Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skomanto Pakalkos teismas: po aršaus riaušininko kauke – atgailaujantis jaunuolis

S.Pakalkos byla
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / S.Pakalkos byla
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismas stebėtinai lengvai išnagrinėjo atskirąją baudžiamąją bylą dėl riaušių prie Seimo.

Su artimųjų pagalba organizavęs kone pasaulinę palaikymo akciją ir kaip nepelnytai persekiojamas jaunas žmogus prisistatinėjęs Skomantas Pakalka – perauklėtas.

Ketvirtadienį Vilniaus miesto 2-ame apylinkės teisme stebėtinai lengvai išnagrinėta dvidešimtmečio S.Pakalkos baudžiamoji byla. Petrauka iki balandžio 19 d. padaryta tik tam, kad proceso dalyviai galėtų pasirengti baigiamosioms kalboms.

Ir pagrindinę rezonansinių riaušių bylą, ir šį atskirąjį procesą kuruojantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Paulius Jablonskas liko patenkintas, kad teismas atliko supaprastintą įrodymų tyrimą.

Tokia galimybė atsirado dėl kaltinamojo geranoriškumo – S.Pakalka pripažino jam pateiktus kaltinimus ir nuoširdžiai apgailestavo dėl savo išpuolio. „Dabar net neičiau ten“, – kad ši istorija jau tapo jam pamoka, teisme tikino S.Pakalka.

Bylą nagrinėjančiai kolegijai buvo atnešta įspūdinga bylos medžiaga: didelės trys dėžės dokumentų. Jei S.Pakalka neigtų kaltę, bylą tektų nagrinėti išsamiai – kviesti liudytojus, tirti įrodymus ir t.t. Neabejojama, kad tokiu atveju procesas užsitęstų keletą mėnesių ar net metus.

Ar byloje surinkta pakankamai S.Pakalkos kaltę grindžiančių įrodymų, spręs teismas. Kaip žinoma, didžiojoje riaušių byloje niekas nebuvo išteisintas. „Teismas jau yra konstatavęs, kad riaušės buvo. Sunku tikėtis, kad teismas šio vieno kaltinamojo atžvilgiu priims priešingą nuosprendį“, – prognozavo prokuratūros atstovas P.Jablonskas.

Anot prokuroro, S.Pakalka yra kaltinamas dėl nusikalstamos veikos padarymo bendrininkų grupėje. Todėl, jei bus pripažintas kaltu, riaušių metu padarytą turtinę žalą vaikinas bus įpareigotas atlyginti kartu su kitais nuteistaisiais.

Garsiosios riaušės Seimą sudrebino 2009 metų sausio 16 dieną. 

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Skomantas Pakalka
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Kol vyksta teismas, S.Pakalka laikomas suimtas, tačiau prieš posėdį pareigūnai leido vaikinui pabendrauti su artimaisiais.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min