Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 08 20 /09:06

Rusijoje sulaikytas Romas Zamolskis: jis peiliu puolė pareigūnus, šie jį pašovė

Rusų portalas kommersant.ru skelbia, kad sulaikytas pavojingas žudikas iš Lietuvos Romas Zamolskis. Jis sulaikytas Jekaterinburge.
Konferencijos akimirka
R.Zamolskis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

R.Zamolskio tarptautinė paieška paskelbta prieš dešimt metų. Lietuvoje jis kaltinamas aštuoniomis žmogžudystėmis, tarp jų ir policininkų bei inkasatorių. 

Slėpdamasis nuo policijos R.Zamolskis išvyko į Rusiją, pasikeitė vardą, pavardę, net savo slapyvardį, ir toliau žudė. Jis įtariamas dešimtimi užsakytų žmogžudysčių Sankt Peterburge, Maskvoje, Sverdlovsko srityje, taip pat kitais sunkiais nusikaltimais. 

44-erių R.Zamolskis buvo sulaikytas praėjusios savaitės pabaigoje Jekaterinburge. „Mes turėjome operatyvinės informacijos, kad nusikaltėlis yra mūsų mieste ir gerai pasirengėme jo sulaikymui“, – pranešė šaltinis teisėsaugoje. Nusikaltėlis į miestą atvyko vienai dienai, vos atvykęs nusipirko automobilį.

Išvykti jis ketino kitu automobiliu, anksčiau nusipirktąjį palikęs. Tokiu būdu jis ne kartą suklaidino tyrėjus. Kuomet policija blokavo jo automobilį, mašinoje, be R.Zamolskio, buvo ir jo žmona bei mažas vaikas. Policijai pavyko kažkokiu būdu išvilioti R.Zamolskį į lauką, tačiau beveik dviejų metrų ūgio nusikaltėlis iškart puolė juos peiliu. Sulaikyti jį pavyko tik  pašovus iš pistoleto. Nusikaltėlis iš įvykio vietos buvo išvežtas į reanimaciją. 

Pabėgo į Kaliningradą

Manoma, kad R.Zamolskis 2002 metais pabėgo į Kaliningrado sritį. Ten susipažino su Sverdlovske gimusiu Jurijum Jelpanovu, kuris vadovavo grupuotei, grobusiai inkasatorius. Jie jau buvo nužudę kelis inkasatorius.

Po to, kai prasidėjo šios grupuotės narių areštai, J.Jelpanovas kartu su R.Zamolskiu persikraustė į Uralą. 2011 metais J.Jelpanovas buvo sulaikytas ir išvežtas į Kaliningradą, kur 2013 metais nuteistas 14 metų įkalinimo bausme. Tuomet nustatyta ir R.Zamolskio gyvenamoji vieta. Jis gyveno nuošaliame kaime Čeliabinsko srityje. Jis buvo įsigijęs dokumentus, išduotus Boltačiovo pavarde, naudojo Gabiko slapyvardį. Tačiau tyrėjams nepavyko sulaikyti R.Zamolskio namuose, jis paspruko „Oka“ automobiliu, vėliau nuo pareigūnų paspruko per miškus.

Policijos departamento montažas/Ekspertų pasendinto R.Zamolskio atvaizdas
Policijos departamento montažas/Ekspertų pasendinto R.Zamolskio atvaizdas

Labiausiai ieškomas Lietuvos nusikaltėlis

R.Zamolskis – labiausiai ieškomas Lietuvos nusikaltėlis. 2001 m. kartu su savo bendru Virginijumi Savickiu Vilniuje prie parduotuvės „Maxima bazė“ R.Zamolskis užpuolė Lietuvos žemės ūkio banko inkasatorius. Vienas inkasatorius buvo peršautas ir tik per stebuklą liko gyvas. Su savo bendru R.Zamolskis pagrobė 70 tūkst. litų.

2001-ųjų birželio 5-sios vakarą R.Zamolskis ir V.Savickis Vilniaus centre šūviais iš pistoletų sužeidė policininkus. Pareigūnams tada pavyko sulaikyti tik pavojingų nusikaltėlių bendrą – 26 metų M.Čepulį.

Nuo Lietuvos pareigūnų R.Zamolskis paspruko 2001 m. rudenį po susišaudymo Panevėžyje. Manoma, kad per tą susišaudymą jis buvo sužeistas. Tąkart užspeistas į kampą jo bendras įkaitais buvo paėmęs pensininkę ir nepilnametį, o po beveik parą trukusios dramos nukautas butą šturmavusių „Aro“ pareigūnų.

