Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 22d. 11:05

Prieglobsčio Lietuvoje prašęs gruzinas sulaikytas Šveicarijoje

Pasienio punktas
VSAT nuotr. / Pasienio punktas

Į Lietuvą iš Šveicarijos trečiadienį buvo grąžintas Gruzijos pilietis. Šį vyrą, kai jis neteisėtai pateko į Lietuvą iš Baltarusijos, pernai rugsėjį sulaikė pasieniečiai. Gruzinas tuomet pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje, tačiau iš šalies pabėgo ir vėliau įkliuvo Šveicarijoje.

Trečiadienį reisu iš Šveicarijos per Varšuvą į Vilnių buvo grąžintas 21-erių Gruzijos pilietis. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Vilniaus oro uosto užkardos pasieniečiai jį sulaikė dviem paroms.

Gruzinas į Lietuvą buvo grąžintas remiantis Dublino II reglamentu, mat Lietuva buvo pirmoji šalis, kurioje jis pasiprašė prieglobsčio. Dabar šis Gruzijos pilietis vėl atsidurs VSAT Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje, kur numatoma pradėti jo išsiuntimo iš šalies procedūras.

Pernai rugsėjo pradžioje šį neteisėtai iš Baltarusijos sieną perėjusį vyrą Vilniaus rajone sulaikė pasieniečiai. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto sienos perėjimo, o gruzinas suimtas mėnesiui. Per tą laiką užsienietis pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje, todėl buvo apgyvendintas URC Pabradėje.

Tokie prieglobsčio prašytojai turi teisę iš centro išeiti 24 val. ir laisvai judėti Lietuvos teritorijoje. Tuo jie neretai piktnaudžiauja ir pasišalinę iš URC bando tęsti savo kelionę į Vakarų Europą. Tai rodo, kad prašydami prieglobsčio Lietuvoje šią šalį jie mato tik kaip tarpinę stotelę patekti į Vakarus. Kadangi Lietuvai tapus Šengeno erdvės nare vidinių sienų kontrolė panaikinta, tokiems užsieniečiams patekti į kitas Vakarų Europos šalis nėra sudėtinga.

Tokį kelią pasirinko ir šis Gruzijos pilietis. Spalio 26 d. jis parai išėjo iš URC ir nebegrįžo. Paaiškėjo, kad vyras nelegaliai nusigavo iki Šveicarijos, kur ir buvo neseniai sulaikytas.

Dabar šis užsienietis, kurio prieglobsčio prašymas pernai nebuvo patenkintas (tokį sprendimą jis buvo apskundęs), gali būti išsiųstas iš Lietuvos. Kol bus atliekami visi formalumai, gruzinas, matyt, dar šiek tiek pagyvens URC.

Atvejai, kai prieglobsčio prašytojai pasinaudodami teise parai išeiti iš URC, į jį nebegrįžta, yra dažni. 2011 m. taip pasielgė net 255 prieglobsčio Lietuvoje prašytojai. Tarp tokių asmenų daugiausiai buvo Gruzijos piliečių – 176.

VSAT URC yra apgyvendinami šių kategorijų užsieniečiai: Migracijos departamento sprendimu – prieglobsčio prašytojai ir teismo sprendimu ar nutartimi – sulaikyti užsieniečiai.

URC yra vienintelė įstaiga Lietuvoje, skirta apgyvendinti prieglobsčio prašytojus jų prašymo dėl prieglobsčio nagrinėjimo metu bei sulaikytus nelegalius imigrantus ilgiau nei 48 val., siekiant išsiųsti juos iš Lietuvos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min