Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 15d. 11:07

Sėkminga Vilniaus kriminalistų operacija: rado kilogramus kanapių, kokaino ir tablečių

Sulaikyti narkotikai
Vilniaus apskrities VPK nuotr. / Sulaikyti narkotikai

Vilniaus Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai sėkmingai realizavo dar vieną su neteisėta narkotinių medžiagų apyvarta susijusį tyrimą.

Lapkričio mėnesį po sudėtingo tyrimo Kriminalinės policijos pareigūnai atliko sėkmingą operaciją ‒ sulaikė labai didelį narkotinių medžiagų kiekį bei asmenį, gabenusį kontrabandinį krovinį.

Nustačius nusikalstamos veikos požymius, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu ir jų kontrabandos pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 199 str. 3 d. ir 260 str. 3 d.

Lapkričio 10-11 d. vėlų vakarą kriminalistai surengė specialią operaciją, kurios metu sostinės Tiškevičiaus g. sulaikė vyrą, vairuojantį automobilį „Honda Civic“.

Automobilyje rasta apie 3,5 kg,, įtariama, narkotinės medžiagos – kanapių ir jų dalių. Pareigūnų duomenimis, ši narkotinė medžiaga kontrabanda galimai atvežta iš Nyderlandų Karalystės, supakuota į nedidelius vakuumines pakuotes, o tai palengvina šios medžiagos išslapstymą riboto dydžio ertmėse.

Tyrimo metu buvo taikomos procesinės prievartos priemonės ‒ atliktos kratos šio asmens naudojamuose automobiliuose, garažuose bei gyvenamosiose patalpose. Kratų metu kriminalistai rado ir iš nelegalios apyvartos išėmė daugiau kaip 4 kg įvairių narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

Asmuo, automobiliu gabenęs, kaip įtariama, narkotines medžiagas, sulaikytas, jam įteiktas pranešimas apie įtarimą dėl kontrabandos (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 199 str. 3 d.) ir neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3d.).

Teismas, įvertinęs nusikalstamos veikos sunkumą, įtariamojo asmenybę bei kitas reikšmingas aplinkybes, skyrė jam kardomąją priemonę – suėmimą 2 mėn. Nusikalstamos veikos, kurių padarymu įtariamas šis vyras, priskiriamos prie labai sunkių nusikaltimų, už kurias numatyta ilgalaikė laisvės atėmimo bausmė iki 15 metų.

Šios operacijos metu policijos pareigūnai iš neteisėtos apyvartos išėmė apie 8 kg įvairių narkotinių ir psichotropinių medžiagų – kanapių ir jų dalių, kokaino, MDMA, kurio didmeninė vertė siekia dešimtis tūkstančius eurų.

Tai jau ne pirma šiais metais sėkminga Vilniaus kriminalistų operacija, kuomet iš nelegalios apyvartos išimami labai dideli narkotinių medžiagų kiekiai. Manoma, kad sulaikomų asmenų bus daugiau.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

10:09
09:00

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min