Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugpjūčio 7d. 19:30

Prekybos žmonėmis byloje išteisintas emigrantas Marius Dabravolskas džiaugėsi neilgai

Palydovės
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: merginoms buvo žadamas gerai apmokamas konsumatorių darbas, tačiau nuvykusios į Daniją jos buvo verčiamos užsiimti prostitucija.

Panevėžio apygardos prokuratūros apeliacinis skundas įtikino Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegiją, kad pirmos instancijos teismas nepagrįstai išteisino 25 metų lietuvį. Gyvenantis Anglijoje Marius Dabravolskas pripažintas kaltu dėl prekybos žmonėmis organizuotoje grupėje.

Alytuje gyvenamąją vietą deklaravęs, tačiau realiai Didžiojoje Britanijoje gyvenantis Marius Dabravolskas Panevėžio apygardos teisme buvo teisiamas pernai. Kartu su juo į teisiamųjų suolą sėdo vilnietės, 32 metų Julija Lapūnienė ir 26 metų Ingrida Ragėnaitė bei 35 metų elektrėniškis Pavelas Vasilevskis.

Jie buvo kaltinami prekyba žmonėmis organizuotoje grupėje, o abi moterys – dar ir turto prievartavimu bei neteisėtu vienos nukentėjusios moters asmens dokumento panaudojimu.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad 2011 metų pradžioje J.Lapūnienė ir I.Ragėnaitė įkalbėjo dvi pažįstamas moteris vykti dirbti į Daniją. Joms buvo žadamas gerai apmokamas konsumatorių darbas bare.

Tačiau nuskridus į Daniją, jas pasitikę P.Vasilevskis ir M.Dabravolskas iš abiejų merginų atėmė pasus, o jos pačios buvo uždarytos išnuomotame name ir verčiamos užsiiminėti prostitucija.

Prieš jas buvo vartojamas psichologinis smurtas, gąsdinama, kad bus išvežtos albanams, jei atsisakys dirbti prostitutėmis.

Prieš jas buvo vartojamas psichologinis smurtas, gąsdinama, kad bus išvežtos albanams, jei atsisakys dirbti prostitutėmis. Nukentėjusioms po kelių dienų pavyko pasprukti ir grįžti į Lietuvą.

Netrukus merginos sulaukė jų išvežimą į Daniją organizavusių vilniečių grasinimų. J.Lapūnienė ir I.Ragėnaitė joms skambino, lankėsi namuose ir reikalavo sumokėti kelis tūkstančius eurų už tariamai patirtas išlaidas dėl jų kelionės ir apgyvendinimo. Kadangi nukentėjusiosios tiek pinigų neturėjo, atvykėlės ragino surasti dvi merginas, kurios galėtų dirbti viešnamyje vietoj jų. Negana to, vilnietės reikalavo surašyti skolos raštelį, o kol viena nukentėjusiųjų tai padarys arba sumokės pinigus, paėmė jos tapatybės kortelę.

Vėliau šis dokumentas buvo panaudotas į Daniją išvežant kitas dvi šioje byloje nukentėjusiomis pripažintas lietuvaites, nes viena jų buvo nepilnametė.

prostitucija
Asociatyvinė iliustracija

Pastarosios dvi merginos taip pat buvo apgautos – joms žadamas geras uždarbis, tačiau ir jos buvo uždarytos nuomojamame name bei verčiamos dirbti prostitutėmis, gaudamos tik trečdalį uždirbamų pinigų.

Pirmos instancijos teismas kaltais dėl prekybos žmonėmis bei kitų jiems inkriminuotų nusikaltimų pripažino abi vilnietes bei elektrėniškį P.Vasilevskį. Tuo tarpu M.Dabravolskas buvo išteisintas neįrodžius, kad jis dalyvavo darant šią nusikalstamą veiką.

Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs Panevėžio apygardos prokuratūros skundą, birželio 19 d. M.Dabravolską pripažino kaltu dėl prekybos žmonėmis. Teisėjų kolegija konstatavo, kad pirmos instancijos teismas nepagrįstai pripažino nepatikimais nukentėjusiųjų parodymus dėl šio vyriškio dalyvavimo nusikalstamoje veikoje. 

Skirtingai nei žemesnės instancijos teismas, Apeliacinis teismas nepatikėjo ir kitais M.Dabravolsko alibi neva patvirtinančiais duomenimis. Pavyzdžiui, įrodinėdamas, kad jam inkriminuojamo nusikaltimo metu jis nebuvo Danijoje, vyriškis pateikė banko sąskaitos išrašus, kad tuo metu jo banko mokėjimo kortele buvo atsiskaitoma Anglijoje. Tačiau Apeliacinio teismo teisėjai nutarė, kad tai neįrodo, jog kortele atsiskaitinėjo pats teisiamasis, o ne kažkas iš jo šeimos narių.

Lietuvos apeliacinis teismas pripažino M.Dabravolską kaltu dėl prekybos žmonėmis organizuotoje grupėje ir skyrė jam 6,5 metų laisvės atėmimo bausmę.

Likusiems teisiamiesiems bausmės kiek sušvelnintos: abiem moterims skirtos 5,5 metų, o P.Vasilevskiui – 6,5 metų laisvės atėmimo bausmės. Teismas nusprendė pašalinti atsakomybę sunkinančią aplinkybę, kad nusikalstamas veikas nuteistieji padarė iš savanaudiškų paskatų. Be to, buvo atsižvelgta, kad abi nuteistosios charakterizuojamos teigiamai, augina mažamečius vaikus, pažymima Generalinės prokuratūros atstovų penktadienį paviešintame pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

02:04
01:11
03:17

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min