Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

STT: Nuteistas Klaipėdos bankroto administratorius reikalavęs 45 tūkst. eurų kyšio

Vilniaus apygardos teismas pripažino kaltu dėl kyšininkavimo ir dokumentų klastojimo Klaipėdoje dirbantį bankroto administratorių Paulių Pacauską. Sostinės teismas skyrė jam 3 metų laisvės atėmimo bausmę ir jos vykdymą atidėjo 2 metams.
Temidė
Temidė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai, atlikę ikiteisminį tyrimą, nustatė, kad bankroto administratorius P. Pacauskas reikalavo ir priėmė iš bankrutuojančios įmonės kreditoriaus didelės vertės – 45 000 eurų kyšį.

Už tai bankroto administratorius pažadėjo atsisakyti civilinio ieškinio bankrutuojančios bendrovės akcininkui baudžiamojoje byloje ir nereikšti pretenzijų dėl žalos padarymo įmonės bankroto byloje.

Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos Apeliaciniam teismui, pirmadienį praneša Specialiųjų tyrimų tarnyba.

STT yra ne kartą nustačiusi korupcijos rizikos veiksnių bankroto administravimo srityje, pažymima pranešime.

STT korupcijos prevencijos pareigūnai, įvertinę teisės aktus, susijusius su bankroto administratorių veikla, reglamentuojančius bankroto administratoriaus atestacijos organizavimą, veiklos priežiūrą, bankroto administratoriaus atranką, nustatė korupcijos rizikos veiksnių ir pateikė pasiūlymų dėl teisės aktų tobulinimo. Taip pat yra atlikta korupcijos rizikos analizė bankroto administratorių veiklos srityse ir pasiūlyta tobulinti bankroto administravimo procedūras reglamentuojančius teisės aktus, bankroto administratorių atestavimo komisijos veiklą, sukurti automatizuotą bankroto administratorių skyrimo procesą ir pan.

Vien 2018 metais STT gavo 20 pareiškimų apie galimai neteisėtus bankroto administratorių veiksmus.

STT kasmet gauna pareiškimų apie bankroto administratorių galimai neteisėtą veiklą. Vien 2018 metais STT gavo 20 pareiškimų apie galimai neteisėtus bankroto administratorių veiksmus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius