Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 13d. 10:37 , Atnaujinta: 2019 lapkričio 13d. 14:25

Tarptautinė operacija Lietuvoje ir Ispanijoje: dėl ginklų, narkotikų ir prekybos žmonėmis įkliuvo 15 įtariamųjų

Trečiadienį Vilniaus apskrities policija nušvietė antradienį vykdytą tarptautinę operaciją. „Aro“ pareigūnai buvo užfiksuoti įvairiose Lietuvos miestuose atliekantys sulaikymus bei kratas. Paaiškėjo, kad dalis įtariamųjų „darbavosi“ iš Ispanijos, bet jie įkliuvo ir ten. Asmenys įtariami ne tik dėl prekybos žmonėmis, bet ir kitų nusikaltimų.

Informaciją spaudos konferencijos metu pateikė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas, Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Nėrijus Puškorius bei Ispanijos teisėsaugos atstovai.

„Lietuvos policija įvykdė unikalią policijos operaciją. Lietuvoje dalyvavo du Ispanijos pareigūnai. Ispanijoje, Malagoje, taip pat dirbo Lietuvos pareigūnai“, – pasakojo S.Gagas ir pridūrė, kad operacija vyko nuo ryto iki vakaro.

Tuo metu prokuroras pranešė, kad sulaikymai buvo susiję su prekyba žmonėmis, ginklų, narkotikų plėšimų, viešosios tvarkos pažeidimų.
Lietuvoje sulaikyta 13 žmonių, Ispanijoje – dar 2 įtariamieji.

„Dėl prekybos žmonėmis, dėl plėšimų organizuotoje grupėje, dėl viešosios tvarkos pažeidimų, dėl neteisėto disponavimo ginklais, narkotinėmis priemonėmis, taip pat ir dėl kitų nusikalstamų veikų“, – sakė prokuroras.

Lietuvoje antradienį sulaikyta 13 asmenų, Ispanijoje – du. Visi sulaikytieji – Lietuvos piliečiai, gimę nuo 1973 iki 1998 metų.

Anot N. Puškoriaus, byla pradėta praėjusių metų pavasarį.

„Visą tą laiką buvo renkami ikiteisminiam tyrimui reikšmingi duomenys. Vykdomi neviešo pobūdžio veiksmai ir surinkus pakankamai duomenų, kurie leistų asmenims įteikti pranešimus apie įtarimus, vakar ir buvo suorganizuota ši tarptautinė sulaikymo operacija“, – teigė N.Puškorius.

Pasak pareigūnų, tuo pačiu metu, kai vyko sulaikymai, buvo atliekamos ir kratos. Jų metu aptikta ginklų, padirbtų pinigų, dokumentų bei automobilis su mėlynos/raudonos spalvos švyturėliais.

Viena esminių grupuotės veiklos sričių – prostitucija

Prokuroras pasakojo, kad viena esminių grupuotės veiklos sričių buvo prostitucijos, merginų seksualinio išnaudojimo organizavimas.

Įtariama, kad sulaikytieji verbuodavo moteris iš trečiųjų šalių atvykti į Lietuvą ir užsiimti prostitucija. Lietuvoje įtariamieji suteikdavo moterims butus ir uždirbtus pinigus siųsdavo taip pat į užsienį.

„Šiai dienai oficialiai nukentėjusiųjų yra dešimt merginų, bet tai nereiškia, kad sąrašas yra baigtinis. Daugiausia iš trečiųjų šalių: iš Baltarusijos, iš Ukrainos, iš Moldovos“, – teigė prokuroras N.Puškorius.

Jis taip pat teigė, kad daugumai įtariamųjų teismo prašoma skirti griežčiausias kardomąsias priemones – suėmimus.

Maža to, Lietuvoje ir Ispanijoje įsikūrę įtariamieji pasižymėjo agresyvia taktika: plėšdavo ir kitaip baugindavo merginas, kurios „dirbdavo ne su jais.“

Įtariamieji pasižymėjo agresyvia taktika: plėšdavo ir kitaip baugindavo merginas, kurios prostitucijos srityje „dirbdavo ne su jais.“

Visi 15 įtariamųjų yra Lietuvos piliečiai. Pasak teisėsaugininkų, būtent tiek jų ir planuota sučiupti per specialiąją operaciją antradienį – pasislėpti nepasisekė niekam. „Tai, kas buvo atlikta vakar, mes laikome operacijos sėkme“, – teigė Vilniaus policijos vadovas.

