Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Su V.Stankute-Butkiene nužudyto G.Pavasario draugai: „Jis atsidūrė netinkamoje vietoje“

Giedrius Pavasaris ir Viltė Stankutė Butkienė
„Facebook“ nuotr. / Giedrius Pavasaris ir Viltė Stankutė Butkienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Gruodžio 31-ąją Kaune atsisveikinama su tragedijos Giraitėje aukomis – televizijos laidos „TV pagalba“ žurnaliste Vilte Stankute–Butkiene ir Giedriumi Pavasariu, kurių žiauriu nužudymu įtariamas buvęs V.Stankutės–Butkienės gyvenimo draugas Nerijus Kalaušis paskutinę metų dieną suimtas trims mėnesiams. G.Pavasario draugai iki šiol negali patikėti, kad gyvenimą mylėjusio 37-erių vyro nebėra. Jie neabejoja, kad žiauraus nusikaltimo auka vyriškis tapo atsitiktinai: atsidūrė netinkamu laiku netinkamoje vietoje.

Antrąją šv. Kalėdų dieną žiauriai nužudyti V.Stankutė-Butkienė ir G.Pavasaris trečiadienį, paskutinę 2014 metų dieną, pašarvoti greta esančiose šarvojimo salėse Kauno Palaimintojo Jurgio Matulaičio bažnyčios parapijos šarvojimo namuose. Rytą už juos J.Matulaičio bažnyčioje buvo aukotos šv. Mišios. Artimieji nutarė kremuoti V.Stankutės-Butkienės ir G.Pavasario kūnus.

Šiurpaus nusikaltimo aukos bus laidojamos skirtingose kapinėse: V.Stankutė–Butkienė – Karmėlavos, o G.Pavasaris – Eigulių.

Žinia apie Kauno rajone, Giraitėje, V.Stankutei-Butkienei priklausančiame name įvykdytą dvigubą žmogžudystę Lietuvą sukrėtė sekmadienį. Iš karto buvo aišku, kad viena iš aukų – namo šeimininkė, žurnalistė. Šalia jos rastas negyvas vyras kurį laiką viešumoje įvardintas tik inicialais.

„Perskaičiusi straipsnį apie šią žmogžudystę ir pamačiusi antros aukos inicialus negalėjau įtarti, kad čia Giedrius.

Tik vėliau, pamačiusi jo „Facebook“ profilyje pasipylusias užuojautas, supratau, kad G.P. yra jis. Dar bandžiau skambinti telefonu, bet niekas neatsiliepė“, – apie tai, kaip sužinojo, jog draugo nėra, 15min.lt sakė žuvusiojo draugė Giedrė. Su 37-erių G.Pavasariu ją suvedė bendras pomėgis – abu mėgo važinėtis motociklais, buvo aktyvūs klubo „Motomanai.lt“ nariai.

„Motociklas Giedriui buvo pats svarbiausias pomėgis. Dažnai sakoma, kad motociklininkai – važinėjantys donorai. Tačiau gyvenimas rodo ką kita. Juk Giedrius žuvo ne avarijoje“, – kalbėjo gerai jį pažinojusi moteris.

Išvaizdus vyras buvo nevedęs, vaikų taip pat neturėjo. Asmeninio savo gyvenimo jis nemėgo viešinti, todėl tik patys artimiausi draugai žinojo intymesnes detales. Giedrė pasakojo apie G.Pavasario ir V.Stankutės-Butkienės santykius nežinojusi.

„Jos niekada nesu mačiusi, Giedrius nėra minėjęs Viltės“, – sakė gerai nužudytąjį pažinojusi moteris.

Linksmas, draugiškas, pozityvus, turintis nuostabų humoro jausmą – tokį G.Pavasarį prisimena draugai. Labai panašius žodžius sakė ir V.Stankutės-Butkienės kolegos bei draugai, dalindamiesi prisiminimais apie ją. Gali būti, kad panašus požiūris į gyvenimą ir būdo bruožai suvedė šiuos du jaunus žmones. Tačiau jų pažintis į rimtus santykius neturėjo kada išaugti. V.Stankutės-Butkienės artimieji užsiminė, kad žuvusioji apie ryšį su G.Pavasariu jiems nėra pasakojusi.

Savo vardo nenorėjęs skelbti kitas G.Pavasarį pažinojęs „Motomanai.lt“ narys pasakojo, kad nužudytasis buvo dosnus ir pasirengęs padėti bet kokioje situacijoje.

„Kartą man reikėjo partempti motociklą, kuris buvo už 200 km. Sužinojęs tai, Giedrius man liepė tuoj pat pas jį važiuoti ir kartu nuvažiavę pargabenome mano motociklą“, – pasakojo gerai žuvusįjį pažinojęs vyras. Pašnekovo teigimu, nors G.Pavasaris turėjo pinigų, niekada jais nesipuikavo: „Kiek žinau, jis vertėsi amerikietiškų automobilių prekyba: parsiveždavo, suremontuodavo ir parduodavo. Pinigų tikrai turėjo, galėjo daug ką sau leisti. Tačiau tuo nesipuikavo. Priešingai – visada buvo dosnus draugams ir pažįstamiems“.

Tragiškai žuvęs G.Pavasaris pašarvotas ten pat, kur ir kartu su juo nužudyta V.Stankutė-Butkienė – Kauno Palaimintojo Jurgio Matulaičio parapijos laidojimo namuose. Abiejų kūnai kremuoti. Prie šarvojimo salės sutikti vyro artimieji ir draugai nebuvo kalbūs: „Tragedija. Ką čia bepridursi... Jaunas vyras, jauna moteris, kurie galėjo gyventi kartu ar atskirai, mirę. Nužudyti“, – po žodį rinkdamas sakė vienas iš G.Pavasario vaikystės draugų. 

Atsisveikindami G.Pavasario draugai siunčia užuojautą: „Amžiams užsimerkė Tavo akys, lūpos neprabils jau niekada. Liko tuštuma, liepsnelės žvakių. Ir prisiminimas – lyg negyjanti žaizda. Išėjai... Iš kur negrįžta niekas. Palikęs artimuosius, namus, draugus ir svajones.. Visiems širdy gėla gili išlieka. Ir skausmas, kad daugiau nebus Tavęs... Nuo motomanų bendruomenės narių“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min