Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Staigmena dėl įtarimų korupcija teisiamam policininkui Gedmantui Gedminui – vaizdo medžiaga

G.Gedminas su advokatu
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / G.Gedminas (dešinėje) su advokatu ruošiasi teismo posėdžiui.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo pareigų nušalintas Vilniaus pareigūnas G.Gedminas, stojęs prieš teismą dėl galimai reikalauto 1000 eurų kyšio, nustebo sužinojęs, kad jo baudžiamojoje byloje yra kompaktinių diskų su slapta filmuotais įrašais.

Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas toliau stumia į priekį baudžiamąją bylą, kurioje buvęs Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus (ENTS) tyrėjas, keturių mažamečių vaikų tėvas 37 metų G.Gedminas kaltinamas reikalavęs 1 000 eurų kyšio, piktnaudžiavęs tarnyba, klastojęs dokumentus.

Šiandienio posėdžio metu ekspolicininkas prisipažino nustebęs, kai sužinojo, jog prie bylos medžiagos yra pridėta ne tik slapta fiksuotų garso, bet ir vaizdo įrašų.

„Jei yra vaizdo medžiagos, aš norėčiau ją peržiūrėti“, – pareiškė kaltinamasis.

Bylą nagrinėjanti teisėja Galina Taraškevič informavo, jog teismas turi iš viso 10 kompaktinių plokštelių su slaptais įrašais, daugiausia garso. Keli jų teisme perklausyti kovo 21-osios dienos posėdyje. Tąsyk kaltinamasis apie garso įrašų turinį replikavo taip: „Kaltinimai remiasi triukšmais ir paukščių čiulbėjimais!“

„Pokalbiai sumontuoti!“

Šiandieniame posėdyje G.Gedminas apskritai leido sau tiesiai šviesiai pareikšti, jog prie bylos kaip įkalčiai pridėti trys pokalbiai (2010 metų birželio 30-osios, rugpjūčio 16-osios ir rugpjūčio 25-osios) – suklastoti! „Aš toje vietoje ir tuo laiku negalėjau būti! Todėl pokalbiai sumontuoti“, – konstatavo teisiamas policininkas.

Tokie išvedžiojimai papiktino bylą kuruojantį prokurorą Mindaugą Barkauską. Pabrėžęs, jog kaltinamasis neprašo atlikti įrašų ekspertizės, kurios išvados galimai priverstų pradėti naują ikiteisminį tyrimą kai kurių pareigūnų atžvilgiu dėl įrodymų klastojimo, prokuroras pasiūlė: „Man jokių abejonių dėl tų įrašų autentiškumo nekyla. Todėl siūlau į kitą posėdį pakartotinai išsikviesti liudytoją Aleksandrą Ponedelskį, kad papasakotų, kur, kada ir kaip vyko užfiksuoti jo pakalbiai su G.Gedminu.Nusikalstamos veikos aš nepadariau nė vienos iš trijų man inkriminuotų. Savo kaltės nepripažįstu. Daugiau nieko pasakyti aš negaliu.

Kaip žinoma, A.Ponedelskiui buvo leista veikti pagal nusikalstamos veikos imitavimo modelį ir dalimis duoti kyšį policininkui, kuris galimai jo reikalavo.

Išsiaiškino fakso paslaptį

15min.lt primena, jog praėjusiame posėdyje G.Gedminas irgi netikėtai buvo pareiškęs, jog kaltinimas dėl suklastoto fakso gali subliūkšti, nes kvepia jo bylą tyrusių pareigūnų afera.

G.Gedminas svarstė, jog dokumentas į „Danske“ banką galėjo būti siųstas ne iš ENTS patalpų, bet iš korumpuotus pareigūnus gaudančios Korupcijos kontrolės valdybos (KKV).

Siekdamas „aferą“ įrodyti, kaltinamasis į šiandienį posėdį netgi pakvietė savo žmoną Rimą Gedminienę.

Liudytoja patvirtino, kad surinkusi fakso numerį  8 (5) 271 71 64  savo telefone, mobiliojo ekrane išvydo užrašą „Gedo tyrėja“. Taip moteris buvo įsivedusi jos vyrui iš KKV skambinusios pareigūnės numerį.

Prokuroras išnarpliojo mįslę pateikdamas teismui pažymą, jog minėtas numeris priklauso Informatikos ir ryšių departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos. Esmė ta, jog visų policijos skyrių faksai yra siunčiami per vadinamąją stotelę, kurios numeris – būtent  8 (5) 271 71 64 .

Kaltės nepripažįsta, parodymų neduoda

Iki šiol parodymų teismui nedavusio kaltinamojo G.Gedmino teisėja pirmadienį teiravosi, ar šis papasakos savąją įvykių versiją ir atsakys į teismo bei proceso dalyvių klausimus. „Nieko papildomai negalėčiau pasakyti. Prašau pagarsinti ikiteisminio tyrimo metu mano duotus parodymus“, – atsakė kaltinamasis.

Klausinėjamas apie jam pareikštus kaltinimus, G.Gedminas kalbėjo: „Nusikalstamos veikos aš nepadariau nė vienos iš trijų man inkriminuotų. Savo kaltės nepripažįstu. Daugiau nieko pasakyti aš negaliu.“

Toliau teismas šią bylą nagrinės gegužės 6-ąją. Numatoma žiūrėti slaptuosius kelių valandų trukmės vaizdo įrašus, pakartotinai apklausti pagrindinį bylos liudytoją. Prieš baigiamąsias kalbas proceso dalyviai numato prašyti dar vienos pertraukos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min