Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 9d. 09:16

Prekeivis žmonėmis laisvę bandė nusipirkti už 17 tūkst. eurų, o jam galėjo padėti Kauno teisėjas

Giedrius Valatkevičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Giedrius Valatkevičius

Prokuratūra praneša teismui perdavusį dar vieną baudžiamąją bylą, gimusią po teisėjų korupcijos skandalo. Joje Giedrius Valatkevičius ir buvęs Regionų apygardos administracinio teismo teisėjas Gintaras Čekanauskas kaltinami dėl galimos prekybos poveikiu, siekiant paveikti Kauno apygardos teismo teisėją.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atlikto ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamasis G.Valatkevičius galimai ne kartą tarėsi, planavo bei derino su advokatu Drąsučiu Zagrecku kaip galėtų pasiūlyti, pažadėti, susitarti duoti ir vėliau davė 17 tūkst. Eur kyšį, kad šis, pasinaudodamas savo pažintimis ir kita tikėtina įtaka, paveiktų Kauno apygardos teismo teisėją, nagrinėsiantį kaltinamojo G.Valatkevičiaus baudžiamąją bylą.

Buvo siekiama, kad teisėjas priimtų G.Valatkevičiui palankų sprendimą, atidėtų paskirtos laisvės atėmimo vykdymą, rašoma prokuratūros pranešime.

Paveikti Kauno apygardos teismo teisėją buvo siekiama per kaltinamąjį buvusį teisėją G.Čekanauskas Ikiteisminio tyrimo surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad G.Čekanauskas pažadėjo paveikti minimą teisėją.

Tai jau 12-oji iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo atskirta ir teisminiam nagrinėjimui perduodama baudžiamoji byla. Teismams perduotose nagrinėti baudžiamosiose bylose 6 asmenys jau yra pripažinti kaltais, jiems skirtos įvairaus dydžio baudos. Du asmenys, aktyviai padėję atskleisti organizuotų grupių narių padarytas nusikalstamas veikas, atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, dar vienas asmuo, bendradarbiavęs su teisėsaugos pareigūnais, atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Šiuo metu Panevėžio ir Šiaulių apygardų teismuose nagrinėjamos 4 baudžiamosios bylos.

Ikiteisminį tyrimą teismui perduotoje byloje atliko teisėsaugos institucijų tyrimo grupė, kurią sudarė Specialiųjų tyrimų tarnybos bei Lietuvos kriminalinės policijos biuro, apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybų pareigūnai. Ikiteisminį tyrimą organizavo ir kontroliavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento ir Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

48:28
34:49
00:43

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min