TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo kontrolieriaus kirtis medikams, nepadėjusiems pasienyje į avariją pakliuvusiems lietuviams

Greitoji, neštuvai
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Greitoji, neštuvai
Šaltinis: 15min
0
A A

Biržų rajono poliklinikos Greitosios pagalbos tarnybos gydytojų veiksmai, nesuderinami su Hipokrato priesaika, įvertinti neigiamai.

Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius įsitikinęs, jog pasienio ruožuose nukentėję Lietuvos piliečiai turi sulaukti tinkamos šalies medikų pagalbos, teigiama ketvirtadienį išplatintame Seimo kontrolierių įstaigos viešųjų ryšių specialistės Jurgitos Matačinskaitės pranešime.

Įstaigos vadovas R.Valentukevičius, savo iniciatyva atlikęs tyrimą dėl galimų aplaidžių Biržų rajono poliklinikos Greitosios pagalbos tarnybos medikų veiksmų, kai buvo atsisakyta teikti medicininę pagalbą pasienyje su Latvija į automobilio avariją patekusiems Lietuvos piliečiams, dar kartą Sveikatos reikalų ministerijai siūlo išanalizuoti situaciją ir pagaliau pateikti konkrečius pasiūlymus, kaip spręsti šią dar nuo sovietmečio laikų aktualią problemą.

„Manau, kad medikai savo darbe privalo vadovautis ne tik įstatymais, bet ir žmogiškumu. Esu sukrėstas fakto, kad Biržų rajono poliklinikos Greitosios pagalbos tarnybos medikai, sulaukę automobilio avarijoje šiurpiai sužalotų ir iš paskutinių jėgų pagalbos besišaukiančiųjų Lietuvos piliečių skambučio, atsisakė vykdyti Hipokrato priesaiką ir vykti į nelaimės vietą, mat avarija įvyko ne mūsų teritorijoje, bet vos už kelių kilometrų nuo sienos, Latvijoje“, – medikų požiūriu į pagalbos šauksmą stebisi R.Valentukevičius.Esu sukrėstas fakto, kad Biržų rajono poliklinikos greitosios pagalbos tarnybos medikai, sulaukę automobilio avarijoje šiurpiai sužalotų ir iš paskutiniųjų jėgų pagalbos besišaukiančiųjų Lietuvos piliečių skambučio, atsisakė vykdyti Hipokrato priesaiką ir vykti į nelaimės vietą.

Pasak Seimo kontrolieriaus, žiūrint formaliai ir problemą vertinant vien tik teisiškai, Biržų rajono poliklinikos Greitosios pagalbos tarnybos medikai, neteikdami pagalbos pasienyje nukentėjusiems žmonėms, nusižengimo nepadarė. Seimo kontrolieriui paprašius paaiškinti susidariusią padėtį, Sveikatos apsaugos ministerija tik dar kartą konstatavo, kad mūsų šalies teisės aktai nereglamentuoja asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo užsienyje, ir pateikė nuorodas į teisės aktus, kuriais remiantis gyventojams Lietuvos teritorijoje teikiamos sveikatos apsaugos paslaugos.

„Tačiau man atrodo, kad gydytojo atsisakymas vykdyti savo profesinę pareigą tuomet, kai žmonių gyvybės kybo ant plauko, ir vadovautis tik teisiniais formalumais, yra netoleruotinas. Tokia ydinga praktika turėtų būti pakeista. Turi būti padaryta viskas, kad pasienio ruože į nelaimę patekę Lietuvos piliečiai sulauktų tinkamos savo medikų pagalbos ir reakcijos“, – įsitikinęs R.Valentukevičius.

Seimo kontrolierius rekomendavo Sveikatos apsaugos ministerijai dar kartą išanalizuoti problemą ir konkrečiai nurodyti, kodėl iki šiol, nors Lietuva ne pirmi metai yra ES narė, nesiimta iniciatyvos dėl tarpvalstybinio susitarimo, kuriame turėtų būti numatytas skubios medicininės pagalbos teikimas pasienio regionams ir jos finansavimo klausimų sprendimas, užtikrintas paslaugų prieinamumas ir medikų darbo apmokėjimas. R.Valentukevičius atsakymo iš Sveikatos reikalų ministerijos dėl to, kokių konkrečių priemonių imtasi, lauks iki vasario pabaigos.

Seimo kontrolieriaus R.Valentukevičiaus savo iniciatyva atliktą tyrimą rasite čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min