Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 8d. 10:30

Šiauliuose į stotelę įlėkęs girtas policininkas jau moka sužalotiesiems kompensacijas

Šiaulių apylinkės teisme.
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Andrius Ančiulis Šiaulių apylinkės teisme.

Šiaulių apylinkės teisme buvo numatyta nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinamasis, buvęs kriminalistas Andrius Ančiulis, būdamas neblaivus, vairavo automobilį ir sužalojo autobusų stotelėje buvusius du žmones. Avarija įvyko pernai rugsėjo 10 dieną, Bačiūnų gatvėje, vedančioje į Rėkyvą.

Teismas bylos neatvertė, nes vienas iš nukentėjusiųjų advokatų negalėjo dalyvauti posėdyje. Procesas atidėtas vasario 9-ajai.

Nors byla nepradėta nagrinėti, tačiau teisėjas informavo, kad draudimo bendrovė, kuri buvo apdraudusi A.Ančiulio automobilį, vienai nukentėjusiajai jau išmokėjo beveik 279 eurus už nedarbingumo laikotarpį.

Taip pat padengė beveik 24 eurus turtinės žalos ir 1000 eurų neturtinės žalos. Ši nukentėjusioji yra pareiškusi 6000 eurų ieškinį dėl turtinės ir neturtinės žalos.

Kitas nukentėjusysis sužalotas daug sunkiau. Jis ilgą laiką buvo gydomas reanimacijos skyriuje. Buvo kovojama dėl jo gyvybės.

Jo gynėjai dar nenurodė, kokios kompensacijos bus reikalaujama. Pats sužalotasis dėl sveikatos negali dalyvauti posėdžiuose. Tai darys jo atstovai ir gynėjai.

Teismas taip pat prijungė prie bylos papildomus dokumentus, kuriuose A.Ančiulis nurodo, jog dirba apsaugininku „Ekskomisarų biure“. Taip pat – įrodymus, jog draudimo kompanijai jau grąžina nukentėjusiajai išmokėtus pinigus, susitarimą mokėti dalimis.

Nukentėjusioji Asta Šileikienė teigia, kad jos sužeidimas nebuvo toks lengvas, koks gali pasirodyti žiūrint medicininę išvadą „lengvas sužalojimas“. Jai buvo sulaužyta koja. Sunkiai gijo, ilgai nevaikščiojo, o reabilitacija prasidėjo tik dabar.

„Aš iki šiol esu nedarbinga. Manau, kad svarbiausia tokius atvejus yra plačiai paviešinti. Tokio neatsakingumo keliuose negali būti“, – kalbėjo į atidėtą posėdį atvykusi moteris.

Priminsime, kad buvęs kriminalistas A.Ančiulis, būdamas neblaivus (2,41 prom.), pernai rugsėjo 10 dieną, Šiaulių Bačiūnų gatvėje nuosavu automobiliu „Opel“ rėžėsi į autobusų stotelę ir sužeidė du čia buvusius žmones.

Kaltinamojo advokatas Dalius Vaičiulis teigia, kad jo ginamasis nesigina savo kaltės, pripažįsta ją ir stengiasi atlyginti padarytą žalą.

„Veidrodėlyje mačiau, kaip vyras skrenda“

Nelaimės akimirką priešais važiavusi įvykio liudininkė teigia, kad kriminalisto vairuojamas „Opel“ prieš pat incidentą palengva suko į priešpriešinio eismo juostą.

Bandė kuo greičiau sugrįžti į savo juostą, tačiau darė tai per staigiai ir rėžėsi į autobusų stotelę. 

Liudininkė tuo metu važiavo priešais A.Ančiulį: „Dažnai važiuoju į Pakapės tvenkinį pačiuožinėti vandenlente. Priešais pamačiau atriedantį „opelį“. Jis palengva suko į mano eismo juostą.“

Moteris smarkiai pristabdė ir pasitraukė kuo dešiniau. „Opel“ vairuotojas staiga tarsi atsipeikėjo. Jis bandė kuo greičiau sugrįžti į savo juostą, tačiau padarė tai per staigiai ir rėžėsi į autobusų stotelę. 

Liudininkė matė, kad stotelėje stovėjo moteris, o vyras sėdėjo ant suoliuko. Moteris šiek tiek sureagavo į atlekiantį automobilį ir bandė išvengti kontakto su juo. Vyras nespėjo pašokti nuo suoliuko.

„Veidrodėlyje mačiau, kaip vyras skrenda. Vėliau visi bandėme jam kažkuo padėti. Jis buvo be sąmonės, tačiau kartais šiek tiek judėjo. Kažkas pakišo po galva plastikinį butelį“, – pasakojo moteris.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

25:27
15:09
54:42

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min