Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 06 26, 08:39 Atnaujinta 2014 06 26, 12:34

Salininkuose automatrisė nubloškė „Opel“: vos metukų sulaukusi mergaitė užgeso ligoninėje, sužaloti 2 ir 5 metų vaikai bei jų tėvai

Ketvirtadienio rytą per kraupią avariją šalia Vilniaus, Salininkų pervažoje, sužaloti iš viso 5 žmonės. Dėl nežinomų priežasčių tris mažamečius vežęs „Opel Vectra“ vairuotojas, iš pradžių tvarkingai stabtelėjęs prie STOP ženklo, netrukus lyg tyčia palindo šonu po atvažiuojančia ūkinės paskirties geležinkelininkų mašina – automatrise. Medikams jauniausios avarijos aukos gyvybės išgelbėti nepavyko. Tuo tarpu policija jau nustatė, kad „Opel“ vairuotojas į geležinkelio pervažą įvažiavo degant raudonam šviesoforo signalui.
Įvykio vietoje
Įvykio vietoje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Papildyta 11.24 val. Į avariją patekusios 1 metų mergaitės gyvybė ligoninėje užgeso, ketvirtadienį prieš vidurdienį pranešė Vilniaus apskrities policija.

Pradžia. Pranešimą apie didžiulę eismo nelaimę Salininkuose specialiosios tarnybos gavo ketvirtadienį 7.27 val.

Pervažoje automobilį „Opel“ taranavo traukinys. Sužalota visa daugiavaikė šeima: du suaugusieji ir trys mažamečiai.

Iš pradžių buvo nepagrįstai pranešta, kad vienerių metų mergaitė per avariją žuvo. Tačiau netrukus patikslinta, kad ji labai sunkiai sužalota.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pirminiais duomenimis, iš viso buvo sužaloti trys vaikai iki penkerių metų amžiaus.

Metukų mergaitė ir penkerių berniukas skubiai išvežti į Santariškių klinikų Vaikų ligoninę. Abiejų būklė atrodė sunki.

Dvejų metų berniukas liko prispaustas automobilyje, mažylis buvo praradęs sąmonę. Prireikė laiko, kol šį nukentėjusįjį išvadavo ugniagesiai.

Į respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę išvežti ir abu trisdešimtmečiai suaugusieji. Nei moteris, nei vyras sąmonės nebuvo praradę.

Stabtelėjo prie STOP ženklo

Kaip iš įvykio vietos pranešė 15min.lt fotoreporteris Julius Kalinskas, nelaimės liudininkai kraipo galvas aptarinėdami, kaip ir kodėl įvyko avarija. Teigiama, kad nuo Salininkų pusės važiavęs „Opel Vectra“ vairuotojas iš pradžių tvarkingai stabtelėjo prie STOP ženklo, tačiau po sekundės pajudėjo ir šonu palindo tiesiai po atvažiuojančiu techninės paskirties traukiniu.

Versija, kad vairuotoją galėjo apakinti žema rytinė saulė, iškart atmetama, nes šviesos srautas krito būtent taip, kad į Vilniaus pusę judantis geležinkelio remonto darbams naudojamas traukinys buvo gerai matomas.

Policija: degė raudonas šviesoforas

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio atstovų ketvirtadienį popiet papildomai paviešintais duomenimis, automobilio „Opel Vectra“ vairuotojas į geležinkelio pervažą įvažiavo degant raudonam šviesoforo signalui.

Pervažoje mašina susidūrė su iš dešinės pusės atvažiuojančia automatrise AS-1A, nr. 22-53.

Įvykio metu nukentėjo automobilio vairuotojas, kuriam ligoninėje nustačius galvos žaizdą ir krūtinės ląstos sumušimą, paguldytas į stebėjimo palatą; automobilio keleivė, kuriai nustačius galvos ir krūtinės ląstos sumušimą paguldyta į stebėjimo palatą; vienerių mergaitė, kuri buvo pristatyta į Vaikų ligoninės klinikas ir dėl patirtų sužalojimų mirė; 2011 m. ir 2009 m. gimę berniukai, kurie kritinės būklės buvo pristatyti ir paguldyti į reanimacijos skyrių.

Pervažos – itin pavojingos

Netrukus po avarijos AB „Lietuvos geležinkeliai“ Spaudos centras išplatino pranešimą, kad šių metų birželio 26 d. apie 7.25 val. tarpstotyje Kirtimai–Valčiūnai AB „Lietuvos geležinkeliai“ ūkinė kelio mašina susidūrė su lengvuoju automobiliu.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ ėmėsi visų reikalingų priemonių įvykiui ištirti.

„Nepaisant nuolatinių perspėjimų ir saugos akcijų, kurių metu vairuotojai raginami būti ypač atsargiais geležinkelio pervažose, deja, vėl turime skaudžią nelaimę“, – pažymima pranešime.

„Lietuvos geležinkelių“ atstovai apgailestauja dėl šios skaudžios nelaimės. Bendrovės darbuotojai ir vadovai užjaučia šeimą ir artimuosius, kuriems tenka išgyventi didžiulę tragediją.

„Lietuvos geležinkeliai“ dar sykį primena, kad geležinkelio pervažos yra padidinto pavojaus zona, kuriose reikia būti itin atsargiems ir atidiems. Skubėjimas gali kainuoti gyvybę.

Geležinkelininkai prašo visų žmonių pranešti pasitikėjimo telefonu 269 3600, elektroniniu paštu pranesk@litrail.lt arba visą parą veikiančiais „Gelsaugos“ budėtojų telefonais: 8 5 269 2595, +370 61786247, +370 61786230 apie sugadintus įspėjamuosius ženklus arba bet kokias pastebėtas vandalizmo apraiškas pervažose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min