Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Policininkams teko pasirūpinti ir girtutėle telšiške, ir jos dukrele

Sunku
15min.lt nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: sunkus girtumas moterims netinka
Šaltinis: 15min
0
A A

Telšiuose į teisėsaugos ir vaiko teisių sergėtojų akiratį pateko alkoholio padauginusi mažametį vaiką auginanti 50-metė motina.

Ketvirtadienio vakarą, apie 21 val., prie Zakso kalno esančios aptvertos krepšinio aikštelės praeiviai pastebėjo sukniubusią moterį.

Iškviestos greitosios medicinos pagalbos felčerė, apžiūrėjusi nelaimėlę, nustatė, kad girtai moteriai medikų pagalbos nereikia. Teko kviesti policijos pareigūnus.

Policininkai patvirtino, kad telšiškė V.G. gerokai įkaušusi, jai nustatytas 2,49 promilės girtumas. Iki sunkaus girtumo tetrūko vos 0,02 promilės.

Nors ir padauginusi alkoholio, moteris prisiminė namuose be priežiūros palikusi aštuonerių metų dukrą.

Girtutėlė telšiškė buvo pristatyta ne į Policijos komisariatą kaip paprastai daroma, o į namus. Nors ir padauginusi alkoholio, moteris prisiminė namuose be priežiūros palikusi aštuonerių metų dukrą.

Kadangi mama dėl girtumo nesilaikė ant kojų ir buvo akivaizdu, kad nesugebės pasirūpinti vaiku, pareigūnai pasirūpino, jog tą vakarą mažametė atsidurtų tetos globoje.

Mergaitės motinai teks atsakyti pagal du Administracinių teisės pažeidimo kodekso straipsnius – už tai, kad girta pasirodė viešoje vietoje  ir už tėvų valdžios panaudojimą priešingai vaiko interesams.

Telšių vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Alma Tomkevičienė 15min.lt teigė, jog prasižengusi mama iki šiol nebuvo žinoma.

A.Tomkevičienė paaiškino, kad dėl vieno paklydimo tėvų neskubama įrašyti į juoduosius sąrašus.

„Gal moteris pirmą kartą stipriai padaugino, gal prastai pasijuto dėl sveikatos problemų? Manau, negalima skubėti smerkti žmogaus neišsiaiškinus tikrosios priežasties“, – svarstė A.Tomkevičienė.

Kaip teigė Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja, sudarinėjami du sąrašai – stebimų šeimų ir socialinės rizikos.

Į stebimų šeimų sąrašą patekusieji tėvai stebimi pusmetį, jų atžvilgiu vykdomos prevencinės priemonės. Jeigu per pusmetį tėvai įrodo, kad pasitaisė, nebėra jokių nusiskundimų, jie išbraukiami iš sąrašo.

Tačiau  nusižengimus  nuolat kartojantys gimdytojai įrašomi į socialinės rizikos šeimų sąrašą, iš kurio retai kuris išbraukiamas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min