Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 11d. 22:14

Prie vairo išdykavusią „Olialia“ mergaičių bosę Lauryną Anusevičiūtę teismas paliko pėsčią

L.Anusevičiūtė vadinama seksualių pupyčių bose: ji išgarsėjo kaip „Vakaro žinių“ kalendoriaus projektų vadovė bei viena iš „Olialia party“ vakarėlių organizatorių.
BFL/Tado Umaro nuotr. / Lauryna Anusevičiūtė vadinama seksualių pupyčių bose: ji išgarsėjo kaip „Vakaro žinių“ kalendoriaus projektų vadovė bei viena iš „Olialia party“ vakarėlių organizatorių.

Už blondinišką poelgį kelyje teisėjai trejiems metams atėmė pramogų pasaulio atstovės L.Anusevičiūtės vairuotojos pažymėjimą ir dar skyrė 3 000 litų baudą.

„Liudytojo V.B. paaiškinime nurodyta, kad jis matė, kaip šviesiaplaukė mergina, kuri kalbėdama telefonu vairavo automobilį „Nissan Almera“ ir išvažiuodama iš stovėjimo vietos atbuline eiga, kliudė stovintį automobilį „Toyota Corolla“, – ši ištrauka iš bylos medžiagos atspindi 25 metų Laurynai Anusevičiūtei brangiai kainavusio poelgio aplinkybes.

„Olialia“ mergaičių bose vadinama jauna moteris 3 000 litų bauda ir teisių atėmimu trejiems metams nubausta už tai, kad 2011 gegužės 13 d. apie 10.30 val. prie sostinės Konstitucijos prospekto 25-ojo pastato padarė smulkią avariją ir pasišalino iš įvykio vietos.

Bylą išnagrinėjęs Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas skyrė vairuotojai minimalią bausmę (pažeidėjams už pasitraukimą iš eismo įvykio vietos gresia nuo 3 iki 4 tūkst. litų bauda su teisės vairuoti atėmimu nuo 3 iki 5 metų).

Tačiau L.Anusevičiūtei ir švelni bausmė pasirodė per griežta: vairuotoja pasinaudojo savo teise pateikti apeliacinį skundą aukštesnės instancijos Vilniaus apygardos teismui.

Šviesiaplaukė teisinosi, kad ji nusižengimą padarė per neapdairumą, netyčia ir objektyviai neįvertino, kad įvyko eismo įvykis. Kai ją pričiupo policija, moteris iškart pripažino kaltę, atgailavo bei įsipareigojo atlyginti visą padarytą žalą. Galų gale, juk automobiliai apgadinti labai nežymiai.

Moteris prašė už pabėgimą iš avarijos paskirti jai įmanomai mažiausią baudą, neatimant teisės vairuoti transporto priemones. Apeliantės manymu, pirmosios instancijos teismo nutarimas yra neteisėtas ir nepagrįstas, o nuobauda jai paskirta neištyrus ir neįvertinus visų bylai reikšmingų aplinkybių. Skunde ji prašė apylinkės teismo nutarimą pakeisti vadovaujantis teisingumo, protingumo bei proporcingumo kriterijais.

„Olialia“ mergaičių bosės argumentai: pirmiausia, vykdydama bendrovės, kurioje ji dirba, projektus, ji privalo nuolat lankytis įvairiuose Lietuvos miestuose, todėl neturėdama teisės vairuoti automobilio ji negalės tinkamai atlikti jai pavestų užduočių, dėl ko neteks galimybės toliau dirbti dabartinėje darbovietėje.

Apeliantė taip pat nurodė, kad pastaruoju metu rūpindavosi savo močiute, kuri yra senyvo amžiaus ir savarankiškai sunkiai vaikšto, gyvena Jonavoje, todėl jai pagelbėti ji gali tik automobiliu, kuriuo nuolat veža močiutę į įvairias gydymo įstaigas.

Pramogų pasaulio atstovės skundą išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismo pirmininkas Artūras Šumskas konstatavo, kad visos jos pretenzijos – nepagrįstos.

Neseniai į beveik identišką situaciją buvo pakliuvęs garsus aktorius A.Storpirštis, tačiau iš jo už avariją ir pabėgimą iš įvykio vietos teismas vairuotojo teises atėmė ne trejiems metams, o tik pusmečiui.

 

 

„Administracine nuobauda siekiama ir nubaudimo, ir prevencinių tikslų. Tokiu būdu įstatymas aukščiau iškelia visuomenės interesą, taikant prevencines priemones ir pažeidėjo nubaudimą, užtikrinti nepriekaištingą teisės aktų laikymąsi, o ne asmens, padariusio teisės pažeidimą, asmeninį ar jo šeimos interesų išvengti neigiamų pasekmių, nepatogumų, susijusių su įvykdytu pažeidimu“, – pažymima galutinėje ir neskundžiamoje teismo nutartyje.

Anot teisėjo, nors nubaustosios ir jos darbdavių nurodytos aplinkybės patvirtina, kad L.Anusevičiūtės pagrindinis pragyvenimo šaltinis yra susijęs su transporto priemonės vairavimu, tačiau jos negali būti laikomos išimtinėmis, kurioms esant galima būtų taikyti privilegijas (Administracinių teisės pažeidimų kodekso 301 straipsnis numato galimybę, vadovaujantis teisingumo ir protingumo kriterijais bei atsižvelgiant į bylos aplinkybes bei traukiamo atsakomybėn asmens asmenybę, paskirti mažesnę nuobaudą nei sankcijoje numatyta minimali, arba visai neskirti administracinės nuobaudos).

Teismo vertinimu, išskirtinėmis aplinkybėmis nelaikytinas ir L.Anusevičiūtės skunde išdėstytas argumentas dėl galimybės prižiūrėti senyvo amžiaus močiutę.

Teisėjai atsižvelgė ir į tai, kad seksualių pupyčių vadovė pakartotinai per metus padarė antrą tokios pačios rūšies teisės pažeidimą, už kurį jai jau buvo paskirta administracinė nuobauda.

Kaip birželį skelbė 15min.lt, neseniai į panašią istoriją buvo pakliuvęs vilnietis Arūnas Storpirštis – Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas nutarė tik pusmečiui atimti garsaus menininko vairuotojo teises bei skirti 3 000 litų baudą, kai aktorius daugiabučių kieme padarė smulkią avariją ir pasišalino iš įvykio vietos.

Beje, aistros vairuoti automobilius L.Anusevičiūtė po nemalonaus pavasarinio incidento Konstitucijos prospekte neprarado.

Vidurvasarį Palangoje jauna moteris sublizgėjo „Omnitel 1000 km lenktynėse“ surengtame „Žvaigždžių drage“, tik finale nusileidusi šokių kolektyvo „Tina Dance“ vadovei Kristinai Navickaitei-Tinai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min