Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2017 03 07, 15:01

Sensacingas liudijimas „Audi A7“ vairuotojos paieškoje: Ieva Strazdauskaitė pati apsisuko greitkelyje

Sekmadienį, kaip tik tuo metu, kai dingo iš Plungės į Vilnių važiavusi mergina, iš sostinės į Klaipėdą važiavo viena šeima. Kai policija paviešino ieškomos Ievos Strazdauskaitės automobilio „Audi A7“ nuotrauką, vyras suprato, kad tądien greitkelyje buvo su ja susidūręs. Pranešęs policijai, kad mergina važiavo ne nuo Kauno Vilniaus link, o priešinga kryptimi, liudininkas sulaukė skeptiško požiūrio. Tačiau tik pirmą akimirką.
Galimas Ievos Strazdauskaitės judėjimo grafikas ir maršrutas
Galimas Ievos Strazdauskaitės judėjimo grafikas ir maršrutas / 15min iliustracija

Tai, ką 15min antradienį papasakojo svarbus I.Strazdauskaitės paieškų bylos liudytojas, jei ne apverčia, tai bent žymiai koreguoja „Audi A7“ vairuotojos dingimo scenarijų.

Panašu, kad ryšys su plungiške dingo anksčiau, nei ji išlipo ar buvo išlaipinta iš „Audi“ vairuotojos sėdynės.

Ieva Strazdauskaitė
Ieva Strazdauskaitė

Pagal anksčiau aptarinėtą tikėtiną įvykių eigą, 25 metų I.Strazdauskaitė galėjo būti pagrobta greitkelio atkarpoje tarp Kauno ir Vilniaus. Tačiau liudininkas matė „Audi A7“ automobilį, vairuojamą šviesiaplaukės merginos ir skubantį priešinga kryptimi – Kauno link.

Ties Kaunu automobilis nusuko dešinėn, Karmėlavos ir Jonavos link. Kas buvo toliau, liudininkas nežino. Bet gali būti, kad iki pat Žeimių, kur galiausiai rastas „Audi A7“ automobilis, I.Strazdauskaitė vairavo pati. Kodėl ji taip galėjo elgtis ir kas atsitiko po to, tebesiaiškina policija.

Nedelsdamas susisiekė su policija

„Tik tada, kai pamatėme paskelbtą tą automobilio nuotrauką, suvedėme galus. Bet iš tiesų, šį automobilį ir jo vairuotoją buvome įsidėmėję dar sekmadienį, kai važiavome iš Vilniaus į Klaipėdą. Keista, bet ji važiavo ta pačia kryptimi“, – 15min antradienį pasakojo liudininkas, kurio vardas ir pavardė redakcijai žinoma.

Pilietiškas vyras nedelsdamas susisiekė ir su policija, kad perduotų visą jam žinomą tyrimui reikšmingą informaciją. Tiesa, iš pradžių į jo pasakojimą pareigūnai reagavo skeptiškai, juk ieškoma ne iš Vilniaus Kauno link, o priešinga kryptimi keliavusi mergina.

Tačiau liudytojo pasakojimas pasirodė visiškai logiškas, įtaigus, nors ir šiek tiek prieštaraujantis iki šiol viešintoms šios rezonansinės istorijos detalėms.

Pavyzdžiui, kelionės iš Plungės pradžios laikas. Skelbiama, kad I.Strazdauskaitė iš ten startavo sekmadienį apie 16.30 val.

Atvažiuoti vien iki Kauno (įveikti poros šimtų kilometrų atstumą) reikia maždaug 2 valandų. Vadinasi, kelionė turėjo prasidėti truputį anksčiau, nei minima, be to, mergina turėjo važiuoti gana greitai.

„Specifinis posūkių mirksėjimas“

„Tas specifinis posūkių mirksėjimas. Ten lemputė ne šiaip užsidega, o nueina į šoną ta mirksinti juostelė“, – apie tai, kodėl įsidėmėjo šį „Audi“ automobilį, pasakojo 15min pašnekovas.

Pasak vyro, pirmas susitikimas su ja įvyko maždaug ties Žiežmariais, likus mažiau nei 20 km iki Kauno pakraščio. Tokį atstumą greitkelyje galima įveikti per 10 minučių. Klaipėdietis teigė, kad tuo metu buvo maždaug 18.00 val.

Policijos nuotr. /Policija paviešino dingusios Ievos Strazdauskaitės automobilio nuotrauką.
Policijos nuotr. /Policija paviešino dingusios Ievos Strazdauskaitės automobilio nuotrauką.

„Greitkeliu paprastai neslenku – išlaikau 130–140 km/val. greitį ir važiuoju antra juosta. Taip buvo ir šį kartą. Per veidrodėlį pamačiau, kad už manęs artėja dar greičiau judantis automobilis. Nusprendžiau jį praleisti, ir persirikiavau į pirmą juostą“, – pasakojo vairuotojas.

Jis minėjo, kad netrukus ir prasidėjo tai, dėl ko jis „Audi“ vairuotoją įsiminė kaip keistą eismo dalyvį – įspūdį padarė ne vien prabangi transporto priemonė, bet ir vairavimo stilius.

„Kai ta mašina mane pasivijo, pradėjo važiuoti greta, iki galo nelenkdama. Aš pirmoje juostoje irgi turėjau kliūtį. Todėl nei ji manęs lenkė, nei aš jos galėjau, taip ir važiavom. Aplenkė tik tada, kai aš gerokai sulėtinau“, – pasakojo liudininkas.

Ji važiavo apie 140 km/val. greičiu ir vėl buvo tik tas aklas žvilgsnis priešais save.

Kurį laiką vyras važiavo „Audi“ iš paskos. Jis įsidėmėjo, kad automobilio numeryje buvo raidės J ir skaičius nulis.

Pasidarė smalsu, kas taip keistai vairuoja

Vyras pamena, kad keisdama eismo juostas greitkelyje „Audi“ vairuotoja ne visada rodė posūkius: kartais lempučių eilutės bėgiodavo, kartais – ne. Vienu momentu „Audi“ greitis vėl pasidarė klaipėdiečiui per mažas, ir šįkart jau jis ėmė ją lenkti.

„Buvo smalsu pasižiūrėti, kas čia taip nesklandžiai vairuoja. Pamačiau prie vairo šviesiaplaukę merginą. Beje, keista pasirodė ir tai, kad ji buvo tarsi paskendusi savo mintyse, nereaguojanti į aplinką. Paprastai, kai automobiliai pravažiuoja vienas pro kitą, vairuotojai vienas į kitą pasižiūri“, – dalijosi pastebėjimais liudininkas.

Keisto vairavimo apraiškų klaipėdietis sulaukė ir daugiau. „Staiga ji pirmoje juostoje pradėjo greitėti. Dar pasakiau žmonai, kad dabar ji mus lenks iš dešinės. Ji važiavo apie 140 km/val. greičiu ir vėl buvo tik tas aklas žvilgsnis priešais save – į mus ji nedirstelėjo“, – pasakojo vyras.

15min skaitytojo nuotr./Ievos Strazdauskaitės automobilis
15min skaitytojo nuotr./Ievos Strazdauskaitės automobilis

Galbūt „Audi“ vairuotoja išsiskyrė dar kuo nors, pavyzdžiui, naudojosi prie vairo mobiliuoju, „plaukiojo“ kelyje arba sudarė avarines situacijas?

„Ne, nieko panašaus nebuvo“, – užtikrino pašnekovas.

Jokio kito asmens transporto priemonės salone nesimatė. Tiesa, galinių durelių langai yra tamsinti. „Aš ir jos veido nemačiau taip ryškiai, kad galėčiau 100 proc. atpažinti Ievą. Bet tai buvo jauna blondinė. Ir automobilis pakankamai išskirtinis. Būtų per daug sutapimų, jei tai būtų ne ji“, – svarstė pašnekovas.

Išsuko iš greitkelio ties Kaunu

Prieš Kauną klaipėdietis vėl prisivijo „Audi“ vairuotoją. Pravažiavus „Orlen“ degalinę, yra radaras. Vyras pristabdė prie jo, be to, čia pat jis ketino sustoti už puskilometrio „Statoil“ degalinėje.

„Kol mes lėtėjome prieš šį sustojimą, ji mūsų daugiau nebeaplenkė. Žmona man minėjo, kad matė ją nusukančią ties Kauno Savanorių prospektu Karmėlavos link“, – pasakojo liudininkas.

Už Karmėlavos yra ir Jonava, o Jonavos rajone esančius Žeimius nuo ten galima pasiekti maždaug per 40 minučių – nuo greitkelio iki tos gyvenvietės yra apie 40 km. Kaip žinoma, naktį ten rastas ieškomos merginos automobilis.

Klaipėdietis pasakojo, kad degalinėje užtruko apie 15 minučių, o tada nuvažiavo iki „Megos“.

„Mes fotografavome tą prekybos centrą po rekonstrukcijos ir feisbuke susirašinėjome su draugais. Užfiksuota, kad tai buvo 18.30 val. Todėl skaičiuojame, kad tą merginą automobilyje matėme apie 18 val.“, – įvykių chronologiją dėliojo 15min pašnekovas.

Pareigūnai išplėtė laiko intervalą

Policija anksčiau skelbė, kad tikisi pagalbos iš žmonių, kurie sekmadienio vakare, apie 18.30–19 val. važiavo nuo Žiežmarių iki Elektrėnų ir galimai matė rudos spalvos automobilį „Audi A7“ ar šalia stovėjusius žmones.

Kiek anksčiau, dar prieš policijai pasidalijant I.Strazdauskaitės automobilio nuotrauka, socialiniame tinkle „Facebook“ po vienu iš policijos įrašų atsiliepė automobilį kelyje regėjęs Artūras. „Aš vakar irgi tuo metu judėjau autostrada į Vilnių ir jei tos A7 valstybiniai numeriai yra su J ar dviem JJ raidėm ir buvo skaičiai 7 ar 8 – aš ją vakar mačiau“, – rašė Artūras.

Antradienį pareigūnai patikslino, kad juos domina visi liudininkai, pastebėję įvykius greitkelyje ne pusvalandžio, o keturių valandų laikotarpiu.

„Gauname visokios informacijos. Aš, naudodamasis proga, darkart norėčiau piliečius paskatinti dalintis informacija ir kas mums dabar svarbu, tai būtume labai dėkingi, jeigu piliečiai pasidalintų savo registratoriuose gauta medžiaga. Būtų geriausia, jeigu atneštų į artimiausią policijos įstaigą, kur gyvena asmuo, vaizdo registratorių su užfiksuota medžiaga, būtent nuo kovo 5 d. kelyje važiuojant Klaipėda–Vilnius, nuo 16 val. iki 20 val.“, – antradienį kalbėjo Lietuvos kriminalinės policijos viršininkas Rolandas Kiškis.

15min primena, kad itin intensyvūs įkalčių paieškos veiksmai išvakarėse vyko greitkelio apylinkėse ties Bačkonimis, kur galimai nutrūko I.Stazdauskaitės ryšys ir rasta kažkokių išmėtytų daiktų.

Antradienį paviešintas vaizdo įrašas, kuriame dingusios merginos mama pažada 10 000 eurų atlygį tam, kas suteiks išties vertingos informacijos, padėsiančios surasti Ievą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min