S.Gagas pridūrė, kad įtariamųjų gali daugėti.

„Tai buvo ir įspūdingas kiekis atliktas kratų (...) buvo apklausta liudytojais 25 asmenys, jų, žinoma, daugės“, – spaudos konferencijoje sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas.

Anot jo, Lietuvoje operacija antradienį buvo vykdoma devyniose apskrityse, įtariamieji – žinomi policijai.

„Turi kriminalinės praeities, dalis jų yra bausti, teisti už disponavimą narkotinėmis medžiagomis, už viešosios tvarkos pažeidimus, taip pat už vagystes“, – teigė komisariato viršininkas.

Pasak S. Gago, antradienį operacijos metu pasitelkti ir „Aro“ pareigūnai, turint informacijos, kad įtariamieji gali priešintis.

Mįslingi padegimai Vilniuje

BNS pranešė, kad spaudos konferencijoje S.Gagas taip pat pridūrė, kad šis ikiteisminis tyrimas susijęs ir su praėjusiais metais vykdytais padegimais vienoje sostinės daugiabučių laiptinių, kurioje gyvena ir homoseksualus režisierius Romas Zabarauskas.

„Maždaug prieš metus laiko, rugsėjo mėnesį, mes turėjome vieno iš režisierių pateiktas nuomones, kad [vyksta] deginimai viename iš Savanorių prospekto namų laiptinėje ir tai nukreipta prieš tam tikros grupės asmenis“, – teigė S.Gagas.

„Tai šio tyrimo metu galime paneigti, kad tie nusikaltimai nebuvo susiję prieš tam tikrus asmenis. Tai buvo šios grupuotės atlikti nusikaltimai siekiant pašalinti konkurentus“, – pridūrė jis.

Savanorių prospekto 6-uoju numeriu pažymėtame name, vienoje ir toje pačioje laiptinėje, pernai rugsėjį buvo įvykdyti trys padegimai, jų metu buvo padegtos butų durys, nukentėjo ir pati laiptinė.

Viešoje erdvėje buvo svarstoma, kad padegimai susiję su neapykanta prieš homoseksualius asmenis, tačiau policija tai neigė. Tuo metu teisėsauga dėl padegimų buvo sulaikiusi du asmenis.

Tiesa, su 15min susisiekęs R.Zabarauskas neigė siejęs padegimus jo laiptinėje su homofobija. „Niekada neteigiau, kad padegimai mano namo laiptinėje yra būtinai susiję su homofobija. Teigiau ir teigiu, kad pareigūnė atvykusi po pirmo padegimo, liepė man balkone nusiimti vaivorykštės vėliavą, „kol visas namas nesudegė““ , – patikslino pats režisierius.

Slapta operacija

15min jau rašė, kad „Aro“ vyrai antradienį pastebėti Vilniuje, Dociškių gatvėje. Pasak 15min šaltinių, operacijai Vilniuje buvo kruopščiai pasiruošta. Prie gretimo namo budėjo greitosios pagalbos automobilis, o į laiptinę, kurios viename butų, tikėtina, yra įtariamieji, iš pradžių užėjo du civiliais drabužiais vilkintys pareigūnai. Netrukus jie išėjo ir davė komandą eiti į vidų keturiems kaukėtiems „Aro“ pareigūnams, ginkluotiems automatais. Užėjus į laiptinę „Aro“ pareigūnams triukšmo ar šūvių nebuvo girdėti.

Taip pat sulaikymas buvo vykdomas ir Panevėžyje, čia „Aras“ šturmavo „Audi“.

Facebook/Policija PNVŽ nuotr./Įvykio vietoje
Facebook/Policija PNVŽ nuotr./Įvykio vietoje

Pranešta, kad prie šios tarptautinės operacijos dirba ir Tauragės policija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

21:34
06:33
01:02

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min