TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Su alaus bokalais darbo metu užfiksuoti Kauno teisėjai pripažinti pažeidę teisėjų etiką

Darbo metu galimai alkoholį vartojantys teisėjai
Skaitytojo nuotr. / Darbo metu galimai alkoholį vartojantys teisėjai
Šaltinis: 15min
4
A A

Spalio 18 d. Kauno apygardos teisme baigtas vidinis tyrimas dėl rugsėjį viešoje vietoje kauniečio Gintauto užfiksuotų galimai darbo metu alų geriančių dviejų šio teismo teisėjų. Patikrinimo aktu jie pripažinti pažeidę teisėjų etiką. Tolimesnį Kauno apygardos teismo darbuotojų likimą spręs Teisėjų etikos ir drausmės komisija.

Rugsėjo pradžioje su 15min Gintautas pasidalijo nuotraukomis, kuriose užfiksuoti Kauno bare „Republic“ alų vartojantys, pasak jo, teisėjai. Sprendžiant iš nuotraukų sukūrimo datos, tai jie darė dukart – rugsėjo 1-ąją ir 6-ąją dienomis, tarp 12-13 val.

Skaitytojo nuotr./Darbo metu galimai alkoholį vartojantys teisėjai
Skaitytojo nuotr./Darbo metu galimai alkoholį vartojantys teisėjai

Kauno apygardos teisme dėl šio įvykio buvo pradėtas vidinis patikrinimas, kuris baigtas spalio 18 d. surašytu patikrinimo aktu. Jame pateiktoje išvadoje du Civilinių bylų skyriaus teisėjai – Raimondas Buzelis ir Rūta Palubinskaitė – pripažinti pažeidę Teisėjų etikos ir drausmės kodeksą (padorumo, pavyzdingumo, pareigingumo principus).

Tačiau toks pripažinimas tėra pagrindas kreiptis į teismų savivaldos instituciją – Teisėjų etikos ir drausmės komisiją, kuri spręs, ar perduoti medžiagą Teisėjų garbės teismui, ar pati priims sprendimą.

Kaip 15min informavo Kauno apygardos teismo vyresnioji specialistė, laikinai atliekanti teismo pirmininko padėjėjos (ryšiams su visuomene ir žiniasklaida) funkcijas Skirmantė Zelenkienė, teismo pirmininkas, susipažinęs su patikrinimo aktu, spalio 18 d. įsakymu dėl patikrinimo išvadų įgyvendinimo nutarė patikrinimo aktą ir medžiagą perduoti Teisėjų etikos ir drausmės komisijai, kuriai patikrinimo aktas ir medžiaga išsiųsti spalio 19 d.

„Vadovaujantis Teismų įstatymo nuostatomis tik Teisėjų etikos ir drausmės komisija gali priimti sprendimą dėl to, ar yra pagrindas traukti teisėjus Raimondą Buzelį ir Rūtą Palubinskaitę drausminėn atsakomybėn ir iškelti jiems drausmės bylas“, – paaiškino teismo spaudos atstovė.

Teisėjų etikos ir drausmės komisija R.Buzelio ir R.Palubinskaitės pažeidimą gali pripažinti mažareikšmiu arba iškelti jiems drausmės bylą. Teisėjų garbės teismas, savo ruožtu, gali nutraukti bylą, paskirti teisėjams papeikimą arba net pasiūlyti Prezidentei atleisti juos iš pareigų. Tokiu atveju netenkama socialinių garantijų.

Šiam įvykiui iškilus į dienos šviesą, nuomonę suskubo pareikšti ir Teisėjų tarybos pirmininkas Egidijus Laužikas: „Teisėjų taryba netoleruoja jokių veiksmų, kurie nesuderinami su teisėjų etika ir gali pažeminti teisėjo vardą. Kiekvieną tokį atvejį vertiname pasitelkdami Teisėjų etikos ir drausmės komisiją ir teismų vadovus“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min