Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo narys Kęstutis Daukšys prisipažino esąs kelių erelis: „Nė neatsimenu, kiek viršijau greitį“

Darbo partijos atstovas Kęstutis Daukšys
15min.lt/Eriko Ovčarenko nuotr. / Darbo partijos atstovas Kęstutis Daukšys
Šaltinis: 15min
0
A A

„Darbietis“ parlamentaras Kęstutis Daukšys įtariamas automobiliu itin smarkiai viršijęs greitį. Formaliai politikui gresia areštas. Todėl Generalinė prokuratūra gavo prašymą kreiptis į Seimą dėl išankstinio sutikimo suvaržyti K.Daukšio laisvę. K.Daukšys greitį viršijo daugiau nei 50 km/val.

K.Daukšys: esu kaltas

Seimo narys tikino, kad jo padarytas nusižengimas yra „niekniekis“. Tą pačią dieną vyko Darbo partijos tarybos posėdis Kėdainiuose, tačiau K.Daukšys sakė skubėjęs ne ten.

„Važiavau į Alytų, daug susitikimų turėjau, lenkiau mašiną, viršijau greitį ir viskas. Kelyje leidžiamas greitis buvo 90, o kiek tiksliai viršijau, dabar nė nelabai atsimenu“, – 15min.lt sakė jis.

K.Daukšys teigė BMW automobilį tądien vairavęs pats ir kaltės nesigynė.

Man gaila, kad taip atsitiko, ir turiu gauti bausmę. Jei to negalima padaryti neatėmus nekaltybės, tai reiškia, kad Seimas turės ją atimti.

„Man gaila, kad taip atsitiko, ir turiu gauti bausmę. Jei to negalima padaryti neatėmus nekaltybės, tai reiškia, kad Seimas turės ją atimti“, – šmaikštavo Seimo narys.

Prašo naikinti neliečiamybę

Ketvirtadienį Generalinėje prokuratūroje gautas Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos raštas, kuriuo prašoma kreiptis į Seimą dėl išankstinio Seimo sutikimo suvaržyti Seimo nario K.Daukšio laisvę.

Policijos pateiktais duomenimis, 2014 m. gegužės 16 d. Seimo nariui K.Daukšiui buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas dėl pažeidimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 124 str. 6 d. (už greičio viršijimą).

Administracinių teisės pažeidimų kodekse nustatyta, kad už tokį pažeidimą asmuo gali būti nubaustas bauda arba administraciniu areštu, todėl kai šį pažeidimą galimai padaręs asmuo yra Seimo narys, dar iki bylos nagrinėjimo teisme generalinis prokuroras turi kreiptis į Seimą prašydamas išankstinio Seimo sutikimo suvaržyti šio asmens laisvę.

Įvertinus pateiktą medžiagą apie Seimo nario galimai padarytą administracinį teisės pažeidimą, generalinio prokuroro pavaduotojas, einantis generalinio prokuroro pareigas, D.Raulušaitis priims sprendimą dėl kreipimosi į Seimą, rašoma Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus atstovų ketvirtadienį paviešintame pranešime.

ATPK numatoma, kad nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 50 kilometrų per valandą, užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno tūkstančio iki vieno tūkstančio penkių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vieno iki trijų mėnesių arba septynių parų administracinį areštą su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu šešiems mėnesiams.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min