Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 13d. 18:58

Rekordinės narkotikų kontrabandos priedanga – nedidelė logistikos įmonė Alytuje

Rekordinės kvaišalų kontrabandos sulaikymas
15min ir policijos nuotr. / Rekordinės kvaišalų kontrabandos sulaikymas

Policijai paskelbus apie rekordinį narkotikų kontrabandos sulaikymą aiškėja ir įmonė, kuriai priklausantis vilkikas vežė 1,5 t hašišo, kurio vertė, jei viską pavyktų parduoti, galėjo siekti 20 mln Eur. Tai – Alytuje veikianti nedidelė krovinių pervežimu užsiimanti UAB „Transtėja“.

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas spaudos konferencijoje pranešė, kad narkotikai gabenti prisidengiant logistikos įmone.

15min išsiaiškino, kad sunkvežimis, kuriuo buvo gabenta narkotikų kontrabanda, priklauso „Transtėjai“.

Jos atstovai nebuvo linkę bendrauti. Paskambinus Registrų centre nurodytu įmonės mobiliuoju telefonu, atsiliepęs vyras pasakė, kad žurnalistas sumaišė numerį ir apie jokią „Transtėją“ jis nėra girdėjęs.

Pabandžius paskambinti kitu nurodytu įmonės mobiliuoju telefonu, atsiliepė tas pats vyriškis ir susierzinęs pakartojo, kad žurnalistas pataikė ne tuo numeriu ir baigė pokalbį.

15min susisiekė su buvusia ilgamete šios įmonės vadove Rita U. Ji prie „Transtėjos“ vairo stovėjo nuo 2013 m. iki praėjusių metų birželio mėnesio.

Moteris teigė, jai pačiai buvo šokas sužinojus naujieną, kad jos vadovauta įmonė galėjo būti naudojama kaip priedanga kontrabandos gabenimui.

Šioje įmonėje dirbo ir jos buvęs vyras, 15min žiniomis, jis gali būti vienas iš trijų sulaikytų įtariamųjų.

„Galiu pasakyti, mes jau beveik metai su buvusiu vyru nebendraujame, todėl nieko jums nepapasakosiu, – sakė buvusi įmonės vadovė. – Tikrai nieko nežinojau, jei jis kažką ir darė, tai be mano žinios. Man pačiai buvo šokas.“

L.Pernavas spaudos konferencijoje minėjo, kad vienas iš sulaikytų vyrų vadovauja logistikos įmonei.

Šios įmonės įstatinis kapitalas – 110 tūkst. eurų. Nurodoma, kad įmonei priklauso 42 transporto priemonės.

Jos pajamos 2017 m. siekė 1,25 mln. Eur, o grynasis pelnas – 37 tūkst. eurų.

Įmonė registruota tiesiog viename Žiburio gatvėje esančio daugiabučio bute.

Rekvizitai.lt duomenimis, įmonėje šiuo metu dirba 26 asmenys. Vidutinis atlyginimas čia siekia 461 Eur.

Rekordinė kontrabanda

15min jau rašė, kad trečiadienį Lietuvos policija paskelbė sulaikiusi rekordinį narkotikų kontrabandos kiekį šalies istorijoje.

1,5 t hašišo buvo gabenamas vilkiko puspriekabėje įrengtoje slėptuvėje. Pats vilkikas oficialiai gabeno mineralinio vandens krovinį.

Policijos duomenimis, hašišas buvo skirtas Rusijos rinkai, o atkeliavo jis iš Maroko.

Slaptos policijos operacijos metu buvo sulaikyti 3 asmenys, 40-50 metų amžiaus vyriškiai. Du iš jų gerai žinomi policijai – Lietuvos Respublikos piliečiai, susiję su organizuotu nusikalstamumu, trečias – Baltarusijos Respublikos pilietis.

Visiems trims skirtas suėmimas, pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu, dėl šių medžiagų kontrabandos organizavimo ir vykdymo organizuotoje grupėje. Įtariamųjų ratas gali plėstis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:37
01:19
02:26
Parašykite atsiliepimą apie 15min