TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorių mūšis dėl moters, kuri girta nužudė savo vyrą: viena reikalauja 13 metų kalėjimo, kita prašo palikti laisvėje

Dovilė Latvėnienė
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Dovilė Latvėnienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos apeliacinis teismas išklausė visus, kardinaliai priešingus, pageidavimus dėl baudžiamosios bylos, kurioje Dovilė Latvėnienė yra kaltinama tyčia namuose nužudžiusi sutuoktinį.

„Likau viena su dviem mažamečiais vaikais ir su didžiausia nuoskauda, su kuria man reikės gyventi visą gyvenimą“, – trečiadienio rytą tardama paskutinį žodį Lietuvos apeliaciniame teisme, graudino Dovilė Latvėnienė, kuri yra kaltinama tyčia namuose nužudžiusi sutuoktinį.

Trijų sostinės teisėjų kolegija nagrinėja prieštaringas apeliacijas dėl 2013 m. vasario 14 d. Panevėžio apygardos teismo nuosprendžio, po kurio D.Latvėnienė liko laisvėje, nes buvo išteisinta dėl tyčinės šeimos nario žmogžudystės, o pripažinta kalta tik dėl būtinosios ginties ribų peržengimo. Panevėžio teismas moteriai skyrė švelnią bausmę (laisvės apribojimą dvejiems metams) ir įpareigojo per vienus metus atidirbti 100 valandų sveikatos priežiūros įstaigose ar globos namuose.

Bylos duomenimis, Pasvalio rajono Girsūdų kaimo 32 metų gyventoja D.Latvėnienė 15 metų vyresnį sutuoktinį namuose, buitinio konflikto metu, nudūrė 2012 m. balandžio 21 dienos vakare.

Teigiama, kad neblaivus vyras mušė moterį kieme. Kai smurtas liovėsi, ji nuėjo į virtuvę ir pjaustė dešrą. Vyriškis priėjo prie žmonos ir, griebęs už peties, atsuko į save. Rankoje jos turėtas peilis įsmigo į krūtinę ir mirtinai pažeidė širdį.

Panevėžio apygardos prokuratūra apeliaciniu skundu prašo pripažinti D.Latvėnienę (kuriai po sulaikymo nustatytas 2,4 promilės girtumas) kalta dėl tyčinio nužudymo ir skirti jai 13 metų nelaisvės bausmę.

Savo ruožtu sostinėje vykusiame Apeliacinio teismo posėdyje valstybės kaltintojams šioje byloje atstovavusi Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorė Rima Kriščiūnaitė netikėtai pareiškė, kad nesutinka su savo kolegės iš Panevėžio prašymu. Anot R.Kriščiūnaitės, Panevėžio prokurorų reikalavimas siųsti D.Latvėnienei trylikai metai už grotų nėra pakankamai pagrįstas.

Generalinės prokuratūros atstovė siūlo palikti nuteistąją laisvėje, Panevėžio apygardos teismo nuosprendį tobulinant tik simboliškai: pašalinant iš jo D.Latvėnienės atsakomybę lengvinančią aplinkybę, kad moteris prisipažino kalta ir nuoširdžiai gailėjosi. Logika elementari: jei esi kaltinamas, kad tyčia nužudei žmogų, negali to pripažinti ir gailėtis, jei tikini, kad tai padarei netyčia.

Pati D.Latvėnienė apskritai prašo ją išteisinti, kaip nepadariusią jokio nusikaltimo, nes įvyko nelaimė. Nuteistajai antrino ir jos advokatas.

Verdiktą, kuris įsiteisės iš karto, Lietuvos apeliacinis teismas planuoja skelbti gegužės 15 d.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min