TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai siekia nuteisti Kauno teisėjų išteisintą Viktorą Muntianą

V.Muntianas Kauno apygargos teisme
A.Koroliovo nuotr. / V.Muntianas Kauno apygardos teisme buvo išteisintas, bet prokurorai nenuleido rankų.
Šaltinis: 15min
0
A A

„Būtų geriau, kad reali laisvės atėmimo bausmė. O jei iki gyvos galvos – būtų visai gerai“, – po posėdžio Lietuvos apeliaciniame teisme (LApT) prokuratūros užmojus su ironija įvertino buvęs Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas.

Teismų maratono nuo 2007 metų išvargintas buvęs Seimo vadovas Viktoras Muntianas ketvirtadienį Lietuvos apeliaciniame teisme neslėpė nuoskaudos ir ironijos.

„Nuo pradžios iki galo čia sufabrikuota ta byla!“ – pareiškė V.Muntianas. Liepos mėnesį Kauno apygardos teisme išteisintas buvęs politikas dar pridūrė: „Tiesa išaiškės, tik nežinau, kurioje instancijoje.“

Po to, kai baudžiamojoje byloje dėl nusikaltimų ir baudžiamųjų nusižengimų valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams V.Muntianas Kaune buvo pripažintas nekaltu, prokuratūra pateikė skundą aukštesnės instancijos teismui, siekdama jį vis dėlto nuteisti.

Ketvirtadienį skundą pradėjo nagrinėti LApT teisėjų kolegija, kurią sudaro Linas Žukauskas  (pirm., pran.), Jonas Algimantas Venckus ir Kęstutis Jucys.

Skirtingai nei išteisintasis V.Muntianas, šioje byloje yra nuteisti Virginijus Vizbaras, Birutė Jablonskienė, Adolfas Antanas Balutis ir Laima Baranauskienė.

Ketvirtadienį neatvykus vienos iš nuteistųjų advokatui posėdis atidėtas.

„Būtų geriau, kad reali laisvės atėmimo bausmė. O jei iki gyvos galvos – būtų visai gerai“, – po posėdžio Apeliaciniame teisme prokuratūros užmojus su ironija įvertino buvęs Seimo pirmininkas.

Sužinojęs, kad posėdis atidėtas net iki kitų metų vasario 22 dienos, V.Muntianas atsiduso: „Čia kankinimo forma.“

Kaip vasarą rašė 15min.lt, V.Muntianas buvo išteisintas, tačiau buvęs Kauno apskrities viršininko pavaduotojas V.Vizbaras pasiųstas už grotų ketveriems metams. Verslininkė L.Baranauskienė buvo nubausta dvejiems metams ir šešiems mėnesiams laisvės atėmimo, bausmę atidedant dvejiems metams, verslininkė B.Jablonskienė – dvejiems metams, bausmę atidedant tam pačiam laikotarpiui, o buvęs Kauno vicemeras A.A.Balutis – vieniems metams, bausmę irgi atidedant.

Visi nuteistieji, jei nuosprendis bus patvirtintas ir įsiteisės, turės sumokėti įvairaus dydžio pinigines baudas.

Teismas nusprendė iš V.Vizbaro konfiskuoti turto valstybės naudai už 100 tūkst. 100 Lt.

Kaip teigiama, L.Baranauskienė ir B.Jablonskienė Kauno centre, A.Mickevičiaus gatvėje, pastatė naują pastatą ir nusprendė be aukciono prie šio namo valdos prijungti nedidelį, valstybei priklausantį žemės sklypą.

Verslininkių norui pradžioje prieštaravo tuometis Kauno apskrities viršininko pavaduotojas V.Vizbaras, bet tarpininkauti moterims ėmėsi įtakingas konservatorius, Kauno miesto tarybos narys, buvęs vicemeras A.A.Balutis.

STT sekant A.A.Balutį ir V.Vizbarą įkliuvo ir tuometis Seimo vadovas V.Muntianas. Pareigūnai užfiksavo jo pokalbius telefonu su V.Vizbaru. Seimo pirmininkas rūpinosi žemės sklypo Kėdainių rajone reikalais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min