Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

STT įkliuvo ir Vilniaus prokurorė Nijolė Bareikienė, ji jau nušalinta nuo pareigų

Prokuroras Ugnius Vyčinas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Prokuratūra
Šaltinis: 15min
0
A A

STT agentai sulaikė sostinės prokurorę Nijolę Bareikienę. Šis sulaikymas susijęs su tyrimu, dėl kurio ketvirtadienį įkliuvo ir Valstybės kontrolės vyresnysis valstybinis auditorius (veiklos auditui) Rišardas Zelenovas. Generalinis prokuroras pavaldinę N.Bareikienę nušalino nuo pareigų.

Generalinis prokuroras Darius Valys nušalino nuo pareigų Vilniaus apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorę Nijolę Bareikienę, kuriai Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai įteikė pranešimą apie įtarimą dėl prekybos poveikiu.

Prokurorė bus nušalinta nuo pareigų tol, kol bus priimtas galutinis sprendimas šiame, ankstesniu generalinio prokuroro D.Valio sprendimu pradėtame, ikiteisminiame tyrime dėl galimos prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo. Atlikti tyrimo veiksmus pavesta Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams.

Atlikdami tyrimą, apie kurį pradinė informacija buvo paskelbta vakar, STT pareigūnai ketvirtadienį sulaikė tris asmenis. Jų darbo vietose bei namuose buvo atliktos kratos, taip pat buvo atliekami ir kiti būtini šiam tyrimui procesiniai veiksmai, rašoma Generalinės prokuratūros atstovų penktadienio popietę paviešintame pranešime.

Šiuo metu sulaikytiesiems nėra skirtos kitos kardomosios priemonės. Tyrimui vadovaujantis Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento  prokuroras,  atsižvelgdamas į sulaikymo datą ir laiką, sprendimus dėl kardomųjų priemonių skyrimo turėtų priimti vėliausiai šių metų vasario 15 d.

Kaip jau buvo skelbta, vienas iš sulaikytų asmenų dirba Lietuvos Respublikos valstybės kontrolėje, tačiau, prokuroro J.Lauciaus teigimu, šio asmens sulaikymas ir pats ikiteisminis tyrimas nėra susijęs nei su Rišardo Zelenovo darbine veikla, nei Valstybės kontrolės funkcijomis bendrai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min