiniame tinkle
Atvaizdas iš „Facebook“/Pareigūno nuotraukos, platintos socialiniame tinkle

A.Kondrotas paviešino policininko vardą ir pavardę, telefono ekrane rodė jo nuotraukas.

„Facebook“ tinkle pasklidus teorijoms apie minėto pareigūno tariamą prisidėjimą prie riaušių kurstymo, virtualioje erdvėje prasidėjo šio policininko „medžioklė“, pasipylė įžeidimai ir raginimai su juo susidoroti.

Atvaizdas iš „Facebook“ profilio/Kaltinimai pareigūnui socialiniame tinkle, kuriuos policijai tenka neigti ir siekti už tai atsakomybės.
Atvaizdas iš „Facebook“ profilio/Kaltinimai pareigūnui socialiniame tinkle, kuriuos policijai tenka neigti ir siekti už tai atsakomybės.

Pareigūną šmeižianti informacija, už kurią yra numatyta atsakomybė, perduota atsakingiems asmenims, pažymima Vilniaus VPK penktadienį išplatintame atsakomajame pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas