Dabar populiaru
Publikuota: 2014 birželio 27d. 16:06

Prokuratūra: išžagintos ir bagažinėje sudegintos merginos neišgelbėję pareigūnai – nekalti, nes niekur neparašyta, kaip jiems tokiais atvejais elgtis

Sudegęs „VW Passat“ ir nužudyta mergina jo bagažinėje
„Sekundės“ (I. Podelio) nuotrauka / Sudegęs „VW Passat“ ir nužudyta mergina jo bagažinėje

Dembavos tragedija išryškino teisės aktų spragas, teigia prokuratūros atstovai, penktadienį jau pasibaigus darbo valandoms išplatinę pranešimą apie pabaigtą, bet teismo nepasiekusį tyrimą. Nustatyta, kad Bendrojo pagalbos centro operatoriai ir Panevėžio policijos budėtojai dirbo gerai. Priežastinio ryšio tarp nesėkmingos nukentėjusiosios gelbėjimo operacijos ir pareigūnų veiksmų esą nebuvo, todėl ikiteisminis tyrimas nutrauktas.

Baigtas ikiteisminis tyrimas, kuriuo siekta išsiaiškinti, ar Bendrojo pagalbos centro (toliau – BPC) darbuotojai ir Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai tinkamai atliko savo pareigas, reaguojant į 2013 metų rugsėjo 21 d. gautus nukentėjusiosios pagalbos pranešimus.

Lemtingą naktį du nuo narkotikų apsvaigę vaikinai pagrobė nepilnametę iš Dembavos, ją žagino, o slėpdami šį nusikaltimą, sudegino automobilio bagažinėje. Pakeliui į egzekucijos vietą prisiskambino gelbėtojams, tačiau pagalbos nesulaukė.

Teigiama, kad baigtas tyrimas dėl pareigūnų veiksmų (neveiklumo) išryškino kai kurių teisės aktų spragas.

Pavyzdžiui, iš pareigūnų analizuotų teisės aktų nėra aišku, kaip turi elgtis policijos pareigūnai ar BPC darbuotojai, kai pagalbos prašantis asmuo skambina naudojant negaliojančią SIM kortelę ar be jos?

Arba, kokius patarimus ar psichologinę pagalbą reikia duoti asmeniui, kurio judėjimo laisvė suvaržyta degančioje ar padegtoje patalpoje? Taip pat, kokie galimi būdai asmeniui išsilaisvinti iš tokios patalpos ir panašiai.

Irmanto Gelūno nuotr./Evelinos laidotuvės Panevėžyje
Irmanto Gelūno nuotr./Evelinos laidotuvės Panevėžyje

Šį ikiteisminį tyrimą atlikusių Panevėžio apskrities VPK Imuniteto skyriaus pareigūnų surinktais duomenimis, BPC Šiaulių skyriaus darbuotojai ir Panevėžio apskrities VPK Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnai savo pareigas tą dieną atliko nepažeisdami jų kompetenciją, teises bei pareigas apibrėžiančių teisės aktų reikalavimų.

Kartu pripažinta, kad dėl esamo teisės aktų reglamentavimo, kai kurie valstybės tarnautojai galėjo nepakankamai operatyviai reaguoti į pagalbos prašymą, tad galimai netinkami jų veiksmai turėtų būti vertinami tarnybinių patikrinimų metu.

Pareigūnų manymu, derėtų iš naujo įvertinti reagavimą į pagalbos prašymus reglamentuojančius teisės aktus, šalinant jų trūkumus, aiškiau išdėstant pagalbą teikiančių darbuotojų elgesio taisykles ir jų įgyvendinimą.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų teigimu, teisiškai reikšmingo priežastinio ryšio tarp nesėkmingos nukentėjusiosios gelbėjimo operacijos ir pareigūnų veiksmų nebuvo nustatyta, todėl ikiteisminis tyrimas nutrauktas.

Po Dembavos tragedijos buvo priverstas atsistatydinti tuometis BPC viršininkas Artūras Kedavičius. Ekspertai savo ruožtu konstatavo, kad 17-metę buvo galima išgelbėti. Visuomenėje buvo kilusi audringa diskusija, ar XXI amžiuje gelbėtojai gali teisintis dėl įrangos stygiaus nematantys, iš kurios tiksliai vietos skambina į bėdą pakliuvęs žmogus.

Šio mėnesio pradžioje Panevėžio apygardos teismui perduota Dembavoje įvykusios tragedijos baudžiamoji byla, kurioje panevėžiečiai Julius Jakubaitis ir Deividas Antanaitis kaltinami nepilnametės nužudymu ir kitais nusikaltimais, primenama Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausiosios specialistės komunikacijai Vidos Bielskytės penktadienį paviešintame pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min