Dabar populiaru
Publikuota: 2010 vasario 9d. 19:00

Rasistinio išpuolio prieš Berneen byla – Aukščiausiame Teisme

Su atlikėja koncerte atsisveikino kolegos ir scenos draugai.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Pernai atlikėja Berneen koncertu atsisveikino su gerbėjais ir išvyko ieškoti laimės.

Dėl tamsiaodės žvaigždės užpuolimo nuteista buvusi krašto apsaugos savanorė Violeta Iljinych tikisi būti visiškai išteisinta.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) antradienį ėmėsi bylos, kurioje buvusi krašto apsaugos savanorė V.Iljinych nuteista už rasizmą.

Kaip ne kartą pasakojo 15min.lt, šio rezonansinio incidento metu nukentėjo tamsiaodė žvaigždė Berneen Candice Naidoo-Čereška.

Buvusios televizijos laidos vedėjos Berneen užpuolimu kaltinta savanorė už rasinės neapykantos kurstymą ir viešosios tvarkos sutrikdymą buvo nuteista kalėti 43 paras. Tačiau V.Iljinych apskundė nuosprendį. LAT teisėjų jauna moteris prašo išteisinti, o bylą nutraukti.

Kaip antradienį pasakojo LNK žinios, V.Iljinych advokatas Nerijus Ulčinas prašo kreiptis į Konstitucinį Teismą, nes baudžiamasis įstatymas esą pažeidžia lietuvių katalikų teises.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Teismas nuteisė vilnietę Violetą Iljinych.
V.Iljinych

Gynėjas teigia, kad tamsiaodę Berneen jo ginamoji išvadino nigere ne todėl, kad tyčiojosi, o esą norėdama sudrausminti, kad nesikeiktų ir nerodytų nepadorių gestų prie bažnyčios. Be to, advokatas įrodinėjo, kad Iljinych ir Berneen yra vienos – europidų rasės.

Galiausiai advokatas paprašė kreiptis į Konstitucinį Teismą.

Jis teigia, kad Baudžiamojo kodekso straipsnis, pagal kurį nuteista V.Iljinych, prieštarauja Konstitucijai. Straipsnis numato atsakomybę už kurstymą prieš bet kokios tautos, rasės, etninę ar religinę žmonių grupę.

„Baudžiamojo kodekso 170 straipsnis yra atvirai nekonstitucinis, paminantis žmogaus teises reikšti savo mintis, žmogaus teisę auklėti savo vaikus pagal katalikų tikėjimą, išpažinti katalikų tikėjimą“, – po LAT posėdžio LNK žinioms sakė N.Ulčinas.

Savo ruožtu valstybinis kaltintojas sako, kad advokato prašymas kreiptis į Konstitucinį Teismą turi būti atmestas.

Prokuroras Arūnas Verenius teigė: „Aš manau, kad jis išeina iš kaltinimo, už kurį nuteista Iljinych, ribų ir nematau pagrindo,  jo argumentai manęs neįtikino.“

LAT teisėjų kolegijos verdiktas paaiškės kitą mėnesį.

Temos: 2 Išpuolis Berneen

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie 15min