Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 20d. 17:36

Sostinėje 3 paketėlius amfetamino pardavęs Vokiečių sąjungos prezidentas sės į belangę

Vokiečio teismas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Vokiečio teismas

Narkotikų prekyba apkaltintas Vokiečių sąjungos prezidentas Ingvaras Heinrichas Lotcas Vilniaus miesto apylinkės teisme išgirdo nuosprendį, kurio maldavo neskirti: jis siunčiamas į pataisos namus, kur praleis 1 metus ir 4 mėnesius.

„Norėčiau, kad neatimtų laisvės, – dar teisiamajame posėdyje paklaustas, kokios bausmės tikisi, sakė I.H.Lotcas. – Galiu būti naudingas visuomenei.“

Vis dėlto Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Ramūnas Keidūnas skirdamas bausmę į šį prašymą neatsižvelgė.

Kaltinamasis teisme neneigė praėjusių metų lapkričio 5-osios vakarą prie Liepkalnyje esančios „Iki“ parduotuvės moteriai pardavęs 3 paketėlius amfetamino už 24 eurus. Tik jis tikino nesiekęs užsidirbti, o taip bandęs įgauti narkomanų pasitikėjimą, nes rašė apie juos knygą.

„Aš rašau knygą apie narkomanų socialines problemas, – pareiškė I.H.Lotcas. – Daug žinau apie tuos reikalus ir galėjau konsultuoti policiją šiais klausimais.“

Anot kaltinamojo, jis pažinojo 5 narkomanus, juos stebėjo ir duodavo narkotikų, taip tikėjosi susidraugauti.

Visgi ši versija teismo neįtikino. Vyro parodymais vertė suabejoti jo namuose rasti narkotikai, maždaug 2,5 gramo metamfetamino ir svarstyklės su narkotikų likučiais.

„Teismas atsižvelgia į tai, kad jo padaryta nusikalstama veika priskiriama prie sunkių nusikaltimų, veika padaryta esant tiesioginei tyčiai, savanaudiškais motyvais“, – rašoma nuosprendyje.

Svajūno Stroino / 15min nuotr./Teisėjas Ramūnas Keidūnas
Svajūno Stroino / 15min nuotr./Teisėjas Ramūnas Keidūnas

Tiesa, I.H.Lotcui paskirta bausmė – sąlyginai švelni, nes už narkotikų prekybą įstatymas numato įkalinimą nuo 2 iki 8 metų.

Beje, prokuroras prašė lygtinį laisvės atėmimą skirti ir narkotikų įsigijusiais moteriai, tačiau teisėjo įsitikinimu, tokia bausmė – per griežta.

„Jos padaryta nusikalstama veika nėra tokia pavojinga, kokį įspūdį galima susidaryti vien iš atsakomybę už ją numatančios normos sankcijos, – rašoma teismo nuosprendyje. – Atsižvelgiant į nurodytas bausmės skyrimui svarbias aplinkybes, darytina išvada, kad kaltinamajai netikslinga skirti inkriminuojamos nusikalstamos veikos sankcijoje numatytų bausmių, susijusių su laisvės atėmimu.

Atvirkščiai, tokios bausmės paskyrimas nagrinėjamoje byloje reikštų nehumaniškos, neteisingos ir aiškiai per griežtos bausmės paskyrimą. Tokia bausmė ne tik nepašalintų neteisėto elgesio priežasčių, o galimai atvirkščiai – turėtų išskirtinai neigiamos įtakos kaltinamajai, neigiamai paveiktų jos elgesį, požiūrį į teisę, moralės normas ir tuo grindžiamus visuomeninius santykius.“

Teisėjas moteriai skyrė 1600 eurų baudą. Per mėnesį 500 eurų uždirbanti moteris baudą turės sumokėti per metus.

Šis nuosprendis dar nėra įsiteisėjęs ir gali būti apskųstas.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

04:10
00:39
01:08

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas

Visi į lauką!

Parašykite atsiliepimą apie 15min