Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 03, 10:18

Šiauliuose paaugliai grobė ledus, grįžę po pusvalandžio – purškė pardavėjai dujas

Vaikų gynimo dieną kriminalines atrakcijas sau surengę nepilnamečiai „linksmybes“ baigė policijoje, praneša Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyris.
Kauno apskrities pareigūnai varžosi dėl geriausio viešosios policijos patrulio ir apylinkės inspektoriaus titulo
Asociatyvi iliustracija: pareigūnai varžėsi dėl geriausio viešosios policijos patrulio ir apylinkės inspektoriaus titulo / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Birželio 1-osios rytą į darbą atėję automobiliais prekiaujančios Radviliškio bendrovės darbuotojai suprato, kad naktį kažkas šeimininkavo jų teritorijoje. Tapo aišku, kad buvo pasisavinti du automobiliai, kurių durelės buvo neužrakintos, o automobilių viduje palikti užvedimo rakteliai.

Keisčiausia, kad automobiliai, jais pasinaudojus, buvo grąžinti atgal į teritoriją. Tiek 2003 metais pagamintas BMW 320, tiek 2005 metais pagamintas „VW Golf“ buvo apgadinti. Tai akivaizdžiai bylojo, kad juos vairavo nepatyrę vairuotojai, kuriems suvaldyti transporto priemones sekėsi prastai.

Ligoninėje kasininkei buvo konstatuotas ragenos ir junginės maišelio nudegimas.

Tą patį rytą, apie 5 val., suveikė vienos Radviliškio kavinės signalizacija. Į įvykio vietą atvykęs saugos tarnybos darbuotojas apžiūrėjo kavinės abejas duris, tačiau jokių pažeidimų nenustatė. Po 20 minučių signalizacija vėl suveikė. Tada buvo konstatuota, kad į kavinę buvo įsibrauta, atstūmus jos langą. Kasos aparate pasigesta 20 eurų. Vėliau paaiškėjo, kad neprašyti svečiai pasičiupo ir alkoholio, ir cigarečių, ir ledų.

Pradėjus šių vagysčių tyrimą, Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnams kilo įtarimas, ar tai nebus vietinių globos namų vaikų darbas, nes naktį į policiją kreipėsi socialinė darbuotoja ir pranešė, kad išvakarėse iš centro kartu su pilnametystės jau sulaukusiu buvusiu šių namų gyventoju išėjo du čia šiuo metu gyvenantys nepilnamečiai – trylikos bei septyniolikos metų jaunuoliai, ir negrįžo.

Birželio 1-osios ankstų rytą šie jaunuoliai į centrą parsirado. O po pietų trijulė jau sėdėjo policijos komisariate. Įtarimai, kad abi minėtos vagystės – šių jaunuolių darbas, pasitvirtino. 13-kametis dėl savo amžiaus dar negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, o dviem kitiems dėl vagysčių pareikšti įtarimai. Beje, pastarieji jaunuoliai policijos pareigūnams yra žinomi dėl nuolat vykdomų vagysčių, ne kartą bausmę atlikę Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose.

Vaikų gynimo dieną atrakciją sau surengė ir du nepilnamečiai Šiauliuose. Apie 20 val. į Kviečių g. esančią parduotuvę užėjo du jaunuoliai ir, pardavėjos akivaizdoje iš ledų šaldytuvo pagrobę valgomųjų ledų, išbėgo iš parduotuvės.

Po pusvalandžio vienas jų sugrįžo ir, papurškęs pardavėjai į akis dujų, vėl paspruko. Pardavėjai prireikė medikų pagalbos. Ligoninėje jai buvo konstatuota ragenos ir junginės maišelio nudegimas.

Pagal pardavėjos nurodytus požymius pradėję įtariamųjų paiešką, Karaliaučiaus gatve važiavę policijos pareigūnai pastebėjo nuo Kviečių gatvės per laukus ateinančius jaunuolius. Išvydę pareigūnus, jaunuoliai apsisuko ir dėjo į kojas atgal link Kviečių gatvės. Pasprukti bėgliams nepavyko. Jie buvo sulaikyti ir vakaroti teko policijos komisariate.

Sulaikytieji – šešiolikmečiai taip pat iš vaikų globos namų. Vienas jų – jau irgi su teistumo įrašais biografijoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min