Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Saulius Skvernelis po avarijos Panevėžyje: „Šiandien man gėda būti su šia uniforma“

IMG_0179
Karinos Sėrikovos nuotr. / S.Skvernelis (kairėje) ir E.Lapinskas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šalies mastu nuskambėjusi istorija, kuomet antradienio vakarą girtas Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas pėsčiųjų perėjoje partrenkė tris garbingo amžiaus žmones, iš kurių du avarijos padarinių neišgyveno, privertė ant raudonojo kilimo prieš generalinį komisarą Saulių Skvernelį stoti Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininką Egidijų Lapinską. Po pareigūnų pokalbio į spaudos konferenciją Policijos departamente pakviesti žurnalistai.

„Policijos sistema priėmė daug ir netgi labai drastiškų priemonių, stengdamasi, kad nesikartotų skaudūs įvykiai, tačiau praėjo dveji su puse metų ir vėl mes turime skaudų įvykį, kurio metu policijos pareigūnas, nors ir ne tarnybos metu, nors ir atostogų metu, nors ir tiesiogiai su darbu neturintis jokių ryšių, būdamas neblaivus Panevėžyje vairavo transporto priemonę, sukėlė eismo įvykį, kurio metu, deja, du žmonės žuvo, vienas yra sunkiai sužeistas“, – spaudos konferenciją pradėjo S.Skvernelis.

Anot S.Skvernelio, avariją sukėlęs policijos pareigūnas policijos sistemoje yra ištarnavęs daugiau nei 21-erius metus. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Egidijus Lapinskas pridūrė, kad per tą laiką pareigūnas penketą kartų skatintas bei tiek pat kartų baustas, tarp pažeidimų – ir pažeidimai, susiję su procesiniais dalykais.

2000 m. šis pareigūnas girtas sukėlė eismo įvykį. Taip pat pareigūnas neseniai kolegų nubaustas už tai, kad vairavo automobilį, kuriam nebuvo atlikta techninė apžiūra.

„Šis policijos pareigūnas gyvenime daro nebe pirmą klaidą. 2000 m. gegužės mėnesį, būdamas neblaivus, buvo padaręs eismo įvykį, techninį eismo įvykį, ir, jeigu tais laikais, būtų priimti tokie sprendimai, kokie priimami dabar, šiandien, ko gero, apie šią situaciją nekalbėtume. Prieš 14 metų buvo priimtas kitas sprendimas ir pareigūnui buvo tik pažemintos pareigos“, – apgailestavo generalinis komisaras.

2000 m. minėtas policijos pareigūnas, pasak S.Skvernelio, atsitrenkė į kelio atitvarą, apgadino kitą automobilį. Jam nustatytas 1,88 promilės girtumas.

Šiuo metu avariją sukėlęs pareigūnas yra sulaikytas, yra sprendžiamas klausimas dėl jo suėmimo ir atsakomybės už eismo įvykį. Pareigūnui gresia laisvės atėmimas iki 10 m. Taip pat pradėtas tarnybinis patikrinimas, pareigūnas yra nušalintas nuo pareigų. S. Skvernelio teigimu, pareigūnas greitu metu bus pašalintas ir iš sistemos už pareigūno vardo diskreditavimą.

Policijos generalinis komisaras S.Skvernelis žurnalistams prisipažino, kad po tokių įvykių jam gėda vilkėti policininko uniformą, tačiau iš pareigų dėl įvykio trauktis neketina:

„Mano asmeniniai sprendimai turbūt būtų vienoki, tačiau bus priimti valstybei naudingi sprendimai, nepriklausomai nuo mano asmeninių emocijų“, – teigė S.Svernelis.

Po šios nelaimės Panevėžio miesto policijos komisariato vadovas, tiesioginis avarijos kaltininko viršininkas, Vidas Sabonis nusprendė trauktis iš komisariato viršininko pareigų. Analogišką sprendimą buvo pasiruošęs priimti ir Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Egidijus Lapinskas, šiandien lankęsis Policijos departamente, tačiau jo nepatenkino generalinis komisaras. S.Skvernelio teigimu, V.Sabonis ir toliau darbuosis policijos sistemoje, tačiau galbūt užims kitas pareigas.

S.Skvernelio tikinimu, policijos bendruomenė nuoširdžiai apgailestauja dėl Panevėžio apskrities policijos pareigūno praėjusį vakarą sukelto eismo įvykio itin skaudžių pasekmių ir reiškia gilią užuojautą žuvusiųjų šeimoms ir artimiesiems bei žada jiems suteikti visokeriopą pagalbą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min