Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 birželio 7d. 21:01

Ringo žvaigždės R.Morkevičiaus žmogžudystės tyrimas: kodėl tyli teisėsauga?

Kaune rastas nušautas R.Morkevičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Teisėsaugininkai R.Morkevičiaus žmogžudystės naktį
Kai praėjusių metų pabaigoje ringo žvaigždę Remigijų Morkevičių pakirto žudiko kulkos, net premjeras Saulius Skvernelis neabejojo tyrimo sėkme. Bėga mėnesiai, teisėsaugininkai tyli, o Remigijaus Morkevičiaus žudikas – vis dar laisvėje. Panaši nežinia buvo apėmusi ir dėl kitos rezonansinės žmogžudystės Kaune, tačiau tuomet teisėsauga bent jau turėjo įtariamuosius. Ar tyrėjai prabėgus beveik pusmečiui jau turi nuo ko atsispirti?

Žmogžudystės tyrimą kontroliuojantis Generalinės prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tyrimo prokuroras Zdislavas Tuliševskis 15min teigė kol kas neturintis informacijos viešinimui.

15min pateikus klausimus dėl viešoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie R.Morkevičiaus žudiko naudotą automatą, atsitraukimo planą ir žmogžudystės versijas, prokuroras atsisakė tai komentuoti.

15min nuotr./Austėja Usavičiūtė/Remigijus Morkevičius žibėjo ne tik ringuose, bet ir kriminalinėse naujienose bei televizijos ekranuose
15min nuotr./Austėja Usavičiūtė/Remigijus Morkevičius žibėjo ne tik ringuose, bet ir kriminalinėse naujienose bei televizijos ekranuose

„Negaliu komentuoti jūsų pateiktų klausimų, kadangi juose nurodytų detalių aptarinėjimas viešoje erdvėje galėtų daryti neigiamą įtaką ikiteisminio tyrimo sėkmei“, – sakė Z.Tuliševskis.

Vis dėlto – kas jau yra žinoma, o kur kyla didžiausi klausimai?

Profesionali žmogžudystė

Žudiko kulkos kovotoją pakirto grįžtantį iš treniruotės, praėjusiais metais – buvo likusios vos kelios dienos iki Kalėdų. Smogikas jo tykojo prie namų Baltijos gatvėje, o mirtiną salvę paleido R.Morkevičiui jau beįžengiant į laiptinę.

Iškart po žmogžudystės nei pareigūnai, nei Šilainių gyventojai negalėjo sutarti – kiek šūvių buvo paleista į kovotoją. Kauniečiai tikino girdėję apie septynis šūvius, o teisėsaugininkai aiškino, kad kūne buvo aptikta keliolika žaizdų. Kaip tai galėjo atsitikti?

Viena iš versijų yra ta, jog žudikas naudojo perdirbtą automatą „Kalašnikov“ ir specialias kulkas, kurios kūną perskrodžia ne kiaurai, o išlekia pro skirtingą vietas nei į jį patekusios. Tai paaiškintų, kodėl kiekviena kulka paliko ne po vieną, o po keletą žaizdų.

Toks panaudotas ginklas galėtų reikšti, jog žmogžudystei buvo kruopščiai ruošiamasi, žudikas tikriausiai buvo profesionalas.

Šį įspūdį sustiprina ir gerai apgalvotas atsitraukimo planas. Sekdami karštais pėdsakais Kauno kriminalistai nepričiupo smogiko, bet galbūt rado užuominų peržiūrėję valandų valandas Kauno stebėjimo kamerų įrašus? To Z.Tuliševskis 15min nekomentavo.

Aplink R.Morkevičių – nusikaltėliai

Svarbiausias klausimas išlieka – kokia pagrindinė ringo žvaigždės žmogžudystės versija. Galbūt kovotojas turėjo skolų, o gal tai tik buitinis konfliktas? Ar R.Morkevičius išties tapo gaujų karo auka?

Po tragiško įvykio buvo viešai svarstoma, kas siejo R.Morkevičių ir tame pačiame mikrorajone nužudytą Deimantą Bugavičių. Pastarasis buvo glaudžiai siejamas su „agurkinių“ gauja.

Prokuroras atsisakė komentuoti, kaip šios dvi rezonansinės žmogžudystės galėjo būti susijusios.

Be šalimais nudobto D.Bugavičiaus, kovotojo gyvenime ir taip netrūko nusikalstamo pasaulio atstovų. Kaimynų teigimu, nuo mažumės jis artimai bendravo su liūdnai pagarsėjusiais mašinvagiais broliais Šestakovais-Romaniukais.

O jo laidotuvėse sukiojosi „agurkinių“ gaujos lyderiui artimas Rytis Sadauskas, kuris yra puikiai žinomas teisėsaugininkams, taip pat mirtiniems Sauliaus Velečkos-Agurko gaujos priešams „kamuoliniams“.

Panašu, kad R.Morkevičių visą gyvenimą supo nusikaltėliai, kurie galėjo taikiniu paversti ir patį kovotoją. Tačiau jie taip pat gali padėti – o galbūt tai jau ir daro – žmogžudystę narpliojantiems teisėsaugininkams.

Pareigūnų kantrybė atsiperka

Buvęs Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis jau anksčiau 15min sakė, kad greitų tyrimo rezultatų, kai kalbama apie organizuotus nusikaltėlius, tikėtis nereikėtų.

Anot A.Matonio, organizuoti smogikai kaupia patirtį, įsigyja reikalingą įrangą, kuri jiems padeda ne tik padaryti nusikaltimą, tačiau jį ir nuslėpti. Savo ruožtu, teisėsaugininkai neskuba veikti, kad neišgąsdintų nusikaltėlių ir leistų jiems pasislėpti.

Lyg jo žodžių aidas nuskambėjo tarptautinė policijos operacija gegužės mėnesį.

Kauno apskrities VPK nuotr./Įtariamo žudiko Deivido Ščesnavičiaus sulaikymo Berlyne akimirka
Kauno apskrities VPK nuotr./Įtariamo žudiko Deivido Ščesnavičiaus sulaikymo Berlyne akimirka

Beveik dvejus metus įtariamieji nužudymo byloje Rytis Gudynas ir Deividas Ščesnavičius buvo prapuolę lyg į vandenį. Tarptautinių teisėsaugininkų pastangų dėka, abu įtariamieji buvo sučiupti Berlyne, jie slapstėsi su svetimais dokumentais.

Tiesa, R.Gudynas ir D.Ščesnavičius buvo identifikuoti kaip įtariamieji nuo pat pirmųjų nusikaltimo padarymo dienų.

Tuo tarpu teisėsaugininkai neskelbia, ar jų iškeltose versijose dėl R.Morkevičiaus nužudymo šmėžuoja bent vienas asmuo, ant kurio krinta ryškus įtarimo šešėlis, ar kuris turėtų itin vertingos informacijos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:28
06:25:38
26:24

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min