Dabar populiaru
Publikuota: 2010 lapkričio 23d. 12:14

Prokuratūra neskųs teismo sprendimo paleisti Irmą Jurgelevičiūtę, bet apgailestauja dėl sužlugdytų kratų

Irma Jurgelevičiūtė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Į laisvę paleistai I.Jurgelevičiūtei skirta švelnesnė kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Rezonansinių vagysčių, dėl kurių įtariama dainininkė Irma Jurgelevičiūtė, tyrimą kuruojančio prokuratūros skyriaus vadovas 15min.lt paaiškino, dėl ko buvo kreiptasi į teismą ir kodėl nebėra prasmės skųsti prokurorams neparankios nutarties.

Pirmadienį Vilniaus 1-ajam apylinkės teismui netenkinus prokuratūros prašymo leisti suimti I.Jurgelevičiūtę 10 parų, prokurorai turi teisę per tris dienas apskųsti šią jiems nepalankią nutartį aukštesnės instancijos teismui.

Tačiau rezonansinį tyrimą kuruojančios Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros Ketvirtojo nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Mykolas Girdiušas antradienį 15min.lt informavo, kad šia galimybe pasinaudoti neketinama. „Nebėra prasmės skųsti“, – sakė M.Girdiušas ir paaiškino, kad prokuratūra atitinkamu prašymu siekė gauti laiko atlikti tam tikras kratas.

Ką per kelias paras, kol I.Jurgelevičiūtė sėdėjo areštinėje, pareigūnai spėjo patikrinti, o ko ne, prokuratūros skyriaus vadovas nedetalizavo.

Kad ir kaip būtų, kai įtariamoji išleista į laisvę, prokurorai nebemato prasmės vėl stengtis ikiteisminio tyrimo metu pasiųsti jos už grotų.

M.Girdiušas pabrėžė, kad prokuratūros prašymas teismui buvo susijęs tik su kratų galimybėmis – dėl to, kad I.Jurgelevičiūtė nesislapstys ir nedarys naujų nusikaltimų, prokurorai ramūs.

Į laisvę paleistai I.Jurgelevičiūtei yra skirta švelnesnė kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros Ketvirtojo nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras dar minėjo, kad nėra galimybių šios didžiulį visuomenės susidomėjimą sukėlusios istorijos baigti pagreitinto proceso tvarka. Mat norint pasinaudoti šiuo būdu būtina sąlyga – nuo nusikaltimo padarymo turi būti praėję ne daugiau nei 10 dienų.

M.Girdiušas mano, kad I.Jurgelevičiūtės byla per protingą terminą pasieks teismą: „Ilgai neužtruksime.“

Prokuroras įsitikinęs, kad kliūčių nekils, nors įtariamoji nelinkusi itin geranoriškai bendrauti su teisėsauga.Prokuroras M.Girdiušas žada, jog I.Jurgelevičiūtės byla per protingą terminą pasieks teismą: „Ilgai neužtruksime.“

„Mes savo darbą išmanome ir, manau, jį padarysime per tiek laiko, kiek ir paprastai užtrunka“, – apie tai, kad šis didelį atgarsį sukėlęs tyrimas niekuo nėra sudėtingesnis už daugelį kitų panašių bylų, kalbėjo M.Girdiušas.

Kaip žinoma, su I.Jurgelevičiūtė susijęs skandalas tęsiasi nuo šeštadienio vakaro, kai tiesioginio eterio metu ši 38 metų kaunietė buvo išvesta iš TV3 projekto „Šok su manimi“ užkulisių ir atsidūrė areštinėje.

Pramogų pasaulio atstovę užgriuvo įtarimai dėl vagysčių iš kitų projekto dalyvių: dingdavo kvepalai, kosmetika, grynieji pinigai.

TV3 oficialiai pranešė, kad pareiškimus policijai yra parašiusi nukentėjusi šokėja Gabrielė Valiukaitė, kuri projekte padėjo ruoštis I.Jurgelevičiūtės ir Tomo Slausgalvio porai, taip pat parolimpiečio Tomo Kairio šokių partnerė Violeta Burneikienė, partneriai Ona Kolobovaitė bei Andrius Butkus bei Žilvino Šilgalio dama ant parketo Karina Jeremian.

Teigiama, kad I.Jurgelevičiūtė nei per apklausą Kriminalinės policijos biure, nei per posėdį pas ikiteisminio tyrimo teisėją kaltės nepripažino.

Jei žvaigždė būtų elgusis priešingai, pareigūnai, ko gero, jau savaitgalį būtų sutikę ją išleisti namo ir net nebandytų kreiptis į teismą dėl suėmimo.

Pirmadienio vakarą teisme atgavusi laisvę, I.Jurgelevičiūtė dar kuriam laikui buvo nuvežta į Policijos departamentą, kur pasirašė pasižadėjimą neišvykti. Atgavusi asmeninius daiktus, kaunietė išvažiavo ilsėtis į savo tėvų namus Kaune.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min