Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prieškalėdinė krata buvusio Lietuvos banko vadovo Romualdo Visokavičiaus namuose atlikta neteisėtai, patvirtino teismas

Romualdas Visokavičius
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Romualdas Visokavičius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus apygardos teismas patenkino „Lito tėvu“ vadinamo R.Visokavičiaus skundą dėl pareigūnų veiksmų „Mailiaus“ byloje.

Krata buvusio Lietuvos ambasadoriaus Kazachstane ir Lietuvos taupomojo banko vadovo R.Visokavičiaus, įtariamo garsiojoje „Mailiaus“ byloje, pernai prieš šventes buvo atlikta neteisėtai.

Taip pirmadienio ankstų rytą paskelbė Vilniaus apygardos teismas, patenkinęs R.Visokavičiaus ir jo gynėjo prašymą pripažinti, jog žemesnės instancijos teismo teisėjos nutartis, patvirtinusi jo namuose paskubomis atliktos kratos teisėtumą, yra neteisėta.

Panaikinusi Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo nutartį, apygardos teismo teisėja Teresėlė Kazlauskienė pažymėjo, jog ikiteisminio tyrimo metu eksbankininko turtui uždėtas areštas lieka galioti, juolab pareiškėjas net neprašė jo naikinti.

„Negalime pateisinti ikiteisminio tyrimo pareigūnų nevalyvumo, neveiklumo ir įstatymo apeidinėjimo“, – praėjusią savaitę bylos nagrinėjimo metu kategoriška iyra pasakęs advokatas Juozas Gaudutis.

Jo žodžiais tariant, krata yra išskirtinė ikiteisminio tyrimo teisėjos kompetencija, o vadinamoji neatidėliotina krata gali būti atliekama tik tuo atveju, kai fiziškai nėra galimybės greitai gauti teismo sutikimo.

Teisėja T.Kazlauskienė iš esmės sutiko su šiuo pagrindiniu advokato argumentu: nebuvo reikalo atlikti R.Visokavičiaus būste neatidėliotiną kratą.

Sąlygos prieš kratą R.Visokavičiaus namuose buvo tokios: tai buvo gruodžio 23-iąją, darbo dieną, kai Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai galėjo kreiptis į teismą, gauti leidimą atlikti kratą ir tada imtis šių veiksmų. Tuo tarpu FNTT viską atliko atvirkščiai: iš pradžių savo iniciatyva atliko kratą, o tik po šventinio savaitgalio kreipėsi į teismą dėl jos patvirtinimo.

Kaip skelbta pernai, FNTT įtaria R.Visokavičių vadinamojoje „Mailiaus“ byloje – pareigūnai įtaria, kad buvęs bankininkas, padėdamas gauti reikiamus dokumentus, dalyvavo organizuotoje grupuotėje, kuri iš Nacionalinės mokėjimo agentūros neteisėtai bandė pasisavinti per 22 mln. litų Europos Sąjungos (ES) paramos. Už juos grupuotė esą apleistuose pastatuose būtų auginusi žuvis.

Pats R.Visokavičius pareigūnų kaltinimus neigė.

15min.lt primena, kad 1993 metais R.Visokavičius buvo apkaltintas, kad būdamas Lietuvos banko vadovas suteikė finansinių problemų turinčiam „Litimpex“ bankui, kuriame anksčiau dirbo, 20 mln. litų paskolą. Visi kaltintojų įtarimai subliūško teisme. R.Visokavičius buvo išteisintas, tačiau dėl šios istorijos neteko Lietuvos banko vadovo posto.

R.Visokavičius (gim. 1943 m.) kartais pavadinamas „Lito tėvu“, nes vadovavo Lietuvos bankui lito įvedimo laikotarpiu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min