Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 17d. 11:48

Sostinėje mergaitę nužudyti bandęs maniakas kalėjime praleis beveik dešimtmetį

Vitalijus Muraveiko
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Vitalijus Muraveiko

Praėjusių metų gegužės pabaigoje vidury dienos Vilniaus Lazdynų rajone 65-erių metų Vitalijus Muraveiko užpuolė mažametę mergaitę. Vilniaus apygardos teisme vyras išgirdo griežtą nuosprendį, jis pusdešimtų metų turės praleisti kalėjime dėl pasikėsinimo nužudyti.

V.Muraveiko nusikaltimas sukrėtė visuomenę. 2018 metų gegužės 29-osios popietę mergaitės tėvas pamatė, kaip dukrą į miškelį nuseka įtartinas vyriškis ir nuskubėjo paskui.

Jis atitraukė nuo mergaitės jau ją užgulusį V.Muraveiko ir laikė užlaužtomis rankomis iki atvykstant policijos pareigūnams.

Vėliau paaiškėjo, kad likus kelioms dienoms iki įvykio, vyras Lazdynuose persekiojo ir dar vieną mažametę, ją gerokai išgąsdino, tačiau pagauti nesugebėjo.

Vyras už pasikėsinimą nužudyti sugyventinę jau buvo sėdėjęs už grotų, tačiau nuspręsta jį į laisvę paleisti atlikus pusę bausmės.

Šįkart į pataisos namus vyras pasiųstas ilgam – 9 metams ir 6 mėnesiams.

Taip pat abiem nukentėjusiosioms jis turės atlyginti neturtinę žalą, kurią teismas įvertino 2 tūkst. eurų.

Šis nuosprendis per 20 dienų dar gali būti apskųstas ir neįsiteisėjo.

Į laisvę paleistas anksčiau laiko

Netrukus buvo paaiškėjusi ir dar viena aplinkybė – 2013 m. V.Muraveiko teismas pripažino kaltu dėl pasikėsinimo nužudyti ir pasiuntė jį į kalėjimą septyneriems metams. Tačiau atsėdėjęs kiek daugiau nei pusę laiko, 2017 rugpjūtį paleistas į laisvę.

V.Muraveiko apkaltino jį priglaudusią moterį dėl pavogtų 40 litų dar 2011 m. Šios sumos jis reikalavo taip, kad turėjo atsėdėti tris mėnesius nelaisvėje dėl grasinimo nužudyti.

Išėjęs į laisvę jis vėl užpuolė tą pačią moterį, 2012 m. rugsėjį į jos namus įsibrovęs V.Muraveiko grasino ją užmušti, vėliau bandė sužaloti peiliu. Ištrūkusi moteris nubėgo iki kelio, kur jai į pagalbą atėjo pravažiuojantys vairuotojai. Už šį įvykį teismas jį pripažino kaltu dėl pasikėsinimo nužudyti.

65-erių V.Muraveiko išgarsėjo praėjusių metų gegužės pabaigoje, kai vidury dienos sostinės Lazdynų rajone prisigėręs užpuolė mažametę mergaitę. Pasikėsinimu nužudyti apkaltintas vyras teisiamas ne tik dėl šio incidento. Į teisėsaugą kreipėsi ir dar vienos nuo V.Muraveiko galbūt nukentėjusios mergaitės šeima.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:56
01:25
06:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min