Vienas išnyko kaip dūmas, kitas buvo nušautas

Pavojingi įvykiai prasidėjo 2001 metų spalio 8-osios rytą, kai pareigūnai Panevėžyje pastebėjo R.Zamolskį su bendrininku Virginijumi Savickiu važiuojančius taksi.

R.Zamolskio bendras V.Savickis paėmė įkaitu gatve ėjusį keturiolikmetį Aleksandrą Š. ir įsitempė moksleivį į vieno daugiabučio laiptinę. Nusikaltėlis su pagrobtu vaiku užsibarikadavo neįgaliosios Bronislavos V. bute.

Netoli vieno prekybos centro Ramygalos gatvėje nusikaltėliai iššoko iš taksi ir pasileido skirtingomis kryptimis.

R.Zamolskis įbėgo į J.Miltinio vidurinės mokyklos pastatą.

Pareigūnai spėjo kelis sykius iššauti ir, kaip manoma, įtariamąjį sužeidė. Tačiau R.Zamolskis, perbėgęs mokyklos fojė, išbėgo iš pastato ir netrukus pasislėpė privačių namų kiemuose.

Bėglio taip ir nepavyko sučiupti, nors policija blokavo ir naršė visą gyvenamąjį kvartalą.

Savo ruožtu Zamo bendras V.Savickis paėmė įkaitu gatve ėjusį keturiolikmetį Aleksandrą Š. ir įsitempė moksleivį į vieno daugiabučio laiptinę. Nusikaltėlis su pagrobtu vaiku užsibarikadavo neįgaliosios Bronislavos V. bute.

Įkaitų drama užsitęsė net apie 15 valandų.

V.Savickis sutiko derėtis su pareigūnais, tačiau „Aro“ kovotojams vis dėlto teko rizikuoti ir šturmuoti butą.

V.Savickis iškart buvo nušautas, o įkaitus pavyko išsaugoti.

Visada nešiodavosi granatą?

R.Zamolskio kriminalinė paieška buvo paskelbta 2001-aisiais metais. „Zamas“ – taip dažnai trumpai įvardijamas R.Zamolskis, apibūdintas kaip tobulai besimaskuojantis asmuo. Jis nuolat keitė išvaizdą, gyvenamąją vietą bei visa kita. Policininkai pasakoja, kad jis visuomet su savimi nešiojosi granatą ir buvo apsisprendęs gyvas nepasiduoti.

Policijos departamentas dar 2010 m. išplatino kompiuterinį atvaizdą, kaip tada galėtų atrodyti R.Zamolskis. Senumo nusikaltėliui pridėjo plikė, o jo veidas esą galėjo dar labiau suapvalėti.

Ieškomiausio nusikaltėlio, puikiai išmanančio maskavimosi meną, atvaizdą modifikavo ne Lietuvos, bet Lenkijos ekspertai. Mat mūsų šalyje niekas neturėjo specialios „sendinimo“ kompiuterinės programos.

Sieks ekstradicijos

Rusijoje jam pateikti kaltinimai užpuolimais, ginklų laikymu, įkaitų paėmimu, dalyvavimu žinomo verslininko Michailo Kloko grupuotėje, įtariama, kad nuo 2003 iki 2011 metų jis įvykdė ne mažiau kaip dešimt užsakomųjų žmogžudysčių Sverdlovsko srityje, jis užsakomąsias žmogžudystes vykdė ir Maskvoje bei Sankt Peterburge. 

Lietuvos prokurorai antradienį pranešė sieksiantys Rusijoje sulaikyto R.Zamolskio išdavimo Lietuvai.

„Iš Kriminalinės policijos biuro gautas pranešimas apie sulaikymą Rusijos teritorijoje. Toliau prokurorai rengs dokumentus ekstradicijos procedūrai pradėti“, – BNS sakė Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Vilma Mažonė.

Rugpjūčio 20 d. Lietuvos policijos departamente surengta speciali spaudos konferencija, kurioje pareigūnai pateikė komentarų apie R.Zamolskio sulaikymą Rusijoje. Spaudos konferencijoje dalyvavo laikinai policijos generalinio komisaro pareigas einantis Algirdas Stončaitis, laikinai einantis Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pareigas Edvardas Šileris ir Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Tomas Krušna.

Pareigūnų duomenimis, 2014 m. Rusijoje įvykdytas rimtas ginkluotas apiplėšimas, po kurio kriminalistai nusikaltimo vietoje rado 15 pirštų atspaudų. 4 iš jų buvo artimi R.Zamolskio biologiniams ženklams. Nuo to momento teisėsaugininkai stengėsi sekti pavojingojo įtariamojo pėdsakais ir galiausiai jį pričiupo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius