Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 07 13, 09:58

Prokuratūra atsisakė pradėti tyrimą dėl STT pareigūnų veiksmų prieš M.Puidoką

Sprendimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų veiksmų birželio 10 dieną atliekant kratą parlamentaro Mindaugo Puidoko kabinete, priėmė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.
M.Puidoko kabinete - krata
M.Puidoko kabinete - krata / Valdo Kopūsto / 15min nuotr.

Anot prokuratūros, toks sprendimas priimtas nustačius, kad nebuvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą priimtas išnagrinėjus Seimo nario M. Puidoko pareiškimą, kuriame pareiškėjas prašė įvertinti, ar, atlikdami jo asmens kratą ir panaudodami prievartos priemones, STT pareigūnai nepadarė nusikalstamos veikos, numatytos Baudžiamojo kodekso 228 straipsnyje, numatančiame atsakomybę dėl piktnaudžiavimo.

Nutarime atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą konstatuojama, kad, pagal Konstitucinio Teismo jurisprudenciją ir teismų suformuotą praktiką, teisės aktuose numatytais pagrindais Seimo nario M. Puidoko atžvilgiu buvo galima taikyti procesinę prievartos priemonę – asmens kratą, siekiant paimti daiktus, turinčius reikšmės nusikalstamai veikai tirti.

Surinktų duomenų analizė leidžia pagrįstai teigti, kad asmens kratos atlikimo metu nebuvo siekiama suvaržyti Seimo nario laisvės. Nutarime nurodoma, kad STT pareigūnų fizinės jėgos panaudojimas buvo adekvatus susidariusiai situacijai, siekiant paimti teismo nutartyje nurodytus du telefonus, kurių paėmimui aktyviai priešinosi pareigūnų nurodymų nevykdęs M. Puidokas.

Šis prokuroro nutarimas įstatymo nustatyta tvarka gali būti skundžiamas ikiteisminio tyrimo teisėjui.

Birželio pradžioje M.Puidokas nustebino visus Seimo salėje pareiškęs, kad jį jo paties kabinete esą užpuolė STT pareigūnai. Anot M.Puidoko, prieš jį buvo smurtaujama.

Vėliau STT pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą, kuriame įtarimai dėl papirkimo ir prekybos poveikiu pareikšti M.Puidoko padėjėjui Kęstučiui Motiečiui ir azartinių lošimų ir lažybų bendrovės „Tete-A-Tete“ savininkui Samoilui Kacui. Jie abu buvo sulaikyti, tačiau vėliau paleisti.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Seimo nario M.Puidoko padėjėjas pasiūlė Seimo nariui M.Maldeikiui 50 tūkst. Eur kyšį. Kaip įtariama, kyšis buvo pasiūlytas dėl įstatymų, susijusių su lošimų automatų sujungimu į bendrą sistemą bei loterijų ir lošimų mokesčio tarifų padidinimu.

STT teigimu, vykdant kratą M.Puidoko kabinete nebuvo vykdyti pareigūnų teisėti reikalavimai ir jiems buvo pasipriešinta, buvo priimtas sprendimas atlikti asmens kratą.

Pati atlikusi vidinį patikrinimą dėl pareigūnų veiksmų STT vėliau konstatavo, kad jie buvo teisėti.

Liepos pradžioje pranešta, kad M.Puidokui minėtame tyrime yra suteiktas specialiojo liudytojo statusas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min