Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 13d. 08:00

Prieš sprogimą žmogų iš degančios mašinos ištraukęs ugniagesys: „Galėjome dūmus pamatyti anksčiau“

Ugniagesys savanoris Arūnas Jančiūra
PAGD nuotr. / Ugniagesys savanoris Arūnas Jančiūra

Ugniagesys savanoris Arūnas Jančiūra, praėjusį savaitgalį Molėtų rajone su kolega Valdu didvyriškai traukęs iš mirties nagų vieną vyriškį, norėtų, kad žmonės labiau brangintų savo gyvybę.

„Labai noriu tikėti, kad išgelbėtas žmogus išgyvens. Žinau, jis smarkiai apdegė, jam buvo atliktos kelios operacijos. Nors praėjo kelios dienos, bet vis graužiu save svarstydamas, gal galėjome tuos dūmus pamatyti anksčiau,“ – sako Inturkės komandos ugniagesys Arūnas Jančiūra, kuris drauge su Valdu Liubertu gegužės 6 d. gelbėjo degančiame automobilyje esantį žmogų. Tądien triūsdami ūkyje jie išvydo netoliese dangun kylančius dūmus.

Ilgai nelaukę, juodu nuskubėjo jų link. Ten ir pamatė dūmuose skendintį lengvąjį automobilį, kuriame buvo žmogus. Liepsnos veržėsi į lauką, jų liežuviai šokinėjo ir po aukštą žolę. Vyrai nedelsdami puolė gelbėti žmogaus, kuris jau buvo apimtas ugnies. Ištraukti jį pavyko ne iškart. Ištempę lauk, degančius vyro drabužius gelbėtojai slopino striukėmis. Po kelių akimirkų automobilyje nugriaudėjo sprogimas.

Pro šalį važiavę vokiečių karinių pajėgų medikai sustojo, suteikė iš mašinos ištrauktam žmogui pirmąją medicinos pagalbą ir kartu laukė medikų.

A.Jančiūra ir V.Liubertas toliau gesino degančią žolę, nes buvo kilęs pavojus šalia esantiems ūkiniams pastatams. Jiems į talką greit atskubėjo ir ugniagesiai. Medikai išvežė apdegusį vyrą į Greitosios pagalbos universitetinę ligoninę, pasakojama penktadienį PAGD paviešintame pranešime.

Beje, A.Jančiūra ne tik dirba ugniagesiu, jis yra ir savanoris ugniagesys. Vyras sako, kad yra įpratęs padėti kitiems. Savo poelgio vyras nesureikšmina. O paklaustas, ko norėtų palinkėti kitiems, nedvejodamas atsako: „Kad žmonės brangintų savo gyvybę...“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min