Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių ugniagesių vadas Jonas Misiūnas generolą iš lovos kėlė šeštą valandą ryto

Jonas Misiūnas
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Jonas Misiūnas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiaulių apylinkės teisme toliau nagrinėjama Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko Jono Misiūno byla. Jis kaltinamas bandymu per tarpininkus papirkti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorių vidaus tarnybos generolą Remigijų Baniulį. Pastarasis situaciją vadina absurdu ir priminė, kad J.Misiūnas jį gegužės 6 dieną savo skambučiu išvertė iš lovos šeštą valandą ryto.

Šiaulių apylinkės teisme antradienį toliau tiriama situacija, kuomet Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas J.Misiūnas siekė išvengti pasekmių dėl galimai padaryto tarnybinio nusižengimo.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, J.Misiūnas susitarė su saugos tarnybos „Saugos skydas“ vadovu Robertu Janučiu už 12 tūkst. litų kyšį paveikti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorių R.Baniulį.

Norėta, kad šis nepradėtų tarnybinio tyrimo dėl galimo tarnybinio nusižengimo – girtavimo darbo vietoje –  ir neatleistų J.Misiūno iš darbo.

Absurdiška situacija

Teismo posėdyje buvo apklaustas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius vidaus tarnybos generolas R.Baniulis.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Remigijus Baniulis. Šiaulių ugniagesių vado Jono Misiūno byla
Alvydo Januševičiaus nuotr./Remigijus Baniulis. Šiaulių ugniagesių vado Jono Misiūno byla

Jis teismui pažadėjo surinkti ir atiduoti visus per J.Misiūnio tarnybinius patikrinimus surinktus dokumentus. Paaiškino, jog tai tik dokumentai, o ne tyrimai – jie nutraukti vos prasidėjus teisminiams procesams ir gali būti tęsiami teismui pasibaigus.

R.Baniulis tvirtino, kad bylos kaltinamąjį saugos tarnybos „Saugos skydas“ vadovą R.Janutį pirmą kartą pamatė dabar – teismo salėje. 

R.Baniulis tvirtino, kad bylos kaltinamąjį saugos tarnybos „Saugos skydas“ vadovą R.Janutį pirmą kartą pamatė dabar – teismo salėje. Asmeniškai jo nepažįsta.

Po teismo posėdžio generolas patikslino, kad kaltinamasis J.Misiūnas gegužės pradžioje jam skambino.

Tuomet R.Baniulis dar nieko nebuvo girdėjęs apie incidentą. Visą dieną dalyvavo šventiniuose renginiuose, o apie incidentą sužinojo tik iš spaudos.

J.Misiūnas savo vadui skambino R.Baniuliui gegužės 6 dieną anksti ryte – apie šeštą valandą. „Kai skambina taip anksti arba labai vėlai, pagalvoji, kad įvyko kokia nelaimė. Jis pradėjo man aiškinti savo situaciją. Aš jį nutraukiau ir pasakiau, kad pasiaiškins man atvykęs į departamentą“, – sakė R.Baniulis, pripažindamas, kad rytinis balsas dėl netikėto skambučio galėjo atrodyti grėsmingesnis.

Situaciją jis pavadino absurdiška ir nelogiška. Paprašytas pakomentuoti įvykį, generolas pasiūlė sulaukti logiškos įvykių atomazgos šioje nelogiškoje situacijoje. „Tuomet bus galima kalbėti apie tai, kas gresia J.Misiūnui. Tai yra šiurkštus pažeidimas. Įvertinus visas aplinkybes, gali grėsti nuo griežto papeikimo iki atleidimo iš tarnybos.“

R.Baniulis tvirtina, kad jis, būdamas vadovu, gali sau leisti vertinti ne tik J.Misiūno padarytą klaidą, tačiau ir per tris dešimtmečius sukauptus nuopelnus. Generolas sako, kad nėra linkęs nuvertinti žmogaus už vieną suklydimą.

Išsigando dėl karjeros pabaigos

Istorija prasidėjo 2014 m. gegužės 6 dieną. Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai sulaikė Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininką J.Misiūną bei saugos tarnybos „Saugos skydas“ vadovą R.Janutį.

Ugniagesių profesinės sąjungos atstovai įtarė jį atėjus į darbą neblaiviam. Policijos pareigūnai darbo vietoje viršininko nerado. Kitą dieną J.Misiūnas teisinosi, kad darbe girtas nebuvo – visą tai išgalvojo profesinė sąjunga.

Įtariama, kad J.Misiūnas, siekdamas išvengti atleidimo iš pareigų, saugos tarnybos vadovui R.Janučiui perdavė 12 tūkstančių litų kyšį. Pinigus vokelyje nuvežė į degalinę „Abromika“, esančią Šiaulių pakraštyje, ties Ginkūnais.

J.Misiūnas teigia R.Janutį pažinojęs iš anksčiau. Jį prisiminė tuomet, kai sužinojo, jog yra kviečiamas į departamentą pasiaiškinti dėl gegužės 5 dienos įvykių. Sunerimo, kad departamentas nori jį per jėgą išgrūsti į užtarnautą poilsį.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min