Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sulaikytas prižiūrėtojas, Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime organizavęs narkotinių medžiagų tiekimą

Dalia Grybauskaitė lankėsi Lukiškių kalėjime
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Lukiškių kalėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Vilniuje su įkalčiais sulaikytas Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo prižiūrėtojas A.K. Įtariama, kad jis šioje įkalinimo įstaigoje organizavo nelegalų tinklą, kuris tiekė narkotines medžiagas, ryšio priemones, korespondenciją, kitų suimtiesiems ir nuteistiesiems draudžiamų turėti daiktų.

Kaip informuoja Vilniaus apygardos prokuratūra, ketvirtadienį sulaikytajam buvo įteiktas pranešimas apie įtarimą dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Penktadienį bus sprendžiamas klausimas dėl kardomosios priemonės A.K. skyrimo.

Ikiteisminį tyrimą atlieka Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo (ONKT) skyriaus prokurorai.

Narkotinių medžiagų ir kitokių draudžiamų daiktų tiekimo tinklą Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime atskleidė Vilniaus apygardos prokuratūros ONKT skyriaus ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro organizuoto nusikalstamumo tyrimo padalinių pareigūnai. Atliekant operaciją buvo bendradarbiaujama su šios įkalinimo įstaigos Vidaus tyrimo skyriaus pareigūnais.

Pagal įstatymą valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, kuris piktnaudžiavo tarnybine padėtimi siekdamas turtinės naudos, baudžiamas teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

Pasak Vilniaus apygardos prokuratūros ONKT skyriaus vyriausiojo prokuroro Irmanto Mikelionio, A.K. sulaikytas toliau tiriant Vilniaus ir jo apylinkėse veikusio nusikalstamo susivienijimo, kurio „specializacija“ – nelegali narkotinių medžiagų apyvarta, padarytas nusikalstamas veikas.

Vasario 23 dieną Vilniaus mieste bei rajone buvo sulaikyti 23 šio nusikalstamo susivienijimo lyderiai ir aktyvūs nariai. Pareigūnai atliko pusšimtį kratų, paėmė nemažai įvairių narkotinių medžiagų, šaunamųjų ginklų, savigynos priemonių.

Anksčiau, praėjusių metų gruodį, buvo sulaikyti 27 minėto nusikalstamo susivienijimo nariai. Jiems yra pareikšti įtarimai dėl dalyvavimo ginkluoto nusikalstamo susivienijimo veikloje bei neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti.

Atliekant kratas  rastos didelės pinigų, galbūt įgytų nusikalstamu būdu, sumos, aptikta nemažas kiekis narkotinių ir psichotropinių medžiagų, įvairių rūšių bei kategorijų ginklų ir šaudmenų.

Ikiteisminį tyrimą dėl dalyvavimo ginkluoto nusikalstamo susivienijimo veikloje atlieka Vilniaus apygardos prokuratūros ONKT skyriaus prokurorai.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas dalyvavo šaunamaisiais ginklais, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis ginkluoto nusikalstamo susivienijimo veikloje, numato laisvės atėmimą nuo šešerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Vilnius Narkotikai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min