Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 6d. 09:45

Prezidento Pakso žentas – 31 kartą už pažeidimus baustas kelių erelis, bet teismai jį dar gerbia (atnaujinta 13.20 val., nuotraukos )

Nuo pareigų nušalinto prezidento Rolando Pakso žentas Aivaras Stumbras teisme
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Nuo pareigų nušalinto prezidento Rolando Pakso žentas Aivaras Stumbras teisme
Visureigį „Mercedes Benz 320 ML“ vairuojančio Aivaro Stumbro nuodėmių sąrašą netrukus papildys dar dvi nuobaudos už daugiau nei 50 km/val. viršytą leistiną greitį.

Vilniaus 1-ame apylinkės teisme trečiadienio ankstų rytą šiaip ne taip bandyta nagrinėti iškart dvi A.Stumbro bylas dėl viršyto greičio.

Paaiškėjo, kad vieną vasaros naktį kelyje Vilnius–Švenčionys–Zarasai A.Stumbro vairuojamas visureigis skriejo net 119 km/val., nors leistinas greitis vienoje šio kelio atkarpų tėra 50 km/val.

Tą pačią dieną tame pačiame kelyje A.Stumbras su vėjeliu keliavo ir kitoje vietoje, kur radaras gyvenvietės zonoje užfiksavo 106 km/val. greitį.

Teisėjui „kabino makaronus“

Pakliuvęs į pirmąją bylą pas teisėją Robertą Rainį A.Stumbras bandė atgailauti, vaizduoti drausmingą vairuotoją bei tikinti, jog vairuotojo pažymėjimas jam gyvybiškai reikalingas.

„Buvo gana vėlu, gal nuovargis padarė savo...“, – teisindamasis dėl drastiškai viršyto greičio, išvedžiojo vairuotojas, kuriam fizinė būklė pastebėti kelio ženklų esą neleido, bet jėgų spausti akseleratorių ir gabumų tokiomis sąlygomis valdyti mašiną pakako.

Pats A.Stumbras teismui pasakojo, kad to kelio didžiojoje dalyje leidžiamas greitis – 90 kilometrų per valandą. Kodėl tada varė 119 km/val., A.Stumbras neaiškino.

„Nuovargis, nespėjau sumažinti...“, – teisme lemeno stacionaraus greičio matuoklio nufotografuotas pažeidėjas.

Teisėjo net neraginamas, A.Stumbras pareiškė: „Dėl poelgio labai gailiuosi! Esu drausmingas vairuotojas, stengiuosi važinėti pagal taisykles, prisisegu diržą. O vairuotojo pažymėjimas man yra gyvybiškai svarbus.“

Tačiau teisėjo tokie 26 metų kelių erelio žodžiai neįtikino. Mat prieš akis Temidės tarnas turėjo bylos medžiagą, kurioje užfiksuota, jog iki šiol A.Stumbras už KET pažeidimus baustas net 31 kartą, iš jų 11 – už greitį. Teisėjas R.Rainys nesunkiai apskaičiavo, kad išnagrinėjus šias dvi naujas bylas tokių nuobaudų bus 13.

„Tokių skaičių tikrai neturiu, negaliu komentuoti“, – atšovė A.Stumbras.

„Negalite komentuoti? Aš galiu parodyti!“ – faktais, o ne komentarais siūlė vadovautis bylą nagrinėjantis teisėjas R.Rainys.

Nutarimą savojoje byloje R.Rainys žadėjo skelbti šiandien 13 val.

Gynybą susilpnino „šventinis periodas“

Iš vieno posėdžio A.Stumbras keliavo į kitą, pas teisėją Petrą Karvelį. 

Ką tik kitoje byloje kojas apšilęs greičio mėgėjas šiame posėdyje griebėsi kitokios taktikos. A.Stumbras iškart pareiškė, kad yra pateikęs teismui prašymus atidėti bylų nagrinėjimą, mat norėtų turėti gynėją.

„Per šventinį periodą nebuvo įmanoma pasisamdyti advokato“, – prašymą argumentavo vairuotojas.

„Negaliu netenkinti jūsų prašymo, turite tokią teisę“, – neprieštaravo P.Karvelis.

Liko visiškai nesuprantama, kodėl A.Stumbras taip pat nepasielgė ir pas teisėją R.Rainį. Tiesa, vairuotojas bandė jau po posėdžių dar sykį pastarąjį susirasti ir pasikalbėti. Teoriškai teisėjas R.Rainys turi teisę atsižvelgti į Ingos Paksaitės vyro pageidavimą bei trečiadienį per pietus ne paskelbti nutarimą savojoje byloje, o atidėti jos nagrinėjimą, juolab buvo iš anksto gavęs atitinkamą raštišką A.Stumbro prašymą.

Posėdyje pas teisėją P.Karvelį nuo pareigų nušalinto prezidento žentas dar bandė kartoti tą patį pasiteisinimą. „Vairuotojo pažymėjimas man yra gyvybiškai svarbus tiek atliekant darbo pareigas, tiek tenkinant šeimos gerovę“, – kalbėjo A.Stumbras. Tačiau teisėjas patarė vilniečiui veltui neaušinti burnos, nes jau nutarus atidėti posėdį, jo paaiškinimai vis vien nėra fiksuojami.

Leido sugrįžti su advokatu

Teisėjas kvietė A.Stumbrą atvykti į teismą jau šio mėnesio pabaigoje. Tačiau vairuotojas pageidavo, kad byla būtų atidėta bent mėnesiui. Taip ir sutarta – kitas posėdis paskirtas vasarį.

Teisėjas P.Karvelis sakė nežinantis, ką šiandien nutars jo kolega R.Rainys, bet geranoriškai patarė A.Stumbrui apsilankyti kelių policijos būstinėje sostinės Giraitės gatvėje. „Šioje byloje jūs turite teisę prasitęsti laikiną vairuotojo pažymėjimą“, – sakė teisėjas.

Papildyta 13.20 val.  Teisėjui R.Rainiui teko atsižvelgti į A.Stumbro prašymą pasisamdyti advokatą. Savąją bylą dėl A.Stumbro padaryto pažeidimo R.Rainys atidėjo iki sausio pabaigos.

15min.lt trečiadienį jau rašė, kad vairuotojas teismui buvo pateikęs atitinkamą raštišką prašymą, tačiau posėdžio metu nesugebėjo to akcentuoti. Kitame posėdyje, kur A.Stumbras apie tai prabilo, teisėjas P.Karvelis iškart į šį prašymą atsižvelgė ir netgi priminė pažeidėjui, jog jis gali išsaugoti laikinąjį vairuotojo pažymėjimą